МЕНЮ


27 березень 2020 - 11:59

Карантин у Кропивницькому стане суворішим


Враховуючи визначені урядом подальші заходи плану боротьби з поширенням коронавірусної інфекції, комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у міській раді Кропивницького провела 24 березня позачергове засідання.


– Маємо навчитися жити в особливих умовах, і від цього нашого уміння залежить надзвичайно багато – життя і здоров’я мешканців міста, – наголосив на засіданні комісії її очільник заступник міського голови Олександр Мосін. – У комісії непросте завдання – запровадити обмеження, які не завжди популярні у громаді, але які мають поставити надійний бар’єр перед сучасним викликом – небезпечною коронавірусною інфекцією.


З інформації начальника управління охорони здоров’я міської ради Оксани Макарук:


– Епідситуація у Кропивницькому залишається спокійною і стабільною. У місті, як і по всій області, випадків коронавірусної інфекції не зафіксовано. У місті розроблено плани госпіталізації і перепрофілювання медичних закладів на випадок несприятливого розвитку подій. В обласному центрі припинено планову госпіталізацію, звільняються ліжкомісця. В закладах охорони здоров’я виконуються виключно ургентні втручання. Крім центральної міської лікарні, визначеної базовою у прийнятті хворих на коронавірусну інфекцію кропивничан, до можливого прийому пацієнтів готується і міська лікарня на базі колишньої МСЧ №19. Тут триває належна підготовка, розміщуються ліжка. Саме у цій лікарні перебуватимуть на обсервації і медичні працівники, що контактуватимуть із хворими на COVID-19.


У Кропивницький вже надійшли тест-системи: всі вони будуть зосереджені в одному місці – обласному лабораторному центрі МОЗ України. Експрес-тестами користуватимуться також бригади «швидкої допомоги». Чітко визначений і алгоритм проведення тестування на коронавірус. Він здійснюватиметься за умови наявності клінічних симптомів COVID-19: лихоманки і сухого кашлю, встановлених контактів з хворими на коронавірус чи місця перебування у країнах, де ця інфекція поширюється, і після проведення досліджень на інші вірусні захворювання з негативним результатом.


– Ми створили реєстр медичних працівників, які будуть задіяні для лікування хворих у центральній міській лікарні, – підкреслила Оксана Макарук. – У першу чергу, мова йде про інфекціоністів, анестезіологів з усіх медичних закладів Кропивницького. У разі потреби їх замінять терапевти та фахівці інших спеціалізацій. Швидкими темпами здійснюється закупівля індивідуальних засобів захисту для медичного персоналу і необхідного обладнання. За два останніх тижні ми використали 2,5 мільйона гривень для закупівлі апаратів інтенсивної вентиляції легень, які вже встановлені в інфекційному відділенні ЦМЛ, захисних костюмів, масок, рукавичок тощо.


Про результати моніторингу цін на основні продукти харчування у Кропивницькому доповіла заступник начальника управління економіки Тетяна Ломова.


– В останні дні ситуація на споживчому ринку стабілізувалася, і подальшого здорожчання товарів продовольчої групи не зафіксовано. Але, попри відміну будь-якого державного регулювання цін, ми звернулися до керівників закладів торгівлі з проханням у такій ситуації не застовувати торговельну надбавку більшу за 10 відсотків на хліб і хлібобулочні вироби та 15 відсотків – на інші групи продуктів харчування.


Загалом, у Кропивницькому продовжують працювати 97 із 153 промислових підприємств. Трьом довелося перейти на скорочений режим, 13 працюють у черговому режимі і 23 тимчасово закрилися.


Головне управління житлово-комунального господарства міської ради отримало завдання підготуватися до дезінфекції зупинок громадського транспорту та тротуарів. Комунальні служби міста мають вивчити можливість силами управляючих компаній розпочати дезінфекцію вхідних дверей і тамбурної зони під’їздів багатоповерхівок. На в’їздах у місто планується запровадити спеціальний санітарний контроль всього транспорту, що в’їжджає до Кропивницького, а також термометричний контроль водіїв і пасажирів.


Управління розвитку транспорту та зв’язку має підготувати проєкт рішення зі скасування на період карантину пільгових перевезень та запропонувати дієвий механізм пріоритетного перевезення медичних працівників, правоохоронців, рятувальників, соціальні служби і працівників підприємств, що належать до категорії об’єктів критичної інфраструктури забезпечення життєдіяльності міста. При цьому необхідно врахувати, що тільки у сфері охорони здоров’я за межами міста проживають 130 медичних працівників. Як варіант транспортним засобам, що мають категорію “спецперевезення”, буде надано можливість перевозити пасажирів більше від встановленої норми.


Управлінню торгівлі і побутового обслуговування доручено посилити вимоги до торговельних закладів щодо дотримання дистанції між покупцями не менше 1,5 метра. Жорсткішим має стати режим прийому відвідувачів на підприємствах, в установах і закладах міста: всі вони мають заходити в приміщення лише в масках.


Суворішим стане і контроль за дотриманням санітарних норм та належним виконанням протиепідемічних заходів на усіх працюючих підприємствах міста. Спеціальна робоча група посилиться фахівцями Держпродспоживслужби, яка за результатом рейдових перевірок передаватиме інформацію про порушників до Національної поліції.


– Режим надзвичайної ситуації – це не надзвичайний стан у країні, – звернув увагу Олександр Мосін. – Він не обмежує конституційні права громадян, а лише має консолідувати наші зусилля для подолання загрози. Сьогодні ситуація в місті контрольована і порівняно спокійна. Але, щоб якомога ефективніше запобігти поширенню хвороби, міська влада вимагає неухильного дотримання вимог суворого карантину. Переконаний: це допоможе нам вистояти і побороти загрозу поширення інфекції.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3935 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua