ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


ДРУГУ СОТНЮ РОКІВ РОЗМІНЯЛА

05.02.10
Оксана ВЕРСТЮК, Олег ШРАМКО (фото)

Другого лютого кіровоградці Софії Сидорівні Мороз виповнилось 102 роки. Як каже сама бабуся: "Другу сотню розміняла, багато прожила, багато бачила…"

 І дійсно так. Життєвий шлях цієї працелюбної жінки був наповнений радощами й горем. Колись великою була її родина, мала жінка десять братів та сестер. Зазнала важкої праці, голоду, холоду, знущань поліцаїв під час окупації у Великій Вітчизняній війні. Переховувала червоноармійців, яких так і не змогли знайти нелюди, за що й відшмагали жінку. Особливо старався двоюрідний брат, який прислужував німцям. Але один з поплічників тоді зупинив його, мовляв, особливо не старайся, в неї чотири брати й сестра в Червоній Армії, повернуться з фронту – помстяться...

Зараз Софія Сидорівна живе разом із дочкою Ганною Сіроштан. Є онуки, правнуки. Усі люблять стареньку, часто в гості навідуються, бажають бабусі здоров’я та довгих років життя. З такими ж побажаннями завітали до невеличкої квартири, де мешкають жінки, міський голова Володимир Пузаков та його заступник – директор департаменту з гуманітарних питань Валентина Пупишева. Як водиться, прийшли до довгожительки не з порожніми руками, а з подарунками та матеріальною допомогою. Адже у бабусі здоров’я вже не те, тож гроші на ліки потрібні. Як зауважила Ганна Іванівна, нещодавно старенька мати перехворіла, і почала погано чути. Але в цей день Софія Сидорівна почувалася бадьоро, дякувала поважним гостям за турботу та увагу до себе, побажала усім здоров’я, щастя, миру. Бабуся була в доброму гуморі, виявила добру обізнаність у політичних питаннях сьогодення, на вибори президента у старенької – власний погляд. Джерело інформації для жінки – радіоточка, вона часто слухає трансляції із засідань Верховної Ради. Каже: починають депутати дуже добре, хочуть прийняти хороший закон, а потім все зводять нанівець. І в цінах бабуся орієнтується добре, скаржиться, що до м’яса, хліба та круп тепер не підступишся. Трохи розхвилювалась, але міський голова зауважив, що члени бабусиної родини завжди можуть звернутись по допомогу до міської влади. Тож хай щастить цій сім’ї, хай добре почувається донька Софії Сидорівни, бо доглядати стареньку матір – то велика справа, тяжка праця та подвиг душі.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!