ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


ПОШАНА ЗА ТРУДОВИЙ І РАТНИЙ ПОДВИГИ

Юрій ЛІСНИЧЕНКО, Оксана ВЕРСТЮК, Олег ШРАМКО (фото)

Першого жовтня – в Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана – заступник міського голови Валентина Пупишева і секретар  Кіровоградської міської ради Володимир Слівнов побували в гостях у чотирьох мешканців міста, яким виповнилося по сто й більше років.

Зокрема, разом із начальником відділу соціальної підтримки населення та начальником відділу по роботі зі ЗМІ Сергієм Якуніним вони відвідали найстарших кіровоградців Дениса Васильовича Музиченка, Олександра Тимофійовича Третьякова, Христину Савеліївну Неживенко та Софію Сидорівну Мороз.Представники щиро привітали їх зі святами, поспілкувалися з ними, побажали  добра і здоров’я, а також  вручили грошову допомогу, продукти до святкового столу й квіти.

Кожен з ветеранів має нелегку долю. Денис Музиченко рано почав працювати на паперовій фабриці тамтешнього поміщика. Згодом служив у Червоній Армії, трудився водієм. Під час Великої Вітчизняної війни воював з фашистами, має бойові нагороди. Після закінчення війни повернувся додому й працював водієм аж до виходу на пенсію. Олександр Третьяков теж пройшов фронтовими дорогами всю війну з фашистами. Після неї закінчив гірничий технікум і був до пенсії старшим технічним інспектором на Донбасі. Усередині 1980-х років повернувся в рідне місто, де нині мешкає в колі своєї великої родини. Христина Неживенко протягом свого життя зазнала і голоду, і холоду. Працювала в наймах, у колгоспі. Доля випробовувала на міцність її безліч разів. Жила на Далекому Сході з чоловіком і дітьми одинадцять років. Згодом у Кіровограді до виходу на пенсію трудилася на нашому місцевому птахокомбінаті. Софія Мороз – уродженка села Новоолександрівки нинішньої Дніпропетровщини. Разом з батьками їй довелося в пошуках шматка хліба переїхати з України до Північного Кавказу. Повернувшись до рідного села, жінка працювала там в колгоспі, аж поки не пішла на заслужений відпочинок. Тепер живе разом з донькою в нашому обласному центрі…

Усі четверо довгожителів з радістю і вдячністю прийняли вітання й подарунки від представників влади,  побажали гостям усього найліпшого, що є в житті. Ті ж запевнили ветеранів у непорушності зв’язку поколінь і глибокій пошані до їхнього та їхніх ровесників трудового й ратного подвигу.

*  *  *

З нагоди Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана в приміщенні оновленої концертної зали міської ради відбулися святкові заходи.

Із щирими словами вітань до присутніх звернувся секретар міської ради Володимир Слівнов. Він сердечно  подякував ветеранам Великої Вітчизняної війни, учасникам бойових дій за їхній неоціненний внесок у  Перемогу народу над фашистами, відбудову країни у важкі повоєнні роки, підняття економіки держави до високих світових стандартів. І зараз, коли до них непомітно підступила старість, наші ветерани не сидять склавши руки. Вони, як і колись, займають активну життєву позицію, своїми добрими справами надихають молодь на нові звершення.  Міська влада гідно оцінює справи старшого покоління, намагається задовольнити першочергові потреби людей похилого віку. Так, за особливі заслуги перед територіальною громадою міста секретарю міського клубу "Ветеран" Надії Смикодуб  вручено відзнаку "За заслуги" другого ступеня, а ряду інших представників ветеранського руху – матеріальну допомогу від міської влади. Серед тих, кого було відзначено за багаторічну працю та нинішню активну громадську позицію, були Олександр Абрамов, Михайло Безверхий, Людмила Ващенко, Микола Вишневий, Ганна Заніздра, Валентина Захарова, Олександр Івченко, Павло Коваленко та інші ветерани.

З привітаннями до представників старшого покоління звернувся і заступник голови обласної ветеранської організації Олексій Демченко. Він зазначив, що Кіровоградська міська організація ветеранів війни та праці була і є однією з найактивніших громадських організацій ветеранського руху в області. А найкращим її представникам були вручені почесні грамоти на знак визнання їхніх заслуг. Так,  відзначено голову міської організації Віталія Вієвського, його заступника Володимира Зуєва, Миколу Цибульського, Володимира Краснокутського, Марію Майданюк, Зою Олександрову та інших активістів. Окрему подяку було виголошено міському голові Кіровограда Володимиру Пузакову, який всіляко підтримує ветеранів, намагається зробити усе для того, щоб покращити життя людей похилого віку.

І хоча ще одне всенародне свято – День партизанської слави – вже минуло, але, як то мовиться, нагороди знайшли своїх героїв. Від імені облдержадміністрації виголошено подяки  партизанам Великої Вітчизняної війни Олександру Кузьміну та Василю Христюку, а від імені обласної ветеранської організації – голові первинної ветеранської організації селища Гірничого Костянтину Рожкову.

За сумлінну роботу задля створення належних умов ветеранам та іншим представникам старшого покоління від імені міської ветеранської організації її голова Віталій Вієвський вручив почесні грамоти начальнику відділу соціальної підтримки населення міської ради Юлії Вовк, начальнику відділу внутрішньої політики міської ради Надії Грищенко, працівниці адміністративного департаменту міської ради Ірині Штадченко, голові первинної ветеранської організації КРЕПу № 12 Віктору Демчишину, учасниці вокального ансамблю "Калинонька" Світлані Денисенко та голові первинної ветеранської організації ВАТ "Радій" Лідії Пух.

Також на цьому урочистому зібранні  отримали ювілейні медалі "65 років визволення Республіки Білорусь" ті ветерани, які проливали свою кров у боях за визволення від німецько-фашистських загарбників сусідньої братської держави.

Святковим подарунком учасникам свята стали виступи творчих колективів нашого міста. Свої вокальні та хореографічні номери присутнім подарували учасники вокального ансамблю музичного училища, дуету "Сан райс", студії хореографічного мистецтва "Аелі- та" і народного хору "Ветеран".

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!