МЕНЮ


11 сiчень 2013 - 16:21
Кадастрова карта допоможе боротися із забудовами у зонах обмежень

З допомогою відкритої кадастрової карти в Україні можна буде боротися із забудовами у зонах обмежень біля кладовищ, газопроводів, електромереж і т.д. Про це на брифінгу у Кабінеті Міністрів заявив директор центру Державного земельного кадастру Андрій Тарнопольський.

"Відкрита кадастрова карта дає можливість контролювати розміщення ділянок в охоронних зонах", – переконаний чиновник.

За його словами, цей портал є публічно відкритим і доступ до нього має кожен, крім того, користуватися картою дуже просто.

"Всі розміщення земельних ділянок будуть потрапляти на портал, а державний кадастровий реєстратор несе персональну відповідальність за виділення ділянок у зонах обмежень. Сьогодні все інформатизовано, думаю, ця система допоможе й іншим відомствам наводити порядок", – підсумував він.

Нагадаємо, з 1 січня 2013 року кожен українець через Інтернет може скористатися електронною публічною кадастровою картою, на якій можна побачити цифрову карту України, межі областей, районів, населених пунктів, окремих земельних ділянок та їхні межі, кадастрові номери, форму власності, цільове призначення, а також карту з характеристиками ґрунтів українських земель.

Також у ЗМІ з’явилася інформація про те, що після того, як функції реєстрації прав власності і постійного користування та договорів оренди відійшли до Укрдержреєстру, який замість державних актів буде видавати свідоцтва на право власності нерухомим майном, реєстрація прав власності на землю подешевшала на 70 гривень, або майже на тридцять відсотків. Якщо раніше за повну реєстрацію потрібно було заплатити 255 грн., то з 1 січня – 184 грн. (65 грн. – за реєстрацію у кадастр, 119 грн. – за реєстрацію права власності).

Крім цього, глава Державного агентства земельних ресурсів України Сергій Тимченко також обіцяє, що реєстрація буде здійснюватися в рази швидше, що дозволить ліквідувати черги й і інші незручності, з якими стикалися громадяни.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.56659 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua