ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


Віктор КУХАРЕНКО: "ТЕ, ЩО ТРАПИЛОСЯ,
ПОВ’ЯЗАНО З МОЄЮ ДЕПУТАТСЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ"

04.09.2009, 10:48

Напад на заступника міського голови Віктора Кухаренка набув широкого резонансу в Кіровограді, викликав обурення громади міста. Сам Віктор Іванович, який перебуває зараз у лікарні, переконаний, що напад був чітко спланованим.

– Напад стався в п’ятницю 28 серпня. О 7.50 ранку я вийшов з квартири і пішов до автомобіля, аби їхати на роботу. В дворі житлового будинку я побачив двох незнайомих мені людей. Один чоловік стояв у півоберта до мене, а другий в цей час зачиняв ворота при вході у двір. Коли я порівнявся із першим чоловіком, то інтуїтивно відчув його рух у мій бік. Боковим зором мені вдалося помітити, що він хоче мене вдарити, тому я встиг трохи відхилитися. Але при цьому я втратив рівновагу і почав падати. У цей час нападник продовжив завдавати мені ударів ногами й руками по тулубу і намагався збити мене з ніг. Коли я впав на асфальт, почали бити вже двох. Завдавали ударів по обличчю і в голову. Я як міг ухилявся від ударів і намагався протистояти їм, але сили були нерівними, тому я почав кликати на допомогу свого водія, який знаходився в автомобілі на вулиці. Мої крики почула ссідка із іншого під’їзду, яка знаходилася на тротуарі за ворітьми. Вона кинулася до хвіртки, але вхід у двір їй заблокував третій невідомий. Зрозумівши, що відбувається щось погане, їй на допомогу прийшов мій водій. Тим часом двоє нападників трохи відійшли від мене, і я спробував піднятися. Але в цей момент один із них ударив мене ззаду по голові тупим важким циліндричним предметом, замотаним у ганчірку. Я не знепритомнів, але відчув сильний біль. А двоє невідомих побігли до воріт, в які саме входив мій водій. Я встиг крикнути, аби він спробував затримати їх, але третій невідомий, який стояв біля хвіртки, грубо відштовхнув його, і всі троє кинулися тікати у бік вулиці Карабінерної. Водій намагався їх переслідувати, але вони і побігли в різні боки: один – по вулиці Шевченка, другий – по Леніна, третій – униз по Карабінерній. Після отриманих ударів я відчував різку слабкість, рана на голові сильно кровоточила, тому довелося їхати у лікарню швидкої медичної допомоги. Там мені промили рану і наклали сім швів. Зробивши рентген, мене відразу направили в обласну лікарню, де я і перебуваю зараз на стаціонарному лікуванні.

За словами Віктора Кухаренка, нападники – молоді люди 25-30 років, фізично розвинені. Правда,третій, який стояв біля воріт, здався йому старшим за інших. Усі вони були одягнені у звичайний одяг.

– У нашому домі мешкають 15 сімей, але я впевнений, що об’єктом для нападу точно був я, – каже Віктор Кухаренко. – Все відбулося миттєво, як тільки я повернув за ріг будинку. Можливо, вони раніше бачили мене на фотографії або ж особисто. До того ж напад був чітко спланований. Двоє завдавали ударів, а один блокував вхід у двір, аби ніхто не зміг надати мені допомогу. Я вважаю, що як мінімум кілька днів за мною велося стеження і нападники точно знали, коли я вийду з дому. Неспроста, очевидно, для нападу був вибраний саме вранішній час, оскільки робочий день у мене не нормований, і ввечері додому я повертаюся в різний час. Нападники не приховували своїх облич – ні масок, ні чогось подібного на їх головах не було. Значить, вони не боялися бути впізнаними. А це наштовхує на нехороші думки….Напали на мене не випадково. По-перше, як я вже казав, нападники точно знали мій графік. Крім того, коли сусіди давали пояснення, то згадали про те, що в бесідці нашого двору кілька днів поспіль бачили незнайомих молодих людей, які на запитання, що вони там роблять, не могли дати чіткої відповіді. Характер побиття теж свідчить про те, що мені намагалися завдати саме тяжких травм і ушкоджень, які могли серйозно загрожувати моєму життю. Це не був звичайний хуліганський напад. Я вважаю: те, що трапилося, прямо пов’язане із моєю політичною діяльністю. Я є депутатом міської ради. Не секрет, що депутатський корпус приймає рішення, які можуть комусь не подобатися. Яскравий приклад тому: не так давно міськрада ухвалила рішення про заборону на приватизацію се- ми комунальних підприємств міста: КП "Водопровідно-каналізаційне господарство", КП "Теплоенергетик", КП "Кіровоград-Універсал-2005", КП з утримання шляхів, КП "Трест зеленого господарства", КП "Ритуальна служба", КП "Міськсвітло". Заборона могла явно не входити в чиїсь плани.

Не виключає Віктор Кухаренко й інших варіантів, зокрема, того, що напад міг бути пов’язаний і зі змінами в міській організації Партії регіонів та його виходом з партії.

– Я не виключаю цього варіанта. У певний момент я навіть поставив його для себе на перше місце, адже мій вихід з Партії регіонів набув широкого резонансу.

Віктор Кухаренко підкреслив також, що за час, коли він очолював міську організацію Партії регіонів, не було жодного побиття її політичних опонентів чи однопартійців.

– Я прийшов у партію у найскладніший для неї період президентської виборчої кампанії. Мені і моїм колегам доводилося відчувати на собі і адміністративний, і політичний тиск. – На засіданнях сесії часто виникала досить гостра полеміка, але потім усі депутати тиснули один одному руку, і до бійки між ними ніколи не доходило. У мене складається враження, що ми повертаємося в 90-і роки, коли багато питань, у тому числі політичних, люди певного складу вирішували з допомогою сили. Я вважаю, правоохоронні органи повинні відстояти честь мундира і провести скрупульозне розслідування, аби знайти виконавців побиття і обов’язково замовників нападу. Інакше бандити вирішать, що закон їм неписаний і перетворять місто на випробувальний майданчик для впровадження кримінальних розборок. Це треба рішуче припинити, адже я можу бути не єдиним в їхньому "чорному" списку, можуть серйозно постраждати й інші невинні люди, а я нікому не бажаю опинитися на моєму місці.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!