ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ

ЯКИМ БУДЕ ВИННИЧЕНКО
Оксана ВЕРСТЮК
11.12.09

Пам’ятник нашому видатному землякові, політичному та державному діячеві, художнику, письменнику Володимиру Винниченку планується спорудити у Кіровограді вже наступного року – до 130-ї річниці від дня його народження. Він стоятиме на початку вулиці Шевченка, між старим (історичним) та новим корпусами Кіровоградського державного педагогічного університету, який носить ім’я Володимира Винниченка.

Зводитиметься пам’ятник без залучення бюджетних коштів. Спонсорами проекту є випускник цього вищого навчального закладу народний депутат України Ігор Шаров та відомі у місті бізнесмени Євген Бахмач й Андрій Райкович.

Ознайомлення меценатів із пропонованим проектом майбутнього пам’ятника та реконструкції площі навколо нього відбулось за участі не лише міського голови Володимира Пузакова, а й авторів пам’ятника – скульптора Володимира Цісарика і архітектора Віталія Кривенка (на знімку справа).

Віталія Кривенка, мабуть, читачам представляти не треба – його роботи добре відомі кіровоградцям. А Володимир Цісарик – молодий львівський художник, проте вже немало досягнув: його роботи відзначаються особливим почерком і легко упізнаються, хоча й створені у, здавалось би, традиційній реалістичній манері. Серед його робіт – пам’ятники Пабло Пікассо, винахідникам гасової лампи Яну Зегу та Ігнасію Лукасевичу в місті Львові, Францу Йосипу І у Чернівцях, фігури муз для скульптурного саду в Криму в м. Партеніт, пам’ятний знак “Міленіум” (Гіткот Бойс, Англія) і багато інших.

Присутнім було запропоновано для вибору два варіанти майбутнього пам’ятника (на знімку зліва) (спочатку було аж вісім варіантів проектів). Зупинились на тому, де визначний український діяч – із замисленим обличчям і без капелюха. Меценати зазначили, що це найвдаліший варіант майбутнього пам’ятника.

Його буде вилито з бронзи та встановлено на п’єдесталі з червоного граніту, разом з реконструйованою, заново озелененою площею він створюватиме архітектурний ансамбль та стане прикрасою не лише цієї центральної частини міста, а й усього обласного центру. До речі, пам’ятник височітиме неподалік нинішнього Будинку офіцерів – колишньої чоловічої гімназії, де у юні роки навчався Володимир Винниченко. Ця ділянка знаходиться нижче вулиці Шевченка майже на один метр. Тому бронзова (3,65 метра) скульптура на двометровому п’єдесталі встановлюється на підніжжі, піднятому на півметра вище відносно прилеглої території. Таке об’ємно-просторове рішення сприятиме тому, що пам’ятник буде видно з усіх точок при наближенні до нього по вулиці Шевченка.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!