ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


ПРОТЕСТІВ ПРОКУРОРА СТАЄ ВСЕ МЕНШЕ

Олена КОБЕЦЬ

11.09.2009, 09:10

За вісім місяців нинішнього року на рішення Кіровоградської міської ради та її виконавчого комітету, розпорядження міського голови надійшли 25 протестів прокурора. Для порівняння: за відповідний період минулого року їх було більше шістдесяти. Це свідчить про те, що міська влада поступово стає юридично грамотнішою, дослуховується при прийнятті рішень до зауважень управління правового забезпечення і дотримується законів. У цьому висловив переконання під час прес-конференції у вівторок начальник цього управління – заступник директора адміністративного департаменту міської ради Ігор Нікітчук.

За словами Ігоря Нікітчука, не лише зменшилася кількість протестів, а й підвищилася оперативність реагування на них – всі протести розглядаються у визначені законодавством строки. Деякі протести міська влада відхиляла, і суд підтвердив її правоту. Серед таких резонансних питань заступник директора департаменту назвав земельне рішення міської ради №405.

– У це рішення за втручання управління правового забезпечення та прокуратури були внесені певні зміни, однак головне те, що ми маємо близько ста рішень апеляційної інстанції щодо його правомірності, – підкреслив Ігор Іванович.

Крім того, з початку року управління розробило чотири рішення виконавчого комітету міської ради, десять рішень міської ради та шість розпоряджень міського голови, опрацьовано на відповідність чинному законодавству 793 рішення міської ради та 1026 рішень її виконавчого комітету.

Ще одна функція управління – представництво інтересів територіальної громади у судах. З початку року у провадженні перебували 587 справ, нині – 397. Винесено на користь територіальної громади (деякі знаходяться на стадії апеляційного та касаційного проваджень) 198 рішень, на користь позивачів – 39.

Загалом, зазначив Ігор Нікітчук, завдяки тому, що нещодавно було затверджено нове положення про управління, воно припинило виконувати не властиві йому функції (наприклад, щодо контролю за виконанням тих чи інших владних рішень) і почало працювати ефективніше.

Також заступник директора департаменту розповів про роботу адміністративної комісії при виконкомі міської ради, комісії з питань поновлення прав реабілітованих, дозвільного центру.

– У місті працює "Діалог-центр" з консультативних, дозвільних та узгоджувальних процедур, який діє за принципом єдиного офісу, – каже Іван Нікітчук. – Усього за вісім місяців дозвільні органи видали майже три тисячі документів дозвільного характеру, провели 1591 консультацію. При цьому порівняно з минулим роком збільшилася кількість звернень безпосередньо до адміністраторів – як за дозвільними документами, так і за консультаціями, що є позитивним моментом. Водночас є у нас і певні проблеми. Так, через те, що недостатньо ефективно діють дозвільні центрі у районах та області, у нас знаходяться нині й обласні служби. Ми, звичайно, всіляко сприятимемо їх роботі, однак виникли труднощі із їх розміщенням. У зв’язку з цим дозвільний центр варто було б розташувати у більшому приміщенні – або власному, або орендованому, і доцільно, якби кошти на це були виділені із державного бюджету, про що ми зараз направили відповідне клопотання.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!