МЕНЮ


17 квiтень 2015 - 10:25

Кіровоградська диво-писанка – найкраща


На "ІV Всеукраїнському фестивалі писанок-2015" у творчому змаганні "Регіональна писанка" у номінації "Авторська писанка" перемогу здобула кіровоградська писанка, автором якої є наша землячка-художниця Тетяна Стороженко – член Національної спілки народного мистецтва України, майстер з писанкарства та декоративного розпису. Фестиваль відбувся у Національному заповіднику "Софія Київська". І головною умовою конкурсу було зображення на писанці образу богині Берегині – володарки всього живого на землі. Саме цей образ був обраний організаторами проекту головним символом фестивалю. Образ богині Берегині майстри доповнювали традиційною для регіонів-учасників орнаментикою.

Напередодні великодніх свят у міській раді тепло вітали майстриню-писанкарку. Зокрема, секретар міської ради Іван Марковський, відзначаючи вагомий внесок Тетяни Стороженко у справу популяризації народних традицій та утвердження авторитету рідного міста і краю серед всіх регіонів України, зазначив, що своєю чудовою роботою Тетяна підтвердила надзвичайно високий рівень кіровоградських майстрів пензля.

Свою писанку Тетяна Стороженко творила у Києві впродовж двох днів, працюючи по 10 – 12 годин на добу. В орнаменті двометрової писанки художниця використала елементи трипільського стилю, куди органічно вписала головні символи фестивалю – богиню Берегиню і Дерево життя.

По закінченні фестивалю всі 15 писанок переїдуть до Коломиї, у музей писанкарства.

– Я щиро вдячна міській владі, яка допомогла мені реалізувати власну мрію – створити свою авторську писанку на престижному фестивалі, – подякувала Тетяна Стороженко. – Участь у цьому конкурсі була справжнім випробуванням, адже довелось розписувати велетенське яйце із скловолокна, заввишки два метри. Образ Берегині – це символ життя на планеті і є нині надзвичайно актуальним. Хотілось виконати все досконало. На допомогу прийшли мої друзі, щоб впоратись з основною частиною розпису. Звичайно, хотілось зробити більше. Але, як бачите, навіть те, що встигла зробити, журі оцінило дуже високо. Берегиню зробила не класичною. Наш край славиться більше квітковими символами та орнаментами. А от використання символу Берегині у нас немає. Тому я вирішила випробувати власні сили в частині авторського розпису. І виконала роботу в трипільському стилі – з характерними кольорами: червоним, чорним, білим. Оздобила золотом, щоб писанка була більш ошатною, урочистою. Богиня є праматір’ю нашого Всесвіту. Якщо дивитись на ескізи та зразки, то можна побачити, що в центрі писанки – символ життя, з якого проростає квітка Дерева життя, закручена по спіралі, як наш Всесвіт. З пелюсток квітки розвиваються різні культури, різні народи, об’єднані великим прагненням до любові, очищення та розвитку. Деякі учасники конкурсу розмальовували свої писанки вдома, а п’ятеро конкурсантів, і я в їх числі, працювали безпосередньо на місці. Це, можливо, допомогло, адже аура Божественної благодаті в Софії Київській надзвичайно відчутна. І ще одним результатом моєї роботи стало те, що мене запросили бути членом журі й оцінювати дитячі писанки та роботи, які були представлені на колективний конкурс. Їх було кілька тисяч, тому досить важко достойно оцінити всі роботи, обрати найкращі писанки. Доводилось вибирати найпомітніші з кожного регіону, кожного міста.

Також Тетяна Стороженко провела ряд майстер-класів для дітей-сиріт переважно із Західної України, батьки яких загинули у бойових діях на сході країни, а також для дітей переселенців з Донецької та Луганської областей. Під Києвом працює єдиний психологічний центр для реабілітації таких дітей, де постійно проживають 12 діток-переселенців. Вони навчаються в місцевій школі, з ними працюють психологи, які допомагають цим дітям адаптуватись до нових умов. Тож Тетяна Стороженко вважає, що зробила і свій внесок у добру справу психологічного одужання маленьких українців, які стали безневинними жертвами війни.

Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.42161 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua