МЕНЮ


18 серпень 2018 - 19:31

Канікули добігають кінця


Про літні пришкільні табори, підготовку до нового навчального року, навчання першокласників за концепцією нової української школи та чимало іншого, що стосується освітянської галузі, розповіла на щовівторковій прес-конференції, 14 серпня, в міській раді Кропивницького начальник міського управління освіти Лариса Костенко.
Хоча до початку 2018/2019 навчального року іще два тижні, та у школах і дитсадках підготовка до нього розпочалася, щойно завершився минулий навчальний рік. Це – і ремонти приміщень, і придбання та встановлення нового обладнання, і навчання педагогів…
Для дітей –
цікаве дозвілля,
для дорослих –
оновлення шкіл
Улітку в школах нашого обласного центру діяли 38 дитячих таборів відпочинку з денним перебуванням у них школярів. Зокрема «Літня школа бізнес-лідерства», в якій школярі розробляли й захищали учнівські бізнес-проекти, ознайомилися з тим, як налагоджено виготовлення продукції на місцевих підприємствах, працювали з комп’ютерною програмою, що дає можливість виявити підприємницькі здібності.
За загальнонаціональним проектом діяли шість мовних таборів та профільних мовних загонів (1 500 учнів 1–8 класів поглибили знання з іноземних мов), в яких дітей навчали й четверо волонтерів Корпусу Миру як носії мови та шестеро волонтерів ЦДПУ ім. В. Винниченка. Підсумком і яскравим фінальним акордом діяльності цих мовних таборів став фестиваль «Усі прапори завітали до нас».
Окрім названих напрямків, у пришкільних таборах діяли школи програмування та IT-технологій, волонтерів, виживання, парамедиків, робототехніки SmartRobots, громадянської активності та культурної дипломатії, сучасних панянок, а також школа «Діти створюють країну».
Щойно у школах вщух дитячий гомін, як там розпочалися ремонти. Зокрема й капітальні у спортивних залах: НВО № 18, гімназії № 9, НВО «Мрія» (корпус середніх і старших класів) і № 32, а також у школі-інтернаті (вони відбуваються згідно з ініціативою міського голови Андрія Райковича щороку ремонтувати по п’ять шкільних спортзалів: позаторік за кошти з міського бюджету було відремонтовано сім спортзалів, торік – п’ять, а цьогоріч разом з п’ятьма спортзалами в названих школах капітально відремонтують ще й малий спортивний зал в НВО № 1, а коштом державного бюджету – спортивний зал у НВО № 33).
Школярів більшає,
а першокласники
навчатимуться
по-новому
– На даний час у нашому місті діють 40 дошкільних закладів освіти різних типів і форм власності та 9 відділень при навчально-виховних об’єднаннях. Діє система електронної реєстрації дітей до закладів дошкільної освіти, якою активно користуються кропивничани, – зазначила Лариса Костенко. – У дитсадках (два дошкільних заклади для дітей з порушенням зору, один з порушенням опорно-рухового апарату та один – санаторний для тубінфікованих дітей) та окремих групах (при 26 дошкільних закладах створено 56 груп) налагоджено реабілітацію дітей з особливими освітніми потребам…
Щороку в Кропивницькому збільшується кількість груп у дитсадках завдяки відкриттю їх у раніше вивільнених групових приміщеннях. За словами посадовиці, різними формами дошкільної освіти нині охоплено 10 203 дитини віком від 3 до 6 років. Стосовно шкіл: у новому навчальному році за шкільні парти, за прогнозами освітян, сядуть 25 499 учнів, що на 1 089 більше, аніж минулого року.
Поділ на підгрупи
й групи подовженого дня залишаються
– Важливо, що у 2018/2019 навчальному році заплановано запровадити електронну реєстрацію дітей у гуртки, – розповіла начальник міського управління освіти. – Міський голова Андрій Райкович поставив завдання покращити організаційну складову в позашкільній освіті, тож через декілька місяців функціонування системи ми зможемо проаналізувати уподобання кропивницьких школярів. Стосовно груп подовженого дня скажу таке: вони й надалі існуватимуть. Нововведенням стане те, що працюватимуть вони протягом різного часу, щоб з однією дитиною не сиділи декілька педагогів, як було раніше. Деякі групи працюватимуть до 15:00, інші – до 16:00, до 18:00. У тих, що працюватимуть найдовше, перебуватимуть учні, які в школі знаходитимуться якнайдовше.
– Уже точно відомо, що уроки англійської мови та інформатики проходитимуть у підгрупах, – відповіла Лариса Костенко на питання щодо поділу класів під час вивчення окремих навчальних предметів. – Під питанням залишається українська мова. Якщо вистачить фінансування, то класи й на вивчення цього предмета також ділитимуть на підгрупи. Можливий варіант і часткового поділу, коли учні всім класом слухатимуть лекційний матеріал, а практичні завдання виконуватимуть у підгрупах.
Навчальний рік
почнеться
першого вересня
Посадовиця також закликала батьків майбутніх першокласників принести до першого вересня у школи довідки про стан здоров’я дитини.
– У травні батьки всіх школярів мали забрати медичні картки своїх дітей, а до початку нового навчального року принести довідки про їхній стан здоров’я. Насамперед це стосується першокласників. Батьки учнів інших класів можуть принести ці довідки до жовтня, аби в медичних закладах не виникало черг і не було непотрібних хвилювань.
Наприкінці зустрічі із журналістами Лариса Костенко розповіла, що на даний час готовність навчальних закладів міста до нового навчального року розпочала перевіряти комісія.
– Усі школи й дитсадки для того, щоб розпочати новий навчальний рік, мають отримати акт готовності до цього. Без такого акта ці заклади не мають права розпочинати навчально-виховний процес, – зазначила вона. – Свято першого дзвоника відбудеться першого вересня, у суботу. Це – вихідний день у переважної більшості містян, тож батьки школярів зможуть бути присутніми на ньому. Про час початку врочистостей у кожній школі можна буде дізнатися як на сайті міської ради Кропивницького, так і на сайті міського управління освіти.
Юрій ЛІСНИЧЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.33385 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua