ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


ДІТИ МРІЮТЬ ПРО МАЙБУТНЄ КІРОВОГРАДА

Оксана ВЕРСТЮК

Двадцять восьмеро учнів з 12 загальноосвітніх шкіл міста взяли участь у відкритому міському конкурсі проектів "Місто моєї мрії". Конкурс проходив у кілька етапів: спочатку відбирались кращі роботи учнів 8-11 класів у школах, а потім кращі з кращих творів визначала конкурсна комісія.

Варто відзначити, що діти досить ґрунтовно підійшли до висвітлення власного бачення співпраці місцевої влади та громади, окреслили перспективи соціально-економічного розвитку обласного центру, шляхи подолання такого явища, як безробіття, зміцнення дохідної частини міського бюджету, залучення інвестицій на благоустрій міста, збереження архітектурних й історичних пам’яток Кіровограда, а також охорона навколишнього середовища.

Як з’ясувалося, учнівська молодь досить вільно орієнтується у загальноміських процесах, знає про проблеми міста. Діти прекрасно володіють такими термінами, як земельні аукціони, зовнішні та внутрішні інвестиції, знають про екологічний туризм, можливості застосування його принципів для туристичної привабливості Кіровограда, дехто накреслив шляхи відродження місцевих парків та скверів, розчищення русла Інгулу як перших кроків у вирішенні екологічних проблем міста.

Наприклад, учень 8-В класу ЗОШ № 1 Максим Кондратенко свою роботу запропонував як погляд новообраного міського голови (у цій ролі він у майбутньому бачить себе), котрий прагне, щоб його виборці пишались рідним містом, а воно посіло гідне місце серед найкращих міст не лише України, а й Європи. Окрім питань забезпечення кіровоградців кращими умовами проживання, розвитку потужностей місцевих підприємств, Максим детально зупинився на природоохоронній ситуації, зокрема, на відродженні таких знаменитих місцевих куточків, як колишній міський сад, що нині знаходиться у доволі занедбаному стані. Через надання пріоритетів у розвитку туристичної бази хлопець бачить шляхи відродження Кіровограда як справжньої степової перлини нашої країни. При цьому він виступає проти передачі парків і скверів у приватні руки, а пропонує ощадливіше використовувати для цієї справи кошти міського бюджету. А от на території іншої зеленої окраси обласного центру – дендропарку пропонує розташувати зоопарк, а з огорожі, якою з недавніх пір обнесено весь цей зелений масив, хоче зробити клітки для звірів. Тут варто замислитись і підприємцям, які обмежили вільний доступ кіровоградців до колись найулюбленішого місця відпочинку.

А ще Максим Кондратенко, який мешкає на Завадівці, прекрасно знає проблеми цієї міської околиці. Одна з них – незадовільний стан розташованого неподалік міського сміттєзвалища. Поліпшити екологічну ситуацію хлопець пропонує через залучення іноземних інвестицій для побудови сміттєпереробного заводу з новітніми технологіями, а також відродження траси для автоперегонів. Завод вироблятиме досить дешеве біопаливо, яке можна буде застосувати для обігріву бюджетних установ, у тому числі шкіл та дитячих садків.

Також майбутній міський голова пропонує жодного клаптика міської землі не продавати без аукціону, а ще зацікавити підприємців у тому, аби вони дбали про прилеглі до їхніх офісів та підприємств території, благоустроюючи їх, ретельно сплачували податки, не гребували благочинністю тощо. Хлопець хоче відродити у нашому місті трамвай, бо це екологічно чистий вид транспорту.

Це лише короткий перелік тих ідей, які восьмикласник виклав у своєму конкурсному проекті. Комісія дуже схвально відгукнулась про цю роботу, відзначила її як найкращу з усіх, що були запропоновані на конкурс.

Максима Кондратенка визнано переможцем. Але було і кілька інших робіт, які відзначались актуальністю, ґрунтовністю та реалістичністю. Так, друге місце посів проект учнів 8-Б класу гімназії імені Тараса Шевченка Юлії Борисової, Дар’ї Нікляєвої, Анастасії Заікіної "Кіровоград – пелюстка у Всесвіті", які працювали під керівництвом вчительки географії Тамари Любецької. Третім був визнаний також колективний проект учнів 11-Б класу ЗОШ № 26 Катерини Бідної, Марії Скриник та Владислава Шульженка ( керівник – вчителька біології Світлана Семеняка). А от твір учениці 9-Б класу ЗОШ № 33 Юлії Зеленько "Вісімнадцять перевтілень у місті моєї мрії" здобув спеціальний приз. Під керівництвом вчительки української мови та літератури Наталії Котляренко дівчинка написала прекрасну творчу роботу, в якій з художньою майстерністю виклала власні мрії про майбутнє рідного міста, що дійсно може стати містом майбутнього – "якимсь фантастичним… Не Києвом, не Харковом, і навіть не Львовом... а Єлисаветградом".

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!