ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


"КАТЮША" ПОТРЕБУЄ РЕМОНТУ. І ВОНА ЙОГО МАТИМЕ!

08.01.10
Юрій ЛІСНИЧЕНКО, Олег ШРАМКО (фото)

Нинішнього року святкуватимемо 65 років Перемоги над німецько-фашистською Німеччиною. У зв’язку з цим кіровоградська міська влада вирішила до Дев’ятого травня реставрувати пам’ятник радянським артилеристам (скульптор – Г.Савченко, архітектор – В.Візняк) на вулиці Короленка поблизу автовокзалу №1, встановлений 1974 року на честь військ 2-го Українського фронту в дні святкування тридцятиріччя визволення Кіровограда. 4 січня Володимир Пузаков та працівники Кіровоградської міської ради оглянули пам’ятник і визначили необхідний для його реставрації обсяг робіт.

Названий пам’ятник – це встановлена на постаменті з бетону і граніту ракетна реактивна установка БМ-13 "Катюша" (неофіційна назва бойових машин реактивної артилерії БМ-8, БМ-13 і БМ-31) на рамі шестиколісної вантажівки ЗіС-6. (Стосовно походження назви "Катюша" існують дві версії. Перша пов’язує її з маркуванням "КАТ" (кумулятивний артилерійський термітний) на реактивних снарядах. А оскільки поява реактивних мінометів у бойових частинах Радянської армії збіглася в часі з популярністю пісні "Катюша", то ця назва і прижилася у військах. Друга версія стверджує, що перші БМ-13 позначали літерою "К" – знаком заводу імені Комінтерну. Тому фронтовики й назвали БМ-13 (як й інші модифікації ракетної реактивної установки) "Катюшею").

За 35 років існування в Кіровограді пам’ятника і його постамент, і сама бойова машина зазнали від природних стихій та людей, які не шанують ратний подвиг солдатів, значних ушкоджень. Володимир Пузаков визначив крайній термін відновлення пам’ятника – перше травня. Необхідно реставрувати пошкоджені металеві й дерев’яні частини автомобіля та ракетної установки, очистити від сторонніх надписів постамент і зміцнити його. Вирішено також прокласти до пам’ятника кілька мощених доріжок, надати деревам навколо нього охайного вигляду, створити кілька квітників.

Часу на ремонт пам’ятника – достатньо. Тож кіровоградці й гості міста у День Перемоги зможуть покласти квіти до підніжжя вже відреставрованої "Катюші".

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!