ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


ГАРАНТІЙНИЙ СТРОК Є НАВІТЬ НА ВЗУТТЯ

Оксана ВЕРСТЮК

Настала осінь, і до відділу захисту прав споживачів департаменту розвитку торгівлі, побутового обслуговування, транспорту та зв’язку міської ради почастішали звертання кіровоградців з приводу придбаного неякісного взуття. Як зазначила головний спеціаліст цього відділу Ганна Денисенко, лише протягом вересня до відділу надійшли три такі скарги.

Так, одна із скаржниць придбала туфлі вартістю 580 гривень. Взувши черевички один раз, вона виявила явний їх зовнішній дефект. Спочатку звернулась за порадою до фахівців відділу і, отримавши кваліфіковану консультацію, пішла до магазину. Жінка мала на руках чек, і їй повернули частину коштів у розмірі 340 гривень, відповідно до статті 8-ї пункту 1-го Закону "Про захист прав споживачів", яка передбачає, що покупець має право у разі виявлення дефекту на безкоштовний ремонт, а якщо він сам ремонтує товар, то надає документи, які підтверджують витрати, щоб продавець їх відшкодував. Також можливе пропорційне зменшення вартості товару. В даному випадку була застосована саме остання вимога законодавства, і жінці повернули частину коштів. Туфлі ж, звісно, залишились у неї.

Інша кіровоградка купила взуття, але їй не видали чек. На сьогодні ця скарга знаходиться у стадії вирішення, але продавець не погоджується з фактом придбання у нього товару. Тому доведеться залучати свідків, які б підтвердили факт купівлі саме у цього торговельника. У законодавстві передбачено два моменти: на вимогу споживача видається чек, який підтверджує факт купівлі, та вимоги споживача розглядаються за наявності документа, яким підтверджується факт купівлі. Якщо не вдається, так би мовити, полюбовно розв’язати проблему, то справа може закінчитись судовим розглядом, що призведе до певних моральних та матеріальних втрат з боку покупця. Тому люди вкрай рідко вдаються до подібного кроку.

Ганна Денисенко вкотре нагадала, що потрібно обов’язково брати документ, який підтверджує факт покупки (чек, квитанцію, відривний чек). Адже саме він у разі виникнення певних конфліктних ситуацій (наявність дефекту або якщо товар якісний, але з певних причин не підійшов покупцеві та не був використаний за призначенням) дозволяє споживачеві, згідно зі статтею 9 Закону, обміняти його на аналогічний, а якщо такого не буде в наявності, то протягом семи діб продавець зобов’язаний повернути кошти.

За наявності чеку можна навіть замовити експертизу, щоб довести, що дефект товару мав місце не з вини покупця. Якщо експертиза доводить, що у товарі закладений виробничий брак, продавець зобов’язаний повернути кошти. Якщо покупець не згоден із висновками експертизи, то він має право у судовому порядку оскаржити такий висновок. Суд тоді призначить незалежну експертизу.

Окремо Ганна Михайлівна зупинилась на строках гарантії для взуття, які передбачаються законодавством. Це сезонний гарантійний строк, який поширюється на весняно-осінній асортимент ( з 15 березня по 15 травня) та (15 вересня по 15 листопада), літній асортимент (15 травня по 15 вересня) і зимовий асортимент ( з 15 листопада по 15 березня). Також є гарантійний строк, затверджений державними стандартами України, і стосується він верхньої, нижньої частин взуття, моделі взуття та обраховується строком від 30 до 80 діб. Також правилами роздрібної торгівлі непродовольчими товарами передбачено вручення покупцеві пам’ятки, де роз’яснюється правильний догляд за взуттям. Якщо на взутті виявлено дефекти протягом визначеного гарантійного строку, то споживач має право на безкоштовний ремонт взуття. Він його сам ремонтує, а потім надає продавцю документи, що засвідчують вартість ремонту, для відшкодування збитків. Або, якщо покупець погодиться, йому зменшують вартість товару.

Тож ніколи не забувайте брати у продавця чек на придбаний товар – це убезпечить вас від різноманітних конфліктних ситуацій та допоможе довести вашу правоту.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!