МЕНЮ


23 липень 2021 - 10:53

Кара за домашнє насильство
З кривдника стягнуто матеріальну шкоду в розмірі 9 428,95 гривні й 100 000 гривень моральної шкоди на користь постраждалої від вчинення домашнього насильства

Протягом тривалого часу чоловік пані Марини умисно систематично психологічно й фізично знущався з неї, що є кримінальним правопорушенням (ст. 126-1 Кримінального кодексу України).

Відповідно до статті 128 КПК України особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної шкоди, має право під час кримінального провадження, до початку судового розгляду, пред’явити цивільний позов до кривдника. Пані Марина цим правом скористалась.

Для захисту інтересів жінки Кропивницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги призначив адвокатку Анастасію Шепеленко.

– Систематичні фізичні та психологічні страждання, яких зазнавала потерпіла, викликали в неї побоювання за свою безпеку, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе та завдали шкоди її психічному та фізичному здоров’ю. Відповідно до висновку судової психологічної експертизи ситуація здійснення домашнього насильства є психотравмувальною для жінки та спричинила їй душевні страждання, постраждалій було завдано й тілесні ушкодження, – розповіла адвокатка.

Провівши кропітку роботу, збираючи та підтверджуючи докази, Анастасія Шепеленко підготувала й подала цивільний позов про стягнення з кривдника 9 428, 95 грн на відшкодування майнової шкоди, якої зазнала потерпіла у зв’язку з лікуванням, та 100 000 грн на відшкодування моральної шкоди.

Кіровський районний суд міста Кіровограда визнав винним кривдника у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 126-1 КК України, взяв кривдника під варту в залі суду та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на один рік, а цивільний позов потерпілої задовольнив повністю.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36164 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua