ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


НА СПОКІЙНУ СТАРІСТЬ ВОНИ ЗАСЛУЖИЛИ

Оксана ВЕРСТЮК, Олег ШРАМКО (фото)

03.07.2009, 08:08

26 червня виповнилося 100 років мешканцеві Кіровограда Денису Васильовичу Музиченку. З цієї нагоди секретар міської ради Руслан Мишериченко завітав у привітну і затишну оселю по вулиці Лесі Українки, де мешкає сім’я ювіляра. Окрім теплих слів побажань, передусім – здоров’я, Руслан Валерійович передав шановному довгожителю листівку від Президента України Віктора Ющенка, вітання від міського голови Володимира Пузакова та вручив Денису Васильовичу грошову допомогу та подарунок від міської влади.

Цього святкового для родини дня зібрались чотири покоління цієї гостинної сім’ї. Дочка ювіляра Тетяна Гордус розповіла про довгий життєвий шлях свого батька. Народився він у селі Комишуватому Компаніївського району, яке тепер увійшло до складу цього населеного пункту. Почав працювати досить рано на паперовій фабриці тамтешнього поміщика. Пережив вихор громадянської війни, служив у Червоній Армії. Потім повернувся на малу батьківщину, трудився водієм. Під час Великої Вітчизняної війни боронив Вітчизну від фашистської навали, має бойові нагороди. По її закінченні повернувся у рідну Компаніївку і знову працював. Мав досить міцне здоров’я, тож до 92-х років жив сам, себе обходив, давав лад домашньому господарству. Потім дочка забрала батька до себе у Кіровоград, де він мешкає і зараз у турботі та затишку.

– Батько навіть у віці 98 років міг поратись на городі, – розповідає Тетяна Денисівна. – Вийде бур’янець повириває, іншу легку роботу виконає. Сидіти склавши руки не в його характері. Ось тільки останніх два роки здоров’я підвело, хоча і має дідусь світлий розум, але, звичайно, сили вже не ті.

Любить спілкуватись Денис Васильович зі своїми онуками, а особливо душа радіє, коли ті приносять його маленьку правнучку Вікторію (на знімку). Їй вже виповнився рік. Таке єднання поколінь є досить символічним.

І тішиться серце старика, що в будинку гамірно, що разом зібралась уся велика родина. Всі шанують та поважають найстаршого члена сім’ї, йому – особливі почесті й цього визначного дня, і в усі інші.

* * *

Відвідав цього дня секретар міської ради й іншу родину стариків. Дві сестри-пенсіонерки Лідія Іванівна Мамро та Любов Іванівна Шаргородська проживають у старому приземкуватому будиночку на вулиці Інтернаціональній. Окрім підведеного газу, тут немає жодних комунальних зручностей, тому Лідія Іванівна прийшла на прийом до міського голови Володимира Пузакова з проханням посприяти у телефонізації будинку.

– Учора моїй сестрі стало зле, зібралась із силами та пішла в аптеку, але з півшляху довелося повернутись, бо відчула, що за ліками просто не дійде, – розповідала про своє із сестрою життя Лідія Іванівна, коли до неї завітали Руслан Мишериченко та заступник директора департаменту розвитку торгівлі, побутового обслуговування, транспорту та зв’язку міської ради Василь Білобородов.

Вони привезли стареньким подарунок – новенький безпровідний телефон сучасного виду зв’язку, досить зручний у використанні.

– Головне, щоб ви по ньому менше дзвонили за номером "103" – до швидкої допомоги, а більше спілкувались зі знайомими, – побажав сестрам Руслан Валерійович (на знімку).

Василь же Білобородов підключив пенсіонеркам телефон до мережі, навчив, як ним користуватись. Приємно було чути щирі слова подяки стареньких жінок за турботу та увагу до них.

На жаль, з рідні у сестер нікого не залишилось. Вже 18 років минуло, як Лідія Іванівна приїхала до Кіровограда з Душанбе, коли там відбувались неспокійні події міжнаціональних конфліктів. Два роки тому коло неї поселилась і сестра, яка, поховавши чоловіка, виїхала з Одеської області. Так і живуть жінки, підтримуючи одна одну, коли здоров’я погіршується. А тепер дякують міській владі за увагу до себе, адже їхні долі були не зовсім безхмарними. Тому на спокійну старість вони заслужили.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!