ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


У ТЕАТРІ, НА ПОЛІ Й НА ЗАВОДІ

Оксана ВЕРСТЮК, Олег ШРАМКО (фото)

10.07.2009, 11:08

– Ми відвідали театр, який був колискою українського професійного театру, славою і честю української культури та мистецтва, – зазначила Юлія Володимирівна. – Театру, якому більше 125 років, на сцені якого виступали корифеї вітчизняної драматургії, нині загрожує руйнація. Кілька десятиліть тому його будівля була пошкоджена, а відновлення у радянські часи відбулося у дусі відбудови сільських клубів. Ми зробили висновки і домовилися, що під моїм особистим патронатом починаємо відроджувати перший український театр.

Задля цього вже в нинішньому році буде виділено з резервного фонду держбюджету 12,5 мільйона гривень, а до 2010 року приміщення цього храму Мельпомени буде введено в експлуатацію. (Відповідні кошти уряд виділив на своєму засіданні вже минулої середи.) Окрім необхідного ремонту, театр буде повністю реставрований та набуде свого первісного вигляду – такого, яким він був за часів Марка Кропивницького, Івана Карпенка-Карого, Марії Заньковецької. Також Юлія Володимирівна запевнила, що незабаром театр отримає статус національного.

Наступною адресою перебування Прем’єр-міністра в області стали поля дослідного господарства села Созонівки Кіровоградського району, де культивуються нові сорти зернових культур для подальшого запровадження в аграрне виробництво. Коли Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко та міністр аграрної політики України Юрій Мельник оглядали посіви зернових культур, заступник голови ОДА Віктор Демченко розповів про певні напрацювання аграріїв цього господарства в галузі селекції насінництва, сільськогосподарської мікробіології, підвищення культури землеробства, врожайності, співпраці з передовими фірмами Німеччини та Японії з впровадження ефективних мікроорганізмів та голландських технологій у галузі молочного скотарства. В цьому році Міністерством аграрної політики зареєстровано новий “знам’янський” тип м’ясної породи корів, який відповідає усім європейським вимогам по виходу та якості м’яса.

Тричі, починаючи з 1961 року, Кіровоградське дослідне господарство збирало зернових культур понад сім тисяч центнерів з гектара. Високі показники тут має й тваринницька галузь: до тисячі наближається поголів’я великої рогатої худоби та до двох тисяч голів збільшено поголів’я свиней. Це і є запорукою фінансової стабільності господарства.

У свою чергу Юлія Тимошенко зазначила, що нині уряд прийняв усі необхідні рішення з визначення заставних та мінімальних граничних цін по закупівлі зернових культур, також держава обіцяє аграріям відшкодовувати відсотки за кредитами. З 90 мільйонів гривень, виділених у держбюджеті на розвиток обслуговуючої кооперації, належна частка обов’язково надійде і на Кіровоградщину з огляду на ті складні погодні умови, які склались на початку посівної кампанії. Зараз Антимонопольний комітет України розробляє ряд заходів щодо впливу на формування закупівельних цін на елеваторах, особливо для підприємств недержавної форми власності. Тож усі ці комплексні заходи дадуть можливість сільгоспвиробничникам не лише впоратись зі збиранням зернових нового врожаю, а й успішно його реалізувати.

Перебуваючи на новому олієекстракційному заводі ВАТ "Креатив-груп", Прем’єр-міністр України зустрілась із представниками його трудового колективу, разом із керівництвом компанії оглянула нові виробничі цехи та власноруч запустила лінію з виробництва соняшникової олії.

Згодом на прес-конференції Юлія Тимошенко повідомила, що завдяки введенню в дію нового потужного заводу з переробки соняшнику, ріпаку та сої втілено в життя два стратегічних напрямки розвитку України. По-перше, країна з аграрним серцем продаватиме на зовнішніх ринках не сировину, а готову якісну продукцію (адже лише це підприємство промислової групи "Креатив" реалізовує продукцію у 20 країнах світу). А по-друге, прагнучи бути не залежною від енергетичних зовнішніх впливів, Україна поступово впроваджує передові енергозберігаючі технології. Цей завод побудований так, що він не потребує жодних імпортних енергоносіїв, а повністю працює на власній сировині, стовідсотково переробляючи відходи та виробляючи тепло й енергію. Та найголовніше, що такі масштабні проекти реалізовуються під час фінансово-економічної кризи. Такі підприємства – наше майбутнє, підкреслила Ю.Тимошенко.

Керівник "Креатив-груп" Станіслав Березкін, даруючи Прем’єр-міністру першу пляшку соняшникової олії, що була вироблена на щойно запущеній у дію виробничій лінії, зазначив, що будувати завод довелось у 2008 році, коли всі говорили про неможливість запровадження нового виробництва.

– Але ми продовжували будувати, такою є стратегія компанії, якої ми завжди намагаємось дотримуватись, – розповів присутнім Станіслав Березкін. – Сьогодні маємо великий завод з переробки олійних культур, входимо до трійки найпотужніших олієвиробників країни, що стало можливим завдяки порозумінню з урядом, особисто Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко. Невдовзі запрацює ще один завод з переробки сої потужністю 750 тонн олії на добу.

Присутній на прес-конференції голова обласної державної адміністрації Василь Моцний, зазначив, що Кіровоградщина пережила найважчий період – перше півріччя цього року, але усі виробничі в області показники виконані. Нинішня ж подія дозволить зміцнити цей потенціал, поліпшити ситуацію у виробничій галузі, що сприятиме добробуту кіровоградців.

Юлія Тимошенко не обійшла увагою й резонансні події, котрі стались у Голованівському районі нашої області, до яких причетний народний депутат від фракції БЮТ Віктор Лозінський. На запитання журналістів стосовно подій у парламенті (блокування трибуни Партією регіонів та позбавлення депутатського мандата Віктора Лозінського) Юлія Володимирівна підкреслила, що саме її політична сила ініціювала це позачергове парламентське засідання, щоб розглянути два першочергових питання, перше з яких – це зняття недоторканності з усіх депутатів.

– Хочу нагадати, що на початку цього року парламентарії за поданням фракції БЮТ проголосували в першому читанні за зміни до Конституції щодо позбавлення депутатів недоторканності, – зазначила Юлія Тимошенко. – Дав свої висновки і Конституційний суд. Але до порядку денного це питання так і не включили. На жаль, робота Верховної Ради заблокована. Саме наша фракція була ініціатором позбавлення Лозінського депутатського мандата. Ми вважаємо, що, поки не будуть з’ясовані всі обставини справи, ця людина не може бути депутатом. Таку позицію підтримали майже усі народні обранці. Моя позиція – закон має бути однаковим для всіх. Тому зараз Лозінський відкритий для слідчих дій, але, з іншого боку, ми не змогли домогтися зняття недоторканності з усіх депутатів.

Аби унеможливити такі ситуації, як у Голованівському районі, потрібно, на думку Юлії Тимошенко, зняти недоторканність з усіх, хто її має: суддів, народних депутатів, Президента. А друге питання – імперативний мандат, який дає право з’їзду партії або блоку, коли стає зрозуміло, що до їх лав потрапила непорядна людина, позбавляти її депутатського мандата.

– Помилитися із депутатом можна, але треба мати інструмент, щоб цю помилку виправити, – підсумувала Юлія Володимирівна.

Також Прем’єр-міністр висловила своє ставлення до указу президента щодо зняття з посади голови Кіровоградської облдержадміністрації Василя Моцного:

– Те, що Президент звільнив достойного керівника області, який у такий важкий час наповнює бюджет, разом з аграрниками збирає добрий урожай, несправедливо. Ми проїхали по області і чули, що люди просять не звільняти Моцного, бо він за останніх 12 років – найсильніший керівник Кіровоградщини. За Конституцією, Президент не має права звільняти керівника області без подання уряду. Ми такого подання не дамо. Хочемо, щоб гарант Конституції сам не порушував Основний Закон держави. Тому ми звернемось до Конституційного суду щодо незаконності цього указу.

Після візиту Юлії Тимошенко у понеділок на апаратній нараді міський голова Володимир Пузаков подякував усім, хто привів перед приїздом прем’єр-міністра місто до ладу. Він також повідомив, що озвучив під час зустрічі з Юлією Тимошенко проблему добудови корпусу школи №15, тож є шанс, що потрібні для цього 4,8 мільйона гривень будуть виділені з державного бюджету.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!