ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


Сергій ТІГІПКО: ЗАЛИШАЮЧИСЬ ПАРЛАМЕНТСЬКОЮ ДЕРЖАВОЮ, НАМ З КРИЗИ НЕ ВИЙТИ

Віктор ІВАНЕНКО, Олег ШРАМКО (фото)

Наскільки безпечно жити на Кіровоградщині, незабаром з’ясують фахівці агентства "Bureau Veritas". Ця авторитетна організація складе радіологічну та екологічну карти області й з’ясує зв’язок між природним радіовипромінюванням і станом здоров’я місцевих жителів. Про це журналістам розповів днями на прес-конференції в Кіровограді Сергій Тігіпко, якому, власне, й належить ідея дослідити екологічну ситуацію в нашій області.

Піти у третій сектор

Як розповів Тігіпко, він, перебуваючи в Кіровограді, виклав цю ідею посадовцям природоохоронних державних установ та лідерам громадських організацій, які займаються розв’язанням проблем екологічного характеру. "Вони її підтримали", – сказав Тігіпко. Питання екологічної безпеки він збирається вирішувати політично. Найближчим часом буде створена політична сила, яку представлятиме Тігіпко, вона й укладе з громадськими організаціями екологічного профілю угоду про спільну діяльність.

На так званий третій сектор у Сергія Леонідовича – великі надії не тільки у питаннях екологічної безпеки. Щоправда, Тігіпко усвідомлює, що в умовах чинного законодавства самі громадські організації не мають можливостей серйозно вливати на владу, і тому їм слід укладати угоди з політиками. "Політична сила повинна сказати владі: слухайте громадські організації", – переконаний Тігіпко.

Що стосується партії Тігіпка, то, за його словами, на 7 листопада цього року було заплановано її установчий з’їзд, але завадила епідемія грипу. Тим часом в областях уже сформовано його штаби, які налагоджують стосунки з громадськими організаціями. Крім них, створюватимуться клуби, куди запрошуватимуться люди, котрі не бажають вступати в політичні та громадські організації, але яким подобається Тігіпко.

Професіонали є, немає попиту на них

Про команду Тігіпка український народ дізнається тижнів через два. Проблеми із професіоналами не виникне, тому що в Україні її не існує, вважає Сергій Тігіпко. За його словами, є інша проблема: відсутність політичного попиту на фахівців. Біда в тому, що політики приводять до влади своїх людей, які часто не є професіоналами. Крім того, в органах державної влади й самі перші особи нерідко не можуть сформувати стратегії діяльності, грамотно сформулювати завдання. До речі, Сергій Тігіпко вважає, що посади заступників міністрів не мають бути політичними. Ці посади слід обіймати професіоналам, які повинні залишатися при змінах у персональному складі уряду.

Завтра буде гірше, ніж учора?

У ході цієї ж прес-конференції Сергій Тігіпко поділився своїм баченням фінансово-економічної ситуації в країні. За його оцінками, нинішнього року дефіцит державного бюджету складе 35, а можливо, й 40 мільярдів гривень. При тому, що доходи становлять 182 мільярди, це дуже багато. Якщо Україна не отримає чергового траншу позики Міжнародного валютного фонду (він, як відомо, має скласти 3 мільярди 800 мільйонів доларів), то значна частка дефіциту держбюджету залишиться не покритою. Це спричинить проблеми із виплатою зарплати бюджетникам. Крім того, погіршаться макроекономічні показники. Так, падіння ВВП може скласти 15–17 відсотків, а інфляція – 12–13 відсотків.

Разом із тим, Сергій Тігіпко не бачить економічних підстав для подальшого падіння курсу гривні. "У нас достатньо великі валютні резерви, – знає фінансист Тігіпко, – 27–28 мільярдів доларів". Навіть можливість неотримання Україною 3,8 мільярда доларів траншу Міжнародного валютного фонду не загрожує серйозно нашій національній валюті. Єдине, що може викликати падіння гривні, – ажіотаж.

У позиках за кордоном Сергій Тігіпко нічого поганого не бачить. Та українська держава, позичаючи за рубежем, має водночас здійснювати реформи, спрямовані на те, щоб більше заробляти до казни. Щоб було з чого віддавати.

Забагато і податків, і податківців

Реформи, за Сергієм Тігіпком, слід розпочати із послаблення адміністративного впливу на малий та середній бізнес. Сергій Леонідович навів і деякі показники, що характеризують рівень цього впливу нині. В Україні налічується 2365 видів діяльності, які підлягають ліцензуванню. Ліцензія, як правило, видається протягом 54 днів. Підприємство у середньому перевіряється 5 з половиною разів на рік. Перевірка в основному триває 14 днів. Кількість податків і зборів – 99.

Забагато в Україні, вважає Тігіпко, й контролюючих органів – аж 85. Взагалі, за спостереженнями Сергія Леонідовича, українська бюрократія зростає небаченими темпами. Так, за останніх 5 років загін держслужбовців збільшився із 240 тисяч до 290 тисяч. "Протягом цього ж часу ми втратили понад мільйон жителів, – сказав політик. – Середня зарплата у промисловості – 1800 гривень, у міністерстві – 5300 гривень, у центральних органах виконавчої влади – 8300 гривень".

Умови для ведення бізнесу в Україні набагато несприятливіші, ніж у Білорусі, Грузії, країнах Балтії. Так що, в тому, що Міжнародний валютний фонд, надаючи Україні позики, вимагає дерегулювати економіку, Сергій Тігіпко нічого поганого не бачить. Інша справа – це те, що позичені кошти використовуються на проїдання, а не на інвестиції в економіку.

Якби він був президентом

"Сьогодні гарний вибір, – охарактеризував Тігіпко нинішню президентську кампанію. – Уже не скажеш, що немає за кого голосувати".

Журналісти поцікавилися у Тігіпка, яких би першочергових заходів він вжив у разі обрання його главою держави.

Сергій Тігіпко відповів, що ініціював би референдум щодо розширення президентських повноважень. "Потрібен сильний президент, який би формував виконавчу гілку влади, – упевнений кандидат. – Парламентська країна не вийде з кризи".

А перед референдумом Тігіпко ініціював би ухвалення закону про імпічмент президента. "Зроби так, щоб люди могли на тебе вплинути", – дав Сергій Леонідович настанову наступному главі державі. Також, на його думку, слід змінити виборчу систему (відкрити партійні списки та "прив’язати" їх до округів), скасувати недоторканність нардепів (це наблизить представників політичного олімпу до виборців). І – за реформи в економіці.

Зокрема, житлово-комунальне господарство Сергій Тігіпко реформував би таким чином: залучити інвесторів, які запровадили б у цю сферу новітні технології і за рахунок цього досягли б економії енергоносіїв, підвищили б ККД теплогенеруючого обладнання тощо. Тігіпко знає: такому інвестору потрібна угода на 25 років, і він зароблятиме, не підвищуючи тарифи.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!