ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


ЗУСТРІЧ В АВІАМІСТЕЧКУ

Юрій ЛІСНИЧЕНКО

07.08.2009, 08:32

Спілкування міського голови Володимира Пузакова із мешканцями різних мікрорайонів Кіровограда з часу обрання його на цю посаду стало традиційним. Майже щотижня очільник міської влади зустрічається з жителями різних куточків міста й відповідає на запитання, що турбують їх. Минуло тижня Володимир Пузаков разом із керівниками служб органів міського самоврядування в Будинку культури "Авіатор" декілька годин спілкувався із мешканцями мікрорайону "Авіамістечко". Разом із ними в зустрічі взяли участь ректор ДЛАУ депутат міської ради Сергій Неділько та священик отець Боголєп.

На початку зустрічі міський голова ознайомив присутніх зі станом справ у міському господарстві, а також детально окреслив коло розв’язаних і ще не розв’язаних проблем авіамістечка.

– Торік за моєї ініціативи міська влада запланувала здійснити як у вашому мікрорайоні, так і в інших чималий обсяг робіт з їх благоустрою, – зазначив Володимир Тихонович. – Це стосується і обрізання старих та сухих дерев, і асфальтування внутрішньодворових доріг, і повного відновлення вуличного освітлення. Торік на вулицях авіамістечка частково названі роботи було виконано. У великому мікрорайоні, до якого входять вулиці Маршала Конєва, Героїв Сталінграда, Попова, Пацаєва, дорожники заасфальтували половину внутрішньодворових доріг. А потім настала фінансова криза, яка не дала і не дає нам можливості продовжити намічене як у вас у авіамістечку, так і в інших частинах Кіровограда. До того ж її наслідки для міста ще прикріші ще й тому, що багато років до цього за відновлення міської інфраструктури ніхто не думав братися. Та ми встигли до кризи навести лад на головних міських магістралях і виїздах з обласного центру. І тепер кіровоградцям не соромно показувати своє місто його гостям. Невдовзі завершиться реконструкція площі перед міською радою. Вона триває за кошти меценатів, жодної копійки з міського бюджету на її оновлення не пішло. Як і на виготовлення пам’ятника колишньому очільникові міста Олександрові Пашутіну.

Вислухавши міського голову, мешканці авіамістечка звернулися до нього з низкою запитань. Наприклад, їх непокоїть те, що в мікрорайоні уже не такими темпами, як торік, обрізають і спилюють старі дерева, не скрізь ще є вуличне освітлення, працівники місцевої житлово-експлуатаційної контори не ремонтують їхні помешкання.

– Усе, про що розповідаєте, міська влада дуже добре знає, – відповів на це міський голова. – Багато з порушених питань вже давно можна було б вирішити, якби не економічна криза. Та надходжень податків до міської скарбниці нині не вистачає навіть на найнагальніші потреби міста. До того ж ми зобов’язані вчасно виплачувати відпускні вчителям, зарплати бюджетникам, пенсії. Добре, що літня відпускна кампанія завершується, отже, зможемо закумулювати певні кошти й на інші потреби. У цей фінансово скрутний час ми залучаємо до реалізації соціально важливих проектів меценатів-підприємців. Наприклад, до реконструкції площі перед міською радою та виведення на головні вулиці Кіровограда великомісткого транспорту, відновлення дитячих майданчиків. Їхня допомога вагома й важлива. Однак міська влада не збирається перекладати свої обов’язки на будь-кого, вона просто завжди готова співпрацювати з підприємцями, які не байдужі до свого міста.

Я завжди був прихильником великомісткого громадського транспорту. Тому вже на посаді міського голови реалізовую свою обіцянку наповнити ним Кіровоград. До кінця року в нас з’являться ще сім – десять нових великих автобусів. Ми працюємо і над тим, щоби знайти можливість оновити парк застарілих тролейбусів. Поки що прийнято рішення про капітальний ремонт тих, які найбільше потребують цього. Надалі думатимемо й над тим, аби разом із новими великими автобусами вулицями Кіровограда курсувало якомога більше нових тролейбусів.

Дуже часто кіровоградці звертаються до мене з наріканнями на незадовільну роботу житлово-експлуатаційних контор. Я розумію цих людей. Але давайте подивимося правді в очі: що можуть зробити нинішні жеки, коли вони не мають ні фінансового ресурсу, ні спеціалістів? На мою думку, виходом для всіх кіровоградців можуть стати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). У близькому від нас Кременчуці, наприклад, не течуть дахи багатоповерхівок, їхні мешканці не потерпають від тих незручностей, які так дошкуляють кіровоградцям. Чому ж так? Тому що жителі Кременчука стали раніше від нас на шлях масового створення ОСББ. Вони не сплачують ЖЕКам коштів за утримання своїх будинків, а витрачають їх на це самостійно. Обрані ними голови та скарбники ОСББ визначають, на що краще витратити закумульовані гроші, а вже на своєму зібранні всі члени ОСББ спільно затверджують чи відхиляють їхні пропозиції. Гадаю, що об’єднання співвласників багатоквартирних будинків – це правильний шлях, яким нам також у нинішніх економічних реаліях варто йти.

Почув міський голова від мешканців авіамістечка і слова подяки. Вони стосувалися того обсягу робіт, який було здійснено в мікрорайоні до настання економічної кризи, та запровадження автобусного маршруту № 150, котрим курсують великомісткі автобуси. А мешканка мікрорайону вчитель Кіровоградської спеціальної загальноосвітньої школи № 1 Лариса Лавірова висловила вдячність Володимирові Пузакову за допомогу в ремонті житла чотирьох сиріт, одна з яких є її ученицею. На це міський голова відповів: "Міська влада завжди виконує і виконуватиме все від неї залежне для того, щоби кіровоградцям комфортно жилося у нашому спільному домі – Кіровограді".

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!