МЕНЮ


31 березень 2017 - 10:00

Казарнянські пасторалі Миколи Явтушенка в музеї Осмьоркіна


Нещодавно в художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна відкрилася персональна виставка графічних творів художника-аматора М.Явтушенка «Казарнянські пасторалі Миколи Явтушенка».
Микола Явтушенко в студентські роки під час навчання на фізико-математичному факультеті Кіровоградського державного педагогічного інституту познайомився з художником-монументалістом, нині членом Національної спілки художників України Анатолієм Пунгіним, і це знайомство вплинуло на його подальше заняття образотворчим мистецтвом. Згодом навчався в Московському заочному народному університеті мистецтв на відділенні живопису і графіки. Багато років працював вчителем фізики, математики та малювання в Казарнянській загальноосвітній школі Знам’янського району Кіровоградської області.
У 2000 році в художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна пройшла перша персональна виставка Явтушенка, яка фактично дала йому путівку в мистецьке життя. Він бере активну участь в обласних та всеукраїнських виставках самодіяльного образотворчого та декоративно- прикладного мистецтва. Експонує персональні виставки в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї та Світловодському міському краєзнавчому. Має численні грамоти та подяки, в тому числі і диплом Міністерства культури і туризму України.
На нинішньому вернісажі, презентованому в музеї, М.Явтушенко експонує свої нові мистецькі доробки. Понад двадцять графічних творів виконані в улюблених ним жанрах – пейзаж і натюрморт. Так, в його пейзажах знаходять відображення не лише зовнішні ознаки природи рідного краю, а й особисті душевні переживання. А натюрмортні композиції вирізняються простотою та увагою до деталі. Але з особливим теплом він створює портретні образи тих, з ким живе, ходить на етюди, постійно спілкується, хто підтримує його в житті та мистецьких пошуках. Вчитель математики за фахом і художник за покликом душі, М.Явтушенко в своїх творах намагається зрозуміти суть природи, розкриваючи перед нами, глядачами, істину життя.
Андрій НАДЄЖДІН,
провідний науковий співробітник
художньо-меморіального
музею О.ОсмьоркінаДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39955 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua