МЕНЮ


5 грудень 2002 - 20:01

КІРОВОГРАДСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА СКОРИСТАВСЯ ПРАВОМ "ВЕТО" ЩОДО П'ЯТИ РІШЕНЬ МІСЬКОЇ РАДИ


Проекти рішень, доповнення до них, обгрунтування їх прийняття не готувались. Рішення та доповнення до них приймалися з голосу, не проголосовані в цілому.

Прийняття цих рішень завдає шкоди інтересам місцевого самоврядування, порушує його основні принципи, закріплені в Конституції України та ст.4 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Вказані рішення мають бути підготовлені в установленому порядку, обгрунтовані та винесені на повторний розгляд Кіровоградської міської ради".

А щоб читачеві було зрозуміло, про що йдеться у згаданих запитах і рішеннях, коротко переповімо їхній зміст.

Отже, рішення №237. У липні цього року, допустивши порушення кількох статей Кодексу законів про працю, Кіровоградська міська рада звільнила з роботи головного редактора вісника ради "Вечірня газета" Тетяну Петер, яка тоді ж звернулася до суду з вимогою визнати це рішення міської ради недійсним. Третього грудня позовні вимоги Т.Петер суд повністю визнав. Але в той же день міська рада по депутатському запиту А.Кролевця більшістю в один голос знову звільняє неугодного редактора, навіть не вказавши передбачених законом підстав(!) для звільнення, вирішує оголосити і провести до першого січня конкурс на заміщення вакантної (?! - ред.) посади головного редактора.

(...Є анекдот, який закінчується так:

- За що?

- Ну, не подобаєшся ти мені!.. - ред.)

Рішення №249 стосувалося внесення змін до регламенту роботи виконавчого комітету. Міська рада в особі тієї ж непереважної більшості внесла зміни в цей регламент, але чи має вона на це повноваження?

Рішення №250 - спроба визначити подальшу долю гарно відреставрованого колишнього будинку готелю "Україна", де тепер "Барва". Міська рада несподівано виключає приміщення з програми приватизації і вирішує переглянути умови оренди. Зіткнулися чиїсь бізнесові інтереси, зводяться політичні рахунки?..

Рішення №251 підтверджує ті рішення другої сесії, що визнані господарським судом недійсними. Зокрема, головою територіальної виборчої комісії залишається О.Бердніков (а стосовно ж нього є окреме визначення Іллічівського суду м. Одеси - про необхідність відповідальності цього чоловіка за порушення, допущені у ході виборів міського голови, - ред.). Цілком влаштовує бізнесово-політичну більшість і доповнений нею ж на другій сесії склад комісії по проведенню міських конкурсів і тендерів. Зрозуміло, адже у цій комісії чимало... цих же депутатів.

Рішення №252 - зобов'язати виконком міськради вирішити питання розміщення Кіровського виконкому в приміщенні по вулиці Леніна, 33/38, тобто там, де вже сім років розташована телерадіокомпанія ТТV. Яку позицію у виборах міського голови займала ТТV - відомо всім. Тепер - наслідки?.. ТТV хочуть виселити. Без урахування того, що компанія витратила значні кошти на внутрішній ремонт старовинної будівлі, а тепер витрачає на реставрацію фасаду. Не беручи також до уваги те, що ТРК погодилася на значне підвищення орендної плати.

...Скориставшись правом "вето" і зупинивши дію згаданих п'яти рішень міськради, міський голова М.Чигрін контроль за виконанням цього свого розпорядження поклав на секретаря міської ради М.Цуканова.

Четвертого грудня головний редактор "Вечірньої газети" Т.Петер взяла участь у парламентських слуханнях "Суспільство, засоби масової інформації, влада: свобода слова та цензура в Україні", зустрічалася з відомими політиками, у тому числі з правозахисником Ніною Карпачовою. Кіровоградські журналісти письмово ознайомили віце-прем'єр-міністра Д.Табачника, Генерального прокурора С.Піскуна з прикладами тиску певних сил у міській раді на засоби масової інформації.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40261 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua