ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


ЧИ МАЄ НАШ ТЕАТР МАЙБУТНЄ?

Юрій ЛІСНИЧЕНКО

03.07.2009, 08:20

Минулого номера "Вечірня газета повідомляла про те, що 23 червня в обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Марка Кропивницького виникла надзвичайна ситуація: значно посилилася деформація основних конструктивних елементів будівлі театру (поява на стінах вертикальних тріщин, просідання дверних отворів, конструкцій балкона над глядацькою залою). Через це із будівлі терміново евакуювали 73 особи. На місце надзвичайної ситуації виїхали спеціалісти: рятувальники, медики, аварійні бригади ВАТ "Кіровоградгаз", ВАТ "Кіровоградобленерго" та КП "Кіровоградське водопровідно-каналізаційне господарство". Було створено штаб з ліквідації надзвичайної ситуації на чолі з виконувачем обов’язків першого заступника голови обласної державної адміністрації Світланою Негодою.

Минулої п’ятниці на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій голова комісії Світлана Негода та члени комісії заслухали доповідь начальника управління культури і туризму ОДА Наталії Овчаренко про події, що сталися 23 червня в театрі, та пропозиції щодо його порятунку. За словами Наталії Юріївни, збитки від нещодавнього просідання будівлі склали десять мільйонів 742 тисячі гривень. За висновками штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, виникла загроза обвалу стін та покрівлі обласного театру. Тому названа комісія прийняла рішення підготувати пакет документів, необхідний для підготовки проекту постанови Кабінету Міністрів України про виділення із резервного фонду державного бюджету необхідних для ліквідації надзвичайної ситуації у приміщенні театру чотирнадцяти мільйонів гривень. Та спочатку ці документи спрямують у Міністерство регіонального розвитку та будівництва України для їх розгляду й подальшого опрацювання.

Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій рекомендувала також виділити з резервного фонду обласного бюджету 500 тисяч гривень (на умовах співфінансування) на проведення найнеобхідніших аварійно-відновлювальних робіт у приміщенні обласного театру. Дану пропозицію мають розглянути депутати обласної ради й винести своє рішення. Однак п’ятсот тисяч, звичайно ж, – не панацея. Тому всі зацікавлені у збереженні як приміщення театру, так і театральної трупи очікують на постанову Кабінету Міністрів України про виділення з резервного фонду державного бюджету необхідних коштів для проведення аварійно-відновлювальних робіт. Лише після цього можна буде сказати, що руйнування споруди призупинене і що уславлений театр має майбутнє.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!