ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


ЗБЕРЕГТИ ПІДПРИЄМСТВО І КОЛЕКТИВ

Оксана ВЕРСТЮК, Олег ШРАМКО (фото)

17.07.2009, 10:02

Уся трудова діяльність Івана Колоуса пов’язана із торгівлею. А розпочалась вона ще у 1975 році, коли вступив до Кіровоградського торговельного училища. Потім із відзнакою закінчив торговельний технікум. Працював на різних посадах – від продавця, завідуючого секцією до завідуючого магазином, а з 1984 року і по нинішній час – директором магазину № 8 "Ювілейний" (тепер ТОВ “Магазин "Ювілейний"). Ще будучи молодим спеціалістом, набував досвіду та авторитету серед своїх колег. Тому і не дивно, що з часом саме він очолив досить відомий та популярний серед кіровоградців магазин "Ювілейний".

Разом із сталим колективом професіоналів переживав різні часи: від повного розвалу радянської торгівлі до її комерціалізації та переведення на ринкові рейки. Та попри всі проблеми й негаразди становлення колектив, очолюваний Іваном Васильовичем, зумів вижити, стабільно працювати в умовах ринкової економіки, зберегти профіль роботи та, найголовніше, кадри.

У нелегких умовах конкуренції магазин "Ювілейний" було приватизовано колективом у числі перших об’єктів торгівлі. Зараз це торговельне підприємство працює стабільно, сприяє насиченню ринку товарами вітчизняних виробників.

– Профіль нашого підприємства ми зуміли зберегти, – розповідає Іван Колоус. – Це промислова група товарів. У нас широкий асортимент канцелярських та електротоварів, килимові вироби, трикотаж, взуття, парфумерія тощо. Є у нас і ательє "Черемушки", яке надає кіровоградцям послуги із пошиття та ремонту одягу.

Колектив у нас стабільний, люди пропрацювали тут багато років, деяких провели вже на пенсію. Серед таких ветеранів виробництва хочу назвати Валентину Коваленко та Галину Добровольську, успішно трудяться товарознавець Алла Сидоренко, головний бухгалтер Тетяна Бондаренко, завідуюча комплексом Олена Залюбовська, продавець Світлана Касяненко, закрійник Світлана Мусікова та інші. Загалом, у нашому колективі – понад сто чоловік, але через реорганізацію виробництва дехто перейшов працювати у наші дочірні структури, підприємства. Цим людям були надані робочі місця, вони пройшли перенавчання, жоден наш працівник не залишився без роботи. Безпосередньо ж у "Ювілейному" трудиться близько 30 чоловік.

Зараз багато хто скаржиться на нелегкі кризові часи, коли доводиться буквально виживати, щоб зберегти своє підприємство. Але, на думку Івана Колоуса, той, хто навчився працювати у період складних 90-х років минулого століття, не пропаде.

– Ми чудово знаємо структуру нашого ринку, наших постачальників, – зазначає Іван Васильович. – Працюємо лише з оптовими виробниками. З багатьма із них у нас склалися виробничі відносини ще з радянських часів. Це підприємства Києва, Дніпродзержинська, Чернігова та інших українських міст. Як працювали із білорусами, адже у них чудові килимові вироби, так і працюємо.

Останнім часом проведено значну реконструкцію магазину "Ювілейний", ательє "Черемушки", фірмового магазину "Венето", відремонтовано торговельні зали, виробничі приміщення. Словом, створено належні умови праці для трудового колективу.

Та очолювати колектив – не значить ставити перед працівниками лише певні виробничі завдання і їх виконувати разом з ним. Справжній керівник повинен велику увагу приділяти і вирішенню соціальних питань, щоб кожен працюючий відчував турботу про себе, зацікавленість колективу в продуктивності його праці. Зарплата тут щомісяця – ніякої заборгованості. До знаменних та ювілейних дат працівникові виплачується додатковий оклад, підприємство бере на себе витрати на лікування членів трудового колективу, купуються путівки для оздоровлення, надається допомога навіть тим, хто вже перебуває на пенсії.

А напередодні свята усім своїм колегам Іван Колоус бажає не втрачати оптимізму та впевненості в завтрашньому дні. Найголовніше – працювати, а не чекати, що хтось прийде і за тебе зробить. Не можна зупинятись на досягнутому: піднявшись на чергову трудову вершину, слід ставити перед собою нове завдання і долати усі перешкоди. Тільки до тих, хто трудиться, завжди приходить успіх.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!