ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


НАМ ПРОПИСАЛИ БЕЗВИДОВИЩНУ ДІЄТУ

13.11.09
Юрій ЛІСНИЧЕНКО

Оголошені в усій Україні карантинні заходи, пов’язані з поширенням епідемії грипу, спричинили збої в діяльності культурно-розважальних закладів у країні, зокрема й у Кіровограді.

Наприклад, директор кінотеатру "Зоряний" Тетяна Краснощоченко в інтерв’ю газеті “Дзеркало тижня” розповіла, що за кілька днів епідемії заклад зазнав колосальних збитків. Адже під час економічної кризи основними кіноглядачами стали діти. Йдеться, насамперед, про організовані кіноперегляди для школярів.

– 29 жовтня в кінотеатрах України стартував показ першого російського фільму, знятого разом з компанією “Волт Дісней”, – “Книга Майстрів”. Але минулих вихідних дітей у нашому кінотеатрі вже не було, – зазначає Тетяна Краснощоченко. – "Зоряний" одразу втратив усю дитячу аудиторію, яка, за нашими підрахунками, дає близько половини доходу від перегляду фільмів. Ще раніше через економічну кризу ми втратили близько двадцяти відсотків відвідувачів, але це стосувалося здебільшого дорослої аудиторії. Зараз же стан відвідуваності критичний.

Величезних збитків зазнають і дистриб’юторські компанії, які вкладають кошти в прокат фільмів в Україні. Наприклад, знана компанія “Бі енд ейч” вклала значні кошти в прокат “Книги Майстрів”. Виготовлено багато копій кінострічки, викуплено право показу в Україні, але через епідемію грипу вся ця робота вилилася для компанії в колосальний збиток.

– У нас у Кіровограді у звичайний вихідний день кінотеатр відвідує близько 200–300 глядачів. Учора (восьмого листопада. – Ю. Л.) "Зоряний" відвідали всього 68 людей. При такому стані справ оплатити навіть тепло, яке обходиться до тисячі гривень на добу, стає нереально, адже ціна квитка на кіносеанс у нашому кінотеатрі – всього 10–20 гривень, – сказала Тетяна Краснощоченко.

“Вечірня газета” звернулася до представників деяких інших культурно-розважальних закладів Кіровограда із запитанням про те, наскільки карантинні заходи й пов’язана з епідемією грипу паніка вплинули на відвідуваність цих закладів та їхнє фінансове становище.

За словами директора Кіровоградського обласного театру ляльок Григорія Педька та адміністратора Кіровоградської обласної філармонії Ігоря Кириченка, згідно з оголошеним Кабінетом Міністрів України тритижневим карантином у дошкільних та навчальних закладах, а також з відповідною постановою Міністерства культури й туризму України вистави в театрі ляльок та концерти й інші заходи в обласній філармонії (складовою якої є дитяча філармонія) скасовано. Але ці рішення не стали фатальними для названих установ (хоча, звичайно ж, і не надто приємними), які хоча й мають певні доходи від продажу квитків на свої вистави, концерти та інші заходи, однак отримують кошти на функціонування ще й з обласного бюджету. Зараз усі працівники як театру ляльок, так і філармонії працюють: артисти готуються до нових вистав і концертів, інші працівники виконують свої посадові обов’язки.

Як і в кінотеатрі "Зоряний", майже порожньо нині в залах кінотеатру "Портал". Адміністратор торговельно-розважального комплексу "Портал" Олена Мельниченко повідомила нашому виданню, що всі працівники комплексу, до якого входить і названий вище кінотеатр, дотримуються на своїх робочих місцях інструкцій, пов’язаних з епідемією. Хоча глядачів зараз там обмаль, що, звичайно ж, відіб’ється на прибутку закладу, однак увесь його персонал перебуває на своїх робочих місцях. Тож працівники, напевно, отримають зарплату за "грипозний" період у повному обсязі.

Призупинив свою діяльність до кінця карантину в Кіровограді й кіноклуб "Екран" в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського, про що свідчить напис на дошці оголошень кіноклубу поблизу входу до книгозбірні. Тож кіноманам, як і поціновувачам "живих" виступів артистів, доведеться ще трохи посидіти на безвидовищній дієті: здоров’я (а то й життя) дорожче.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!