МЕНЮ


2 липень 2004 - 14:00

Кіровське районне управління юстиції Кіровограда роз'яснює. Вибори Президента України. ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС


— оприлюднюють дані про свій склад, місцезнаходження та режим роботи, про утворення територіальних виборчих округів і виборчих дільниць, про час і місце проведення голосування, про основні права виборців, у тому числі про право оскарження неправомірних рішень, дій чи бездіяльності виборчих комісій, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, їх керівників, інших посадових та службових осіб, які порушують або обмежують виборчі права;

— забезпечують можливість ознайомлення громадян із списками виборців, даними про кандидатів на пост Президента України, передвиборчими програмами кандидатів на пост Президента Україна, з порядком заповнення підписних листів і виборчих бюлетенів;

— оприлюднюють підсумки голосування і результати виборів Президента України;

— надають іншу інформацію у випадках, передбачених Законом України "Про вибори Президента України".

Для проведення голосування та підрахунку голосів по виборах Президента України території сіл, селищ, міст, районів у містах входять до складу територіального виборчого округу, поділяються на виборчі дільниці. Виборчі дільниці утворюються не пізніше як за п'ятдесят днів до дня виборів, з кількістю виборців від двадцяти до трьох тисяч осіб.

Для підготовки та проведення голосування виконавчі органи сільських, селищних, міських (містах, де немає районних у місті рад), районних у містах рад або органи (посадові особи), які відповідно до закону здійснюють їх повноваження, а також консульські установи та інші офіційні представництва України за кордоном до 1 липня року проведення чергових виборів Президента України складають загальний список виборців, які постійно проживають на території відповідного села, селища, міста, району в місті, з використанням даних, які мають місцеві органи Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України, Державної податкової адміністрації України про місце постійного проживання громадян, за формою, встановленою Центральною виборчою комісією. Керівники структурних підрозділів цих органів зобов'язані подати необхідну для складання загального списку виборців інформацію на запит відповідного сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради (ст. 31 ЗУ "Про вибори Президента України").

Голосування на виборах проводиться у спеціально відведених та облаштованих приміщеннях, в яких обладнуються кабіни (кімнати) для таємного голосування та визначаються місця видачі виборчих бюлетенів і встановлення виборчих скриньок. Обладнання приміщення для голосування покладаються на дільничну виборчу комісію.

Про час і місце голосування дільнична виборча комісія повідомляє виборців не пізніше як за сім днів до дня його проведення. Організація проведення голосування та підтримання належного порядку у приміщенні для голосування, забезпечення таємності волевиявлення виборців під час голосування покладаються на дільничну виборчу комісію.

Виборець, який за станом здоров'я не може прибути до приміщення для голосування звичайної виборчої дільниці, де він включений до списку виборців, а також виборець, який включений до списку виборців на спеціальній виборчій дільниці, утвореній у стаціонарному лікувальному закладі, і через постільний режим не може прибути до приміщення для голосування, має право звернутися з письмовою заявою до дільничної виборчої комісії з проханням забезпечити йому голосування за межами приміщення для голосування. Така заява із зазначенням місця перебування виборця може бути подана не пізніше як за 20 годин до початку голосування.

За детальною інформацією пропонуємо звертатися до Кіровського районного управління юстиції за адресою: м.Кіровоград, вул.Преображенська, 47.

Лілія ПОЛТАВЕЦЬ
начальник районного управління юстиціїДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38797 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua