ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


НЕ ТАК!

Віктор КРУПСЬКИЙ

Можливість долучитися до всенародного обговорення проекту Конституції України, запропонованого Віктором Ющенком, випала кіровоградським активістам політичних партій та громадських організацій. Скористалися нею переважно ті, хто вважає, що законотворча ініціатива Президента – це складова його перевиборчої кампанії. А дехто взяв участь у цьому обговоренні, щоб повідомити, що й обговорення ніякого не потрібно. Так що, організатор заходу Володимир Гришко (його було представлено як місцевого активіста Комітету виборців), який позитивно висловився про нову працю Президента, залишився у явній меншості.

Голова Ленінської районної у Кіровограді ради Петро Романюк, коментуючи запропонований гарантом документ, згадав відому мудрість про те, що історичні події трагічного характеру мають властивість повторюватися у вигляді фарсу. В даному випадку, вважає голова райради, повторюється сумнозвісна ініціатива Кучми, який, займаючи посаду президента, також закликав широкі народні маси взяти участь в обговоренні змін до Основного Закону. Що стосується змісту "Народної Конституції" (так Віктор Ющенко назвав брошуру з текстом проекту), то, на думку Петра Романюка, Президент пропонує зміни, які не мають нічого спільного з українськими традиціями державного будівництва. Приміром, чужинською видається Петру Михайловичу ідея створення сенату. Не в захваті голова райради і від того, що проектом Ющенка передбачено посилення влади президента, а повноваження інших гілок влади звужено. Крім того, Петро Романюк виявив у президентській праці норму, яка зберігає так званий імунітет нардепів. Тобто, за словами Романюка, всі розмови про позбавлення парламентаріїв недоторканності – це спекуляції. Підсумував свій виступ голова Ленінської райради тим, що охарактеризував ініціативу Віктора Ющенка як піар-акцію.

Віктора Жупаненка, який назвався представником Володимира Гриценка, не так непокоїть запропоноване Віктором Ющенком звуження повноважень уряду (патрон Жупаненка – також за сильну президентську владу і відобразив це у своєму проекті Основного Закону), як сама процедура всенародного обговорення документа. За спостереженнями Жупаненка, пересічним українцям нині не до дискусій такого характеру, та й узагалі Віктор Миколайович вважає, що конституції мають писатися в тиші, участь широких народних мас тут зайва. На цю тезу одразу відреагував Володимир Гришко – сказав, що небезпечні якраз закулісні конституційні процеси.

Є власний проект Основного Закону і в об’єднання "Свобода". Про це присутнім нагадав його місцевий активіст Сергій Запорожан. Зокрема, "Свобода" пропонує створити президентську республіку, передбачити відповідальність президента за стан держави. Але проект Ющенка "Свободу" не влаштовує. "Він космополітичний, денаціоналізований, ліберальний", – сказав Запорожан. А запитання анкети, поширюваної прихильниками Ющенка, Запорожан назвав примітивними. (Автори цієї анкети цікавляться: "Чи потрібні конституційні зміни для наведення порядку в Україні?", "Чи підтримуєте ви скасування депутатської недоторканності?" і т.п.)

Критично оцінив методику, з допомогою якої Віктор Ющенко з’ясовує народні настрої, і Петро Романюк. Ще раз взявши слово, голова Ленінської райради сказав, що народу слід запропонувати концептуальні запитання на зразок: яку форму правління – президентську чи парламентську – ви підтримуєте? унітарною чи федеральною державою ви хочете бачити Україну? Якраз таких запитань у згадуваній анкеті немає.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!