ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


ДУЖЕ ЗАВАЖАЛИ ДВІ ЯБЛУНІ ТА КАШТАН

Оксана ВЕРСТЮК, Олег ШРАМКО (фото)

10.07.2009, 11:04

Мешканці будинку № 15 по вулиці Академіка Корольова, що в Кіровограді, забили на сполох: 21 червня вони стали свідками безжального вирубування дерев у своєму дворі. Постраждали, зокрема, дві яблуні та каштан. "Вирок" приводили у виконання якісь чоловіки на машині, які заявили, що начебто просто зрізають старе гілля. Обуренню мешканців не було меж. За цими деревами вони дбайливо доглядали, раділи зелені та тіні від них. Фруктові дерева плодоносили, а каштан захищав мешканців п’ятиповерхівки, яка розміщується неподалік перенасиченої транспортом проїжджої частини вулиці, від пилу та вихлопних газів…

Мешканців особливо турбує той факт, що на інших деревах у дворі з’явилися хрести. Вони переконані, що дерева помітили для того, аби незабаром теж вирубати, а тому надіслали листи кіровоградському міському голові, начальнику КРЕПу, природоохоронній прокуратурі, спецінспекції Кіровоградської міської ради. І припустили, що дерева "замовив" приватний підприємець, який переобладнав квартиру на першому поверсі під аптеку. Правда, за словами начальника спецінспекції Віктора Іванова, підприємець цей факт заперечує: каже, начебто незабаром власник квартири зміниться, то може йому і заважали дерева…

Віктор Іванов провів навіть розслідування, аби з’ясувати, хто саме спилював зелені насадження. Зокрема, він звернувся в державтоінспекцію і з’ясував, що номери машини, на якій приїжджали дроворуби, належать колективному підприємству, яке виграло тендер на ліквідацію старих дерев у місті.

– Зараз у Кіровограді достатньо випадків, коли недбайливі підприємці розчищають таким чином земельні ділянки для свого бізнесу, – зазначив Віктор Іванов. – Наприклад, на проспекті Правди вандали вдалися до більш брутального способу: стовбури зелених насаджень просвердлили і туди залили кислоту. Тепер люди вимушені дихати отруйними парами.

Після такого ганебного випадку в дворі будинку по вулиці Академіка Корольова його мешканці створили ініціативну групу, щоб не дати знищити інші дерева. Олена Височина, Людмила Підлубна, Лідія Стрембіцька в один голос обурюються, що на всі їхні звернення так і не надійшло відповіді від природоохоронних органів. А ось спецінспекція за дорученням міського голови проявила ініціативу та направила заяви до Кіровського районного відділу міліції, природоохоронної прокуратури тощо.

Думається, що після такого масованого виступу людей на захист зелених насаджень у своєму дворі їх подальше знищення припиниться. Справа набула резонансу, то навряд чи хтось наважиться, навіть під покровом ночі (таке вже траплялося в інших мікрорайонах) доробити свою ганебну справу. А ось чи покарають винних – це вже питання до правоохоронців та природоохоронних структур. На жаль, у подібних випадках, які сталися раніше, вони проявили лише свою неповороткість і небажання займатися всерйоз "зеленими вандалами".

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!