ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


НА КІРОВОГРАД ЧЕКАЄ ТЕЛЕРЕВОЛЮЦІЯ!

Олена КОБЕЦЬ

08.05.2009, 09:40

Поки на рівні держави тільки обговорюється концепція переходу на цифрове телерадіомовлення, у Кіровограді цей стандарт уже активно запроваджує приватне підприємство "Телерадіокомпанія "СТЕК". Змонтувавши ефірно-кабельну телерадіосистему колективного прийому програм телебачення, воно зробило локальну революцію в сфері телерадіомовлення в нашому обласному центрі. Керівником цього соціального проекту призначено Євгена Гейнака, який успішно реалізував у Кіровограді ряд інших проектів у сфері телекомунікацій.

– Донедавна альтернативи аналоговому телебаченню не було, – каже Євген Віталійович. – Однак з часом все міняється, і аналогову техніку (не тільки в сфері телерадіомовлення) поволі, але упевнено витісняє цифрова. Більшість європейських країн навіть прийняли закон про те, що цифрове телемовлення – це стандарт майбутнього. Такі країни, як Фінляндія, Швеція та інші, намагаються якнайшвидше повністю перейти на цифрове телебачення. Цим же шляхом йде чимало країн колишнього Радянського Союзу, серед яких Росія, Казахстан, Грузія, Киргизія, Таджикистан, Узбекистан.

– Цікаво, а як узагалі виникло цифрове телебачення?

– Про впровадження перших моделей систем цифрового ТБ-мовлення зайшла мова ще в 1980 році, однак епоха цифрового телебачення настала на початку 1990-х років, коли практично одночасно в Європі та США почали працювати над національними стандартами – ATSC в США та DVB в Європі. У другій половині дев’яностих "цифра" уже повністю витіснила аналогове телебачення.

Варто зауважити, що наша компанія користується МІТРІС (Мікрохвильовою інтегрованою телерадіоінформаційною системою), розробленою вітчизняними вченими. Керував проектом директор Інституту електроніки та зв’язку Академії наук національного прогресу Теодор Наритнік. МІТРІС ввійшла складовою частиною в розроблену Національним космічним агентством за замовленням Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення концепцію розвитку супутникового мовлення в Україні, як найбільш ефективна для кінцевої розподільчої мережі. Головними особливостями системи МІТРІС є екологічна безпека, енергетична економічність, багатофункціональність, висока якість мовлення, невеликий час розгортання, відсутність необхідності у спеціальних спорудах, сумісність з іншими інформаційними технологіями. До речі, не так давно системою МІТРІС зацікавилося Міністерство науки та технологій Росії. Євроазіатська технічна асоціація з телебачення та радіомовлення рекомендувала МІТРІС країнам СНД та Прибалтики для розбудови розподільчих мереж, інтегрованих в європейську та світову інформаційні системи.

– Чим цифрове телебачення краще за інше?

– На відміну від аналогового, цифрове телебачення має набагато вищу якість. Це пов’язано із різним принципом роботи цих двох систем. Якщо аналогове телебачення грунтується на частотному розділенні сигналу, що надходить, то принцип роботи цифрового телебачення має абсолютно іншу структуру. Цифрове телебачення здатне уловлювати сигнали на великій відстані без втрати якості зображення. Воно дозволяє у значно вищій якості зі стереозвуком дивитися всі українські, місцеві канали та десятки кращих світових та російських каналів, включаючи найпопулярніші. Цифрове телебачення – це новий тип технології мовлення. Передаючи інформацію про картинку та звук у байтах, цифровий мовник може передавати набагато більше інформації, ніж це можливо сьогодні при використанні аналогової технології. ЦТБ також є більш ефективною технологією для мовників, оскільки останні за її допомогою можуть передавати більше, ніж один сигнал одночасно.

– Частина споживачів, яким ще раніше стало замало 10-12 каналів аналогового телебачення у "примітивній" якості, почали шукати альтернативу. Дехто із них перейшов на кабельне телебачення, яке дозволяє дивитися кілька десятків телевізійних каналів. Але ж кабельники теж не завжди здатні забезпечити належну якість послуг – достатньо, аби пройшли дощ чи сніг, і сигнал переривається. До того ж розгорнути кабельну мережу можливо лише у тих мікрорайонах, де є багатоповерхівки. Приватний же сектор узагалі через технічні проблеми з кабельної карти викреслений. Суттєві недоліки – і в супутникового ТБ. Крім того, що це задоволення – не з дешевих, далеко не всім вистачає терпцю "переклацати" кілька сотень каналів для того, аби обрати той, який захочеться подивитися (врахуйте ще й те, що значна частина каналів – кодована). У цифрового телебачення ці проблеми теж є?

– У тому і різниця між цифровим та іншими видами ТБ, що перше має значні переваги над рештою. Головна із них – та, що в "цифри" значно менше, ніж в інших, обмежень. Наприклад, провести цифрове телебачення до будинку в приватному секторі для нас – не проблема. Не треба прокладати якийсь кабель – антену можна встановити просто на даху. Так само просто отримати цю послугу мешканцям багатоповерхівок. Для тих, хто хоче мати "цифру", достатньо лише прийти в нашу компанію із паспортом, сплатити певні кошти, і на даху будинку, в якому ви мешкаєте, в короткий термін буде встановлено антену загального користування, яка дозволить "ловити" кілька десятків найпопулярніших у світі каналів телебачення за дуже помірну плату. Повірте, цікаві для себе канали серед них знайде кожен – і той, хто любить дивитися серіали, вітчизняні фільми, і той, хто захоплюється західними бойовиками, пізнавальними передачами, мультфільмами. Є навіть навчальні канали, які дозволяють, наприклад, освоїти англійську мову - такого вам жоден інший провайдер не запропонує! Для нас не важливо, скільки споживачів у тому чи іншому будинку готові скористатися нашою послугою – навіть заради одного клієнта ми встановимо необхідне обладнання. Якщо ви захочете оплатити його вартість, то прийматимете ще й безкоштовно велику кількість всеукраїнських каналів.

Крім того, є багато інших переваг, доступних лише для абонентів цифрового телебачення. Зокрема, ви матимете можливість у будь-який час переглянути програму телепередач по каналу, який вас цікавить, змінити мову субтитрового супроводу каналів, скористатися послугами телетексту, прогнозом погоди. Вам не треба буде кудись звертатися, аби дізнатися, скільки ви заборгували оператору ТБ, – достатньо буде натиснути певну кнопку на пульті.

Найважливіша ж особливість проекту, який впроваджує саме наша телерадіокомпанія, - це втілення в життя ідеї соціального міського ТБ без абонентської плати. Клієнту достатньо придбати відповідну апаратуру, і він матиме змогу безкоштовно дивитися велику кількість всеукраїнських каналів у найвищій якості.

Уже багато кіровоградців віддали перевагу цьому найсучаснішому сервісу та на власному досвіді переконалися в тому, що цифрове телебачення забезпечує високу якість звуку та зображення – не залежно від того, чи у вас звичайний телеприймач, чи велика плазмова або рідиннокристалічна матриця. Робіть свій вибір і ви. Координати телерадіокомпанії: вул.. Преображенська, 3а (площа Богдана Хмельницького). Телефон +380 522 351633.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!