ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


ТЕЦ – У СКЛАДІ "ТЕПЛОЕНЕРГЕТИКА"

Олена КОБЕЦЬ, Олег ШРАМКО (фото)

Депутати Кіровоградської міської ради ухвалили рішення про повернення КП "Теплоенергоцентраль" в управління органів місцевого самоврядування та введення цього підприємства до складу КП "Теплоенергетик". Це було єдиним варіантом недопущення зриву початку опалювального сезону в лівобережній частині Кіровограда. Таким чином поставлено остаточну крапку в стосунках міської влади із колишніми орендарями комунального підприємства, які виявилися неспроможними ефективно ним керувати і надавати якісні послуги жителям обласного центру.

Прийняттю рішення передувало тривале обговорення можливих шляхів розв’язання проблеми головами депутатських фракцій, потім – на самому сесійному засіданні, яке відбулося минулого вівторка. Як повідомила заступник директора департаменту економіки та фінансів Оксана Марченко, нині ТЕЦ від’єднана від газопостачання через мільйонні борги перед газопостачальниками та відсутність договору про подачу блакитного палива, який так і не був підписаний протягом усього минулого опалювального сезону. Зараз на підприємстві утворився величезний борг із заробітної плати (260 працівників не отримували її більше року). Щоб уникнути соціального вибуху, потрібно терміново було розрубати Гордієв вузол проблем ТЕЦ, наголосив міський голова Володимир Пузаков. Крім того, ТОВ “ВЕТ” не сплачувало до бюджету плату за оренду ЦМК ТЕЦ.

Напередодні, у ході переговорів у ДП "Газ України", було досягнуто домовленості, що в разі передачі підприємства до комунальної власності, борги за газ будуть погашені шляхом взаємозаліків за постановами уряду, а подача палива – відновлена.

Таким чином, хоч і з деяким запізненням, але підприємство розпочне підготовку до зими. Також з початком опалювального сезону, коли за тепло почнуть розраховуватися абоненти підприємства, розпочнеться і ліквідація заборгованості із заробітної плати,

Тож, врахувавши усі "за" і "проти" запропонованих до розгляду питань, депутати ухвалили рішення про припинення договоріних зобов’язань між владою та орендарями за згодою сторін (мабуть, таке компромісне формулювання виникло в результаті тривалих переговорів з ТОВ "ВЕТ" – орендарем ТЕЦ) та про надання ТЕЦ статусу структурного підрозділу КП "Теплоенергетик".

У ході пленарного засідання депутати також розглянули ряд депутатських запитів, які в основному стосувались надання матеріальної допомоги на лікування. Депутат Віктор Ксенич вніс запит про виділення коштів на ремонт будинку по проспекту Правди, 3, корпус 2. Споруда була здана в експлуатацію ще у 1962 році, але жодного разу капітально не лагодилася. Тепер мешканці будинку зітхнуть із полегшенням, адже до кінця року ремонт у п’ятиповерхівці має бути завершений.

Також депутати погодились із перерозподілом бюджетних призначень по управлінню освіти міської ради, з виділенням додаткових коштів на галузь охорони здоров’я. Були внесені деякі зміни до складу постійних депутатських комісій. Так, до комісії з питань бюджету, податків, фінансів, планування та соціально-економічного розвитку ввійшли представники фракції БЮТ Олександр Пустовіт та Валерій Шевчук.

Наостанок народні обранці зосередились на розгляді земельних питань.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!