ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


ГАРЯЧА ПОРА РЕМОНТІВ І БУДІВНИЦТВА

Юрій ЛІСНИЧЕНКО

17.07.2009, 09:36

Середина літа – це той час, коли у школах тривають будівельні й ремонтно-відновлювальні роботи. Уже чимало зроблено. І є ще час на завершення розпочатого. Задля ознайомлення із перебігом цих робіт учора в деяких кіровоградських загальноосвітніх навчальних закладах та Кіровоградській міської станції юних техніків побували міський голова Володимир Пузаков, заступник міського голови Валентина Пупишева, начальник управління капітального будівництва Кіровоградської міської ради Віктор Ксеніч зі спеціалістами управління та кореспондент "Вечірньої газети".

Спочатку ця численна делегація відвідала ЗОШ № 2, де нині триває наймасштабніше в місті будівництво на території школи. Більш ніж два десятки років тому біля мало не столітньої шкільної будівлі почали зводити двоповерховий навчальний корпус із майстернями і спортзал. Однак рано тішилися школярі та їхні батьки, бо невдовзі будівельний майданчик на довгі роки спорожнів.

Лише торік з ініціативи міської влади будмайданчик ожив. І тепер у спортивному залі будівельники завершують свою роботу. Тож першого вересня в ньому вже можна буде проводити уроки фізкультури. (Здати в експлуатацію навчальний корпус до Свята першого дзвоника, на жаль, не вдасться. На це не вистачить грошей з міського бюджету, а з державного цьогоріч на його добудову не надійшло жодної копійки.) Володимир Пузаков потішив директора ЗОШ № 2 і тим, що до початку опалювального сезону шкільну котельню буде переобладнано: тепер вона "споживатиме" не вугілля та іншу тверду сировину, а газ. І спортзал, і нова котельня стануть чудовим подарунком школі до її сторіччя, яке там відзначатимуть першого вересня.

Із Великої Балки міське керівництво перемістилося на Кущівку – у ЗОШ №1, де на місці частини асфальтованого двору щойно постало шкільне футбольне поле. А в переході до старого (майже 130-річного) навчального корпусу будівельники капітально ремонтують його підлогу. До початку навчального року навколо школи працівники різних служб мають ще спиляти старі дерева або їх гілки та полагодити батареї опалення в приміщенні початкових класів.

На території іншої кущівської школи – тридцятої – одна з підрядних організацій, з якими управління капітального будівництва міської ради уклало угоди на ремонт шкіл та їх добудову, – уже розчистила територію навколо навчального закладу й розпочала встановлювати металевий решітчастий паркан. Як запевнив відповідальний за цю справу спеціаліст організації, його встановлять задовго до першого вересня.

Із Кущівки маршрут комісії проліг до Кіровоградської міської станції юних техніків. Там уже два роки за кошти з міського бюджету триває комплексний капітальний ремонт будівлі і облаштування території позашкільного навчального закладу. Торік було полагоджено кілька класів, зовнішній бік стін будівлі, забетоновано дно басейну для випробування моделей річкових і морських суден. Цьогоріч відремонтовано сходи з першого на другий поверхи, між ними вставлено великі пластикові вікна, полагоджено туалети, заасфальтовано майданчик для випробовування й запуску моделей повітряних літальних апаратів. На сьогодні майже завершено ремонт двох великих класних кімнат із туалетом. Протягом літа навколо станції постане новий металевий решітчастий паркан разом із металевими воротами. Опісля дійдуть руки й до завершення побудови випробувального басейну.

А при одному зі входів до гімназії № 9 будівельники завершують встановлення гранітних сходів, які раніше слугували людям біля центрального входу до Кіровоградської міської ради. Більшою ж частиною цих сходів вимощено обидва входи до ЗОШ № 4. У цій же школі на приміщенні майстерень зараз триває ремонт даху. Перед входом на подвір’я ЗОШ № 34 уже кілька десятиліть стоїть стоп’ятдесятиметровий дерев’яний паркан, який на ладан дихає. Оглянувши його, Володимир Пузаков розпорядився на його місці звести цегляний. Половину – цьогоріч, а іншу половину – наступного року. Те, що потребує негайного ремонту в СЗОШ № 6, видно вже на її подвір’ї, асфальтове покриття якого нерівне й подзьобане ямками. Саме тому на його частину нещодавно поклали шар нового асфальту. Однак такий частковий ремонт не задовольнив міського голову, тож він вирішив віднайти необхідні кошти на асфальтування усього шкільного подвір’я.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!