ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


СВІТОВА ПРОДОВОЛЬЧА КРИЗА ЯК ШАНС ДЛЯ УКРАЇНИ

Віктор ІВАНЕНКО

17.07.2009, 10:02

Арсеній Яценюк та Олександр Табалов обговорили можливості вітчизняних сільгоспвиробників, зустрівшись у полі під Голованівськом.

Формування великотоварного виробництва у сільському господарстві має стати пріоритетом української держави, вважає лідер ініціативи “Фронт змін” Арсеній Яценюк. У тому, що цю думку поділяють на Кіровоградщині, народний депутат України переконався, побувавши минулого тижня у Голованівському районі. Арсеній Петрович зустрівся з адміністрацією і працівниками найпотужнішого в районі сільгосппідприємства – ТОВ “Агропромислова компанія “Розкішна”, а також з головою правління ЗАТ “Формула” Олександром Табаловим – представником великого вертикально інтегрованого бізнесу, що включає в себе вирощування сільгосппродукції, її переробку і збут.

Розмова вийшла багатоплановою – ішлося і про аграрне виробництво, і життя на селі взагалі. Згадали й минулий рік, коли сільгоспвиробники, незважаючи на високий урожай зернових, не отримали очікуваних прибутків. “В Україні дві проблеми – великий і малий урожай, – сказав про це лідер “Фронту змін”. – Держава як ключовий агент на аграрному ринку зобов’язана підставляти (сільгоспвиробникам) своє плече, коли падає ціна, і збивати ціни на внутрішньому продовольчому ринку, коли вони високі”.

“Ми повинні мати уявлення про продовольчий баланс країни, – переконаний Арсеній Яценюк. – Нині не існує статистики стосовно того, скільки виробляємо і споживаємо. За наявності чіткого знання внутрішнього продовольчого ринку ми маємо відкривати можливості на експорт”.

На експорт української сільсгосппродукції в Арсенія Яценюка – особливі надії. Народний депутат не сумнівається в тому, що Україна спроможна стати одним з основних агентів впливу на світовому ринку зернових. Посприяти ж Україні в цьому має світова продовольча криза. "Чим швидше вона виникне, тим більше у нас шансів навести порядок у селі", – вважає лідер "Фронту змін".

А щоб сільськогосподарське виробництво давало конкурентоспроможну продукцію, воно має бути великотоварним. З іншого боку, таке виробництво дасть можливість підвищити розмір плати за паї. Висловивши цю ідею, Арсеній Яценюк поцікавився думкою представників “Розкішної” щодо кількості землі, необхідної для ефективного господарювання. І почув відповідь: "Розвиватися на двох тисячах гектарів неможливо. Тільки маючи понад десять тисяч гектарів землі, можна дотримуватися сівозміни".

Судячи з того, як представники "Розкішної" реагували на ідеї Арсенія Яценюка, лідер "Фронту змін" має у Голованівському районі багато однодумців. Задоволений спілкуванням з Арсенієм Яценюком і Олександр Табалов – представник саме того бізнесу, який, на думку лідера "Фронту змін", виведе Україну в світові лідери продовольчого експорту.

– Ми обговорили з Арсенієм Петровичем перспективи вітчизняного сільгосповиробництва, можливості реалізації аграріями продукції, їхні стосунки з державою, – сказав Олександр Миколайович автору цих рядків. – Як людині, що сповідує ліберальні цінності, мені близькі ідеї Арсенія Яценюка. До того ж, на мою думку, українська влада потребує оновлення молодими талановитими людьми, одним з яких є Арсеній Яценюк.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!