ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


ЗАМУРУВАЛИ, ДЕМОНИ!
Міська влада визволяє опори тролейбусних ліній з мурів ринку “Босфор”

Оксана ВЕРСТЮК, Олег ШРАМКО (фото)

07.08.2009, 08:28

Як відомо, вже досить тривалий час тролейбусники не можуть відновити рух популярного у місті соціального виду електротранспорту по вулиці Жовтневої Революції. Причина полягає в тому, що п’ять опор високовольтних ліній електропередач опинились…у приміщенні кафе на ринку "Босфор". Про те, як розв’язати цю проблему і відновити рух тролейбусів на Ковалівці, йшлося на нараді, яку провів міський голова Володимир Пузаков за участі представників виконавчих органів міської ради, державної виконавчої служби, керівництва ТОВ "Єлисаветградська транспортна компанія", міських податкової інспекції, санепідстанції та управління ГУ МНС в області.

За словами учасників наради, зазначений об’єкт збудований у свій час самовільно, і його власник просто замурував опори в приміщення. Заклад успішно функціонує, а от мешканці Ковалівки залишились без тролейбусного сполучення.

За інформацією директора ТОВ "ЄТК" Олега Плохова, підприємст- во ще з 2006 року вело судову тяжбу з керівництвом ринку "Босфор", є вже судове рішення на користь "ЄТК", але виконати його, виявляється, немає можливості, адже, з одного боку, підприємець-власник не бажає демонтувати споруду, а з іншого – у тролейбусників немає коштів, які треба заплатити організації, котра втілюватиме в життя рішення суду. Перенести ж опори в інше місце технічно неможливо.

Деякий час тролейбуси ще ходили, однак навесні нинішнього року компанія отримала приписи Держгірпромнагляду про неможливість експлуатації тролейбусних опор через зону підвищеного ризику, адже мережами, які підтримуються цими опорами, проходить струм напругою близько 10 тисяч вольт. У зв‘язку з цим виникає резонне запитання: чому транспортникам не можна експлуатувати зазначених п’ять тролейбусних стовпів, а людям перебувати у потенційно небезпечній зоні можна? Кафе ж приймає відвідувачів, а власник здає в оренду торговельні приміщення для дрібних крамничок.

Володимир Пузаков наголосив на тому, що міська влада повинна нарешті поставити остаточну крапку в цій справі й відновити тролейбусний рух на Ковалівці, адже цього вимагають і тамтешні мешканці, які не мають жодного виду пільгового транспорту.

– Міська влада готова використати бюджетні кошти, щоб рішення суду було виконане, – зазначив Володимир Тихонович. – Для цього ми навіть скористаємось можливостями управління капітального будівництва міської ради, працівники якого виконають роботи дуже акуратно, демонтувавши, якщо буде така можливість, лише необхідний сегмент кафе, аби не нашкодити всій споруді. Та головне – люди не повинні страждати через самовільну забудову. Майже на кожній зустрічі вони запитують у мене, чому на Ковалівку не ходять тролейбуси – зручний, дешевий і екологічно чистий вид транспорту – і коли їхній рух буде відновлено. Ми маємо зробити все, аби тролейбуси нарешті почали тут курсувати.

Також Володимир Пузаков дав доручення заступнику директора департаменту розвитку торгівлі, побутового обслуговування, транспорту та зв’язку Володимиру Горбатенку розібратись із питанням видачі дозволів на ведення торговельної діяльності тим шести підприємцям, які орендують площі у зазначеному закладі (якщо він досі офіційно не введений в експлуатацію, то такі дозволи не повинні були надаватися), і тепер, зрозуміло, виступають проти демонтажу частини приміщення, тим самим наражаючи на небезпеку самих себе та своїх покупців.

Також на нараді йшлося про необхідність після того, як рух тролейбусів буде відновлено, збільшення їх кількості, адже у свій час інтервал руху тролейбусів №№1, 5, 9 був досить великим. За словами Олега Плохова, у підприємства є можливість виставити на маршрути стільки тролейбусів, аби вони рухалися з інтервалом не більше 15 хвилин.

Міський голова запропонував узгодити у найкоротші терміни дії усіх служб: правоохоронців, виконавчої служби, департаменту розвитку торгівлі, побутового обслуговування, транспорту та зв’язку, МНС, спецінспекції, будівельників та інших із визначенням терміну початку демонтажних робіт.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!