МЕНЮ


31 березень 2017 - 14:34

Карлсон, який не любив інтернет


На дахах щодня чоловік вирізав сотні метрів кабелю
Чотирнадцятого березня нинішнього року Кіровський районний суд, що в Кропивницькому, слухав справу про крадіжки мережевого кабелю інтернету. На лаві підсудних був не якийсь безхатько, котрий промишляв вирізанням кабелів та видобуванням алюмінію з них, щоб якось прожити, а людина начебто цілком благополучна – уродженець нашого обласного центру з вищою освітою, одружений, на утриманні має малу дитину, раніше не судимий. А от спокусився легким, але нечесним заробітком грошей, завдавши при цьому шалених матеріальних збитків провайдерам, користувачам же інтернету – чималих незручностей.
Досудове слідство зуміло довести, що цей чоловік лише за листопад минулого року дев’ять разів вирізав інтернет-кабель у багатоквартирних будинках Кропивницького.
У наших багатоповерхівках такі кабелі прокладені в основному на дахах. От і доводилося молодикові лазити покрівлями, проникаючи туди через люки технічних приміщень. Часто, як свідчать матеріали справи, він робив це серед білого дня або вранці, не боячись, що його помітять мешканці. Просто нахабно зривав замки з дверей, що вели на покрівлі, і робив свою чорну справу. А люди, навіть якщо й бачили якогось чоловіка, котрий порався у них на даху, думали, певне, що це або представник провайдера, або комунальник... Тому головне для нас усіх – не бути байдужими, цікавитися, хто це порядкує у під’їзді, і не залишимося на невизначений строк без інтернету, поки провайдери не прокладуть нові кабелі.
А брав цей чолов’яга за раз чимало! Наприклад, тільки 8 листопада в одному будинку він вирізав 550 метрів мережевого кабелю ВП вартістю більше двох тисяч гривень, 200 метрів кабелю, що належить ТОВ “Імперіал-НЕТ”, вартістю близько двох з половиною тисяч гривень та 1000 метрів кабелю, що належить ТОВ “ІСП Шторм”, вартістю понад чотири тисячі гривень! Через день рано-вранці він повернувся на дах цього ж будинку і продовжив “роботу”. Упевнившись, що за ним ніхто не спостерігає, зірвав замок на дверях техприміщення, і поліз на дах, де закінчив почате день тому. Дорізав кабелів на загальну суму більше п’яти тисяч гривень. І в цей же день перемістився на покрівлю іншого будинку, зірвавши замок на люку, що вів туди. Там завдав збитків “Шторму” на скромнішу цифру – “всього” на 2226 гривень.
Так мало не щодня виходив кропивничанин на “роботу” на покрівлі багатоповерхівок, почувався там, наче удома – просто Карлсон, котрий, як відомо, жив на даху. І щодня тягнув то тисячу метрів кабелю, то сімсот. Бували й невдалі для злодюги дні – вдавалося зрізати всього якихось жалюгідних 85 метрів, а інколи фортило добряче – більше двох тисяч метрів кабелю потрапляло під ніж добувача алюмінію. Траплялися й провали: одного разу вісімсот метрів кабелю, які він зрізав на даху, були майже, як мовиться, у нього в кишені, але злодюгу помітили люди, і йому довелося все покинути і рятуватися втечею...
Таким чином цей Карлсон обікрав кропивницьких провайдерів добряче: ТОВ “ІСП Шторм” зазнало збитків більш як на двадцять тисяч гривень, а товариство “Імперіал-Нет” – близько дванадцяти тисяч. І це тільки за один місяць! Можливо, різав кабелі чолов’яга і в інші місяці року, але досудове слідство цього не довело.
Як водиться, на судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав повністю, у вчиненому, звісно ж, щиро каявся і слізно просив суд суворо його не карати: мовляв, у нього ж дитина... І суддя взяв до уваги, що за місцем проживання підсудний характеризується позитивно (видно, він не залишав своїх сусідів без інтернету), судимостей до цього не мав, тому призначив умовне покарання з іспитовим терміном на три роки. Звісно, новоявленому Карлсону слід відшкодувати всі збитки провайдерам (це загалом понад тридцять тисяч гривень) та оплатити судові витрати на проведення експертиз (близько тисячі гривень).
І воно того варте було? Адже кілограм міді коштує 50 гривень, а щоб добути той кілограм, треба вирізати кабель майже у всьому багатоквартирному будинку...
Світлана НАДУТЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38634 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua