ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


Василь МОЦНИЙ: МОЄ ЗВІЛЬНЕННЯ – ПОЛІТИЧНИЙ КРОК

Олена КОБЕЦЬ, Олег ШРАМКО (фото)

03.07.2009, 08:12

Ще невідомо, чим закінчиться розслідування справи за фактом загибелі жителя села Грушки Голованівського району Валерія Олійника для безпосереднього учасника сутички із ним нардепа Віктора Лозінського (одні кажуть – посадять, інші – нагородять), а дехто з представників влади вже втратив роботу.

Так, минулої суботи під час з’їзду "Нашої України" Президент України Віктор Ющенко заявив, що він звільнив із посади голову Кіровоградської облдержадміністрації Василя Моцного. Підстава – "неналежне виконання вимог статті 119-ї Конституції України щодо забезпечення законності і правопорядку, додержання прав і свобод громадян". Ця звістка для багатьох була несподіваною. Як з’ясувалося, несподіваною вона була і для самого Василя Кузьмовича, адже напередодні, минулої п’ятниці, він брав участь у нараді в Секретаріаті Президента, і ніхто навіть і не натякав йому на те, що треба "збирати валізи". Про це він розповів журналістам на прес-конференції у вівторок.

– Я двічі займав посаду голови Кіровоградської облдержадміністрації, і коли залишав область першого разу, зі мною за підсумками соціально-економічного розвитку області у 2003 році мав розмову тодішній Президент України Леонід Кучма, після якої я змінив місце роботи, ставши першим заступником міністра промислової політики, – зазначив Василь Моцний. – Цього разу, коли суспільство стало більш демократичним, ніхто про звільнення зі мною не говорив. Хоча в п’ятницю я був на нараді з питань формування бюджету в прем’єр-міністра, потім на нараді, що проводили в Секретаріаті Президента. Прикро, що про такі речі доводиться дізнаватися з екранів телевізорів чи з sms, що надсилають тобі члени "Нашої України" зі з’їзду…

Василь Моцний вважає також, що звинувачення його у неналежному виконанні вимог статті 119-ї Конституції України, – безпідставні.

– Посадовою інструкцією голови облдержадміністрації передбачено, що він повинен взаємодіяти з прокуратурою, міліцією, СБУ, що я й робив з першого дня, як стався інцидент у Голованівському районі, і це можуть підтвердити керівники підрозділів цих структур, – підкреслив Василь Моцний. – Однак, згідно із законодавством, я не маю права втручатися ні в діяльність прокуратури, ні в діяльність міліції. І чи на рівні голови ОДА визнана сьогодні недоторканність депутатів Верховної Ради? Я не кажу про міру відповідальності винних у тому, що сталося в Голованівську, – нехай це визначить суд. Але сама суть: кримінальну справу минулої п’ятниці забрала під свій контроль Генеральна прокуратура, розслідування її ще не завершено, але вже винним є за посадою голова облдержадміністрації…

До речі, за словами Василя Моцного, він не був ознайомлений і з доганою, що йому винесено напередодні. Крім того, зазначив екс-голова ОДА, згідно із законодавством, не можна карати за одне й те саме двічі: спочатку – доганою, а потім – звільненням.

Василь Моцний також зауважив, що, згідно із нормативними документами, звільнення чи призначення голови ОДА має відбуватися за поданням Кабінету Міністрів, але цього зроблено не було.

Загалом, вважає екс-голова, голованівський інцидент – не причина, а привід для його звільнення.

– Мабуть, це був політичний крок, зумовлений якщо не власною позицією Президента України, то позицією окремих політичних сил чи членів "Нашої України", – висловив свою думку Василь Моцний. – А причина, на мою думку, в тому, що я був одним із небагатьох голів ОДА, який не має політичного забарвлення. Я – поза політикою, поза партіями, працював з усіма політичними силами, громадськими об’єднаннями для того, щоб була користь для області. Для мене важлива не велика політика, а Кіровоградська область…Можливо, справа в тому, що немає сьогодні політичної партії, яка б торгувалася за Василя Моцного на посаді голови облдержадміністрації. Але я за цим не жалкую.

На запитання, хто до призначення нового голови ОДА керуватиме областю, Василь Моцний відповів, що, за законодавством, це має робити в.о. його першого заступника – Світлана Негода. При цьому він висловив думку, що Кіровоградщина довго залишатиметься без голови, адже навряд чи Кабінету Міністрів та Секретаріату Президента вдасться швидко узгодити нову кандидатуру. Крім того, він повідомив, що порадив своїм заступникам не писати заяви на звільнення, а працювати далі. Наостанок Василь Моцний зауважив, що як громадянин України має право на юридичний захист своїх інтересів і пообіцяв обов’язково ним скористатися. А поки тривала прес-конференція, на площі Кірова відбувся мітинг на підтримку Василя Моцного, у якій узяли участь члени міської організації ветеранів, обласної організації інвалідів, представники районів області, профспілкових організацій, промислових підприємств та інші.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!