ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


ВЕЛИКІЙ ВОДІ СТАВЛЯТЬ ЗАСЛІН

12.02.10
Юрій ЛІСНИЧЕНКО, Олег ШРАМКО (фото)

Відлига ще не настала, а фахівці уже попереджують про високу ймовірність повені у багатьох областях України. У Кіровограді такий ризик, з огляду на те, що лише за кілька лютневих днів випало понад 150 відсотків місячної норми опадів, теж існує. Однак міська влада впевнена, що попереджувальні заходи, яких вона вживає, дозволять цього уникнути.

Про те, які саме заходи вживаються, розповіли на прес-конференції у вівторок заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Валерій Челядінов, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Сергій Коваленко та начальник спеціалізованої інспекції міськради Віктор Іванов.

За словами Сергія Коваленка, у випадку інтенсивного танення снігу і потрапляння талих вод з-за меж міста у річки Інгул та Сугоклія вони можуть вийти з берегів. Аби не допустити цього, ще в січні було розпочато спускання води з водосховища на Інгулі, а на греблі Сугокліївського водоймища минулої середи піднято один із трьох шандорів. На автомобільних шляхах 83 вулиць, визначених найважливішими для забезпечення сталої життєдіяльності Кіровограда, постійно працює (переважно вночі) очищувальна, снігоприбиральна й посипна техніка комунальних підприємств, залучаються машини й приватних структур. Однак багато вулиць та провулків досі засипані снігом (особливо це стосується околиць). Тому мешканці часом за власний кошт винаймають снігоочисну техніку.

Міська влада визначила місця для скидання снігу – на вулиці Київській, поблизу насосної станції ТЕЦ та на так званому дитячому пляжі, на Завадівці, у полі за 101-им мікрорайоном та на вулиці Жадова – у місцях, вільних від будинків. Учасники прес-конференції особливо наголосили на тому, що за радянських часів сніг вивозили технікою не лише комунальних підприємств, а й усіх державних підприємств та організацій. Тож сьогодні для недопущення повені до роботи мають долучитися керівники установ, організацій і підприємств усіх форм власності (бо вода не питатиме, хто – приватник, а хто – ні). Мешканцям міста також слід почистити свої приватні володіння та дахи багатоповерхівок. Працівники ЖЕКів і КРЕПів нині в повному складі розчищають закріплені за ними території, але самостійно впоратися зі снігом у всіх дворах та на всіх дахах їм не під силу. Працівники КП «Трест зеленого господарства» та «Міськсвітло», які мають підйомну техніку, збивають із дахів будинків бурульки (якщо на вашому будинку вони теж є, а комунальники ще не встигли відреагувати, робіть заявку у ваш ЖЕК).

Більшість керівників підприємств, установ та організацій, власників приватних будинків розуміють необхідність постійно розчищати від снігу двори, дороги й доріжки, зазначив Віктор Іванов під час прес-конференції, однак є й байдужі до цього люди. З такими вже має справу спецінспекція, працівники якої склали (станом на минулий вівторок) 352 протоколи про порушення недбайливцями правил благоустрою, що тягне за собою адмінвідповідальність…

Для мінімізації наслідків можливої повені міська влада прийняла рішення про створення міського оперативного штабу із забезпечення безаварійного пропуску талих і повеневих вод у весняний період 2010 року, який очолює міський голова Володимир Пузаков. Уже вирішено, де можна буде розмістити людей і худобу з прибережних вулиць у випадку їх підтоплення. Людей – у готелях, гуртожитках і таборах життєзабезпечення ГУ МНС України в Кіровоградській області на стадіонах «АРЗ» (вул. Короленка) та «Юність» (вул. Суворова), свійських тварин – у фермах приміських населених пунктів. Кіровоградці можуть телефонувати у штаб стосовно проблем, пов’язаних з вивезенням снігу, розчищенням від нього вулиць і провулків тощо щодня від 8.00 до 17.00 години (крім суботи й неділі) за телефонами: 22-86-20 і 22-86-22. А із середини березня, після початку водопілля, – цілодобово і щодня.

Учора під головуванням Володимира Пузакова відбулося позачергове розширене засідання виконавчого комітету Кіровоградської міської ради, присвячене питанню запобігання повені. Із планом заходів і переліком відповідальних за їх виконання осіб присутніх ознайомив Сергій Коваленко. Після цього він, міський голова та директор департаменту житлово-комунального господарства міської ради Віктор Кухаренко відповідали на запитання. Людей цікавило, де можна знайти за помірну плату вантажний автомобіль для вивезення снігу з приватного обійстя, коли буде звільнено від нього вулиці окраїн, зокрема Старої Балашівки… Міський голова доручив керівникові комунального підприємства з утримання шляхів організувати розчищення названих вулиць, визначив відповідальним за зв’язок між керівниками транспортних підприємств і мешканцями приватного сектора заступника директора департаменту торгівлі, побутового обслуговування, транспорту та зв’язку Володимира Горбатенка (номер робочого телефону – 24-48-00). Начальник Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології Олена Юрченко повідомила, що середньодобова нульова температура в місті настане із середини березня, до того ж часу слід очікувати то незначного похолодання, то такого ж потепління зі снігом, мокрим снігом і дощем. На її думку, повені цієї весни Кіровограду не уникнути, але злагоджені дії всіх його жителів спроможні звести її негативні наслідки в місті до мінімуму.

Члени виконкому затвердили план загальноміських заходів для запобігання підтопленню території Кіровограда й контрольованого пропуску талих і повеневих вод у зимово-весняний період 2010 року, а також вирішили звернутися до голови Кіровоградської ОДА з пропозицією щодо прийняття розпорядження стосовно відпрацювання спільних протиповеневих дій Кіровоградського міськвиконкому, Кіровоградської, Компаніївської, Новомиргородської РДА для недопущення підтоплення їх підвідомчих територій.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!