ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


ЛІКАРНЯ НА ОКОЛИЦІ

11.12.09
Юрій ГАЛАЙДА

Кіровоградці здебільшого нашу лікарню називають "рудовською". Офіційна її назва – спеціалізована медико-санітарна частина №19 Міністерства охорони здоров’я України. Знаходиться медичний заклад на околиці Кіровограда, на вулиці з поетичною назвою Салганні піски. Лікуються тут переважно шахтарі, члени їхніх сімей та населення, територіально закріплене за полі- клінікою лікарні – всього приблизно дев’ять тисяч кіровоградців.

Медико-санітарна частина №19, яку очолює Ольга Семеняк, – заклад унікальний. І цю унікальність створюють досвідчений медперсонал, висококласні фахівці своєї справи, належне матеріальне забезпечення, необхідна лікувально-діагностична апаратура. При стаціонарному відділенні діє кілька відділень – терапевтичне, хірургічне, гінекологічне та неврологічне. У поліклініці пацієнтів приймають фахівці 11 спеціальностей, так що, хворий має змогу пройти повне обстеження.

З огляду на нові вимоги часу ми розпочали співпрацю зі страховими компаніями. Це позитивно впливає як на медичне обслуговування населення, так і на матеріальне становище лікувального закладу, забезпечення його додатковим джерелом надходжень коштів. На жаль, подібні ініціативи страхової медицини ще не набули поширення (пацієнтів зі страховими полісами щороку в нас буває не більше 20 чоловік) , але за такою формою медичного обслуговування – майбутнє. Кошти, отримані від страхових компаній, є своєрідною матеріальною підтримкою для лікувального закладу, можливістю придбати нове обладнання.

Варто зазначити, що медико-санітарна частина фінансується з державного бюджету, і це дає певні переваги. Нинішня ситуація із фінансуванням медзакладу не йде в жодне порівняння з тим, яке було ще років десять тому. Тоді тут панувало повне запустіння, не вистачало найнеобхіднішого. Тепер про ці проблеми вже забули. На харчування виділяються 14 гривень на одного хворого на день. В меню є і м’ясо, і риба. Заклад забезпечений найнеобхіднішіми препаратами.

Доволі пристойні й умови перебування хворих у стаціонарних відділеннях: є одномісні та двомісні палати. Особливо це важливо для післяопераційних пацієнтів, коли людина не обтяжена присутністю сторонніх, а може перебувати під наглядом родичів. Завідуюча гінекологічним відділенням Валентина Торгова пропрацювала сорок років у медицині. Її досвіду можна лише позаздрити, а ще вмінню створити належні умови лікування та комфортного перебування людини в стаціонарі. Тому і не дивно, що наше гінекологічне відділення вважається чи не найкращим у Кіровограді. А до завідуючого хірургічним відділенням, травматолога, кандидата медичних наук, лікаря вищої категорії Олександра Баркова, мало не щодня вишиковується черга з хворих, адже він використовує у лікуванні новітні сучасні методики. Заступник начальника з медичної частини, хірург Ігор Торговий, також користується чималим авторитетом серед колег та пацієнтів. Багато в нас молоді, яка набуває практичного досвіду і вже незабаром зможе заявити про себе як про висококласних спеціалістів.

Суттєву допомогу лікувальному закладу надає шахта "Інгульська", адже спочатку медзаклад був структурним підрозділом підприємства. Потім відбулось реформування, але дружні, партнерські стосунки залишились: шахта допомагає під час ремонтів, забезпечує транспортом, технікою.

Але є проблема, яку без допомоги влади не розв’язати. Йдеться про транспортне сполучення мікрорайону, де знаходиться наш заклад, з іншими. Не так давно було подовжено маршрут 143-го маршрутного таксі безпосередньо до медчастини, однак через поганий стан дороги водії відмовляються підвозити сюди пасажирів. Тому колектив медустанови звертається до місцевого керівництва з проханням посприяти у ремонті дороги.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!