МЕНЮ


10 листопад 2017 - 11:20

Кадастровий номер


Новий земельний кодекс, який був прийнятий в Україні в результаті відповідної реформи, зобов'язує власників нерухомості та землі пройти процедуру кадастрового обліку. Вона полягає у встановленні права держави на певну частину майна та його фіксації на папері. Отримати більш докладну інформацію про кадастрові документи, які надають можливість ділянці стати об'єктом угоди купівлі-продажу, оренди, тощо, можна на профільних ресурсах.

Процедура ідентифікування

Кадастровий номер являє собою персональний цифровий код об'єкта нерухомості. Завдяки ньому легко встановити місце розташування майна. Він є індивідуальним й не повинен повторюватися. Отримання кода є обов'язковою умовою майже всіх операцій з нерухомістю. Серед них оформлення права власності, отримання спадщини, приватизація, тощо. Присвоюється в процесі проведення будь-яких операцій з ділянкою. Технічна інформація про ділянку заноситься в Державний кадастровий реєстр. Номер може бути змінений виключно в разі роз'єднання чи об'єднання ділянки. Якщо змінюється цільове призначення майна або його власник, номер залишається таким, як був.

Опеації, проведення яких потребує коду

Землевласнику обов'язково слід отримати персональний код у разі:

  • переоформленні земельної ділянки у власність, її передачі в оренду;
  • поділу, об'єднання земельних клаптиків;
  • зміни цільового приречення;
  • оформлення прав власності;
  • якщо в ДЗК немає даних про об'єкт.

Інформація про об'єкт вноситься в електронну систему. Тільки після цього може бути видана виписка із земельного кадастру. Процес присвоєння кадастрового номеру здійснюється впродовж тижня-двох.

Перелік необхідних документів

Потрібні:

  • Заявя. Пишеться згідно встановленого взірця.
  • Папери, що підтверджують право власності. Це може бути акт або договір оренди.
  • Документ, що засвідчує особу заявника. Паспорт, або водійське посвідчення.
  • Технічна документація. Вона повинна містити інформацію про об'єкт: місцезнаходження, розміри, цільове призначення.

Кадастровий номер має бути неодмінно відображений на відповідному плані та в землевпорядній документації. Прайс на послуги присвоєння кадастрового номера майну в Україні варіюється в діапазоні від 1 400 гривень до 12 500 гривень. Ціна залежить від місцерозташування ділянки (місто, район, населений пункт), її розмірів, наявності документації.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 1.87387 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua