МЕНЮ


22 червень 2012 - 15:42

Кіровоградська Русанівка


За кілька років на місці одного з "померлих" виробничих майданчиків заводу "Гідросила" має постати зведений за найновітнішими технологіями житловий масив. За таку пропозицію проголосували члени міської архітектурно-містобудівної ради.

Питання доцільності розташування масиву багатоповерхових житлових будинків у центрі Кіровограда (обмеженого вулицями Пашутінською, Пролетарською, Арсенія Тарковського й Покровською) члени ради розглянули на виїзному засіданні, що відбулося на підприємстві “Радій” у понеділок. Більшістю голосів ідею будівництва з деякими зауваженнями підтримано.

Як зазначив перший заступник міського голови Василь Дзядух, така забудова, окрім потужного поштовху розвитку будівництва житла в обласному центрі та зміцнення конкурентних засад на ринку житла, дасть змогу вирішити й низку проблем, пов’язаних з благоустроєм значної території центру Кіровограда, яка нині перебуває у вкрай незадовільному стані. Василь Дзядух висловив вдячність голові наглядової ради ПАТ "НВП "Радій" Євгенові Бахмачу, який планує виступити замовником будівництва, за підтримку зусиль міської влади, спрямованих на створення комфортних умов життя для мешканців міста. Той же розповів, що 2013 року передбачено виготовити проектну документацію на житловий масив, а його будівництво можуть розпочати 2014-го, і триватиме воно три роки.

Презентував ескізний проект житлового масиву архітектор Олександр Постолатій. На місці виробничих корпусів "Гідросили" (загальна площа – 1,2 гектара) поруч з Інгулом можуть “вирости” три десятиповерхових будинки (з даховими котельнями) та сім триповерхових котеджів, сполучених між собою, – з гаражами та невеликими ділянками землі, а також двоповерховий спортивний бар з рестораном. Проектом передбачено територію під десятиповерхівками на рівні першого поверху виділити під місця для автотранспорту. Для мешканців 175 квартир заплановано організувати 220 паркувальних місць. Різноманітні майданчики (ігрові, спортивні, відпочинкові) заплановано розмістити на піднятих над землею й огорожених, винесених на міжбудинкову територію галереях. Орієнтовна вартість житла в таких будинках, за словами Олександра Постолатія, складатиме від 700 доларів США за один квадратний метр.

Ішлося на засіданні ради й про пам’ятки архітектури, що знаходяться на території майбутньої забудови. Це – будинки, один з яких перебуває в майже зруйнованому стані. Під час обговорення проекту наголошувалося на необхідності їх реставрації, що повинна стати складовою частиною створення в центрі міста житлового комплексу, подібних за комфортністю проживання в якому в Кіровограді ще немає.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39129 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua