ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


ДРУГА ХВИЛЯ НАКРИЛА…

11.12.09
Оксана ВЕРСТЮК

За останні дні в Кіровограді різко підвищився рівень захворюваності на ГРВІ та грип серед дітей, зокрема школярів. Спеціалісти санітарно-епідеміологічної служби міста закривають окремі, класи, в яких більше 30 відсотків учнів захворіли. Така ситуація спонукала провести засідання міської надзвичайної протиепідемічної комісії під головуванням заступника міського голови–директора департаменту з гуманітарних питань Валентини Пупишевої.

Заступник головного санітарного лікаря міста Віктор Заброда, повідомив, що з початку оголошення карантину по всій Україні у нашому місті було зафіксовано 12 647 випадків захворювання на ГРВІ. 344 особам був поставлений діагноз "грип". Під час першої хвилі епідемії на ГРВІ та грип перехворіло майже сім тисяч юних кіровоградців. І ось зараз кількість хворих серед дітей різко збільшилась. Як наголосив головний лікар дитячої міської поліклініки Микола Макеєнко, так би мовити, сплеск викликів дільничних педіатрів почався четвертого грудня. Зараз щодня їм доводиться бувати на 400 викликах. Призупинено планову вакцинацію та профілактичні огляди дітей. За словами начальника протиепідеміологічного відділу міської санепідстанції Наталії Дяченко, на минулому тижні було зареєстровано 773 випадки захворювання серед дітей, а вже на початку цього тижня – 1500, з них 1200 – школярі. У 18 загальноосвітніх навчальних закладах, закрито по кілька класів.

  Отже, перед членами надзвичайної протиепідемічної комісії постала дилема: оголошувати в школах карантин чи ні? З одного боку, в місті вже подолано епідемічний поріг – на 10 тисяч населення припадають 95 випадків захворювання, але з іншого – рівень захворюваності не перевищує 30 відсотків від загальної кількості школярів. Тому було вирішено поки що утриматись від закриття всіх навчальних закладів на карантин. Якщо у школах рівень захворюванності перевищить 30-відсотковий бар’єр, то, звичайно, їх закриють, а навчальний процес буде призупинено, як мінімум, на сім днів.

Загроза другої хвилі епідемії сезонного грипу (можливо, і пандемічного) примушує порушувати питання про необхідність вакцинації населення. Зараз збираються дані на підприємствах, організаціях, закладах торгівлі, побутового обслуговування, серед працівників освіти, медицини, громадського харчування, вищих навчальних закладів щодо добровільного щеплення. На жаль, населення ще не розуміє загрозливості ситуації із захворюванням на вірусні інфекції та не виявляє активності у вакцинації. Тому начальник управління охорони здоров’я міської ради Любов Пивоварчук запропонувала провести зустрічі у трудових колективах з лікарями-інфекціоністами, які поінформують про наявну вакцину, ризики та переваги щеплення тощо. Зокрема, за її словами, вакцина "Інфлувак" досить добре зарекомендувала себе, використовується вже десять років поспіль. Постачають її з державних закупівель, тому бажаючі пройти щеплення проти грипу матимуть змогу зробити це безкоштовно.

Коли верстався номер, стало відомо, що по області загалом епідпоріг перевищений на 46 відсотків, в Олександрії, Гайворонському, Компаніївському, Новоархангельському, Новоукраїнському та Устинівському районах – у 1,5–2 рази. На цих територіях заняття у школах припинені.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!