ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


КІРОВОГРАДСЬКА ШКОЛЯРКА ПІДКОРИЛА "SAMSUNG"!

18.12.09
Юрій ЛІСНИЧЕНКО

Минулого четверга в київському приміщенні компанії "Samsung Electronics Україна" її очільники та партнери оголосили підсумки конкурсу есе серед учнів і вчителів середніх шкіл у межах соціальної ініціативи "Samsung назустріч знанням – 2009". Однією з п’яти переможниць конкурсу визнано 12-річну ученицю Кіровоградської ЗОШ № 31 Анастасію Чалу.

 Конкурс пройшов уже вчетверте. Компанія "Samsung Electronics Україна" провела його разом з компаніями "Intel", "Майкрософт Україна" та Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти й науки України.

Конкурс тривав від восьмого вересня до восьмого листопада. Учителям і учням середніх шкіл України було запропоновано написати есе на тему "Як цифрові технології допомагають творити". Головним призовим фондом для шкіл – переможниць конкурсу – стали п’ять мультимедійних лабораторій, до складу яких входять плазмовий телевізор, цифрові фото- і відеокамери, ноутбук, два нетбуки й багатофункціональний пристрій "Samsung". З допомогою мультимедійної лабораторії від "Samsung Electronics Україна" учні можуть створювати шкільну газету, веб-сайти як навчального закладу, так і окремих його класів, готувати мультимедійні презентації, знімати фільми про школу тощо. Крім того, ця техніка дає змогу школярам використовувати можливості популярних мультимедійних соціальних мереж "Youtube" і "Flickr", а також фото- і відеоблогів.

Цьогоріч на конкурс надійшло більш ніж півтисячі есе з усіх куточків України. У представлених роботах експерти звертали особливу увагу на їх креативність, рівень розкриття ролі цифрової техніки для розвитку творчих здібностей учнів, а також ваговитість висловлених ідей стосовно підвищення якості освіти. Трьох із п’яти переможців обрало експертне журі конкурсу. Четвертого визначило відкрите онлайнове голосування Інтернет-співтовариства "Samsung Fun Club". І ще одного вибрало спеціальне журі, до складу якого ввійшли представники ЗМІ з усієї України.

Усі переможці – двоє педагогів-жінок і три учениці – зібралися десятого грудня в конференц-залі компанії "Samsung Electronics Україна". Присутнім представникам мас-медіа їх представляли земляки-журналісти (про Настю Чалу, наприклад, своїм колегам розповідав автор цієї статті). Разом з дівчинкою приїхали і її мама Марина Чала та бабуся Любов Задорожна. Вони обидві – педагоги, вчителі математики й інформатики, а бабуся – ще й відмінник освіти України. Вона, до речі, працює у тій же ЗОШ № 31.

Настя з п’яти років "товаришує" з комп’ютером, до того ж пише вірші й оповідання, навчається в художній школі й займається спортом. Отака-от усебічно обдарована та розвинена дівчина. У своєму есе вона оригінально поєднала родове дерево своєї сім’ї з історією розвитку інформаційних технологій. Саме на її роботу звернув особливу увагу очільник представництва "Samsung Electronics Україна" Парк Юнгчул, тому й прочитав уривок з нього під час оголошення підсумків конкурсу: "…За дванадцять років мого життя світ став ще меншим і зрозумілішим. Інформаційні технології скорочують відстані, спонукають до творчості, допомагають грамотно витрачати час. А ми самі визначаємо, на що його витрачати…"

Переможці конкурсу, окрім заслуженого визнання, отримали від представників його організаторів спеціальні дипломи й мобільні телефони "Samsung". А мультимедійні лабораторії спеціалісти компанії "Samsung Electronics Україна" привезуть у школи переможців і встановлять там (у навчальних закладах Кіровограда, Хмельницького, Кременчука, Сміли й Краматорська) до кінця грудня. Виграна Настею для рідної школи мультимедійна лабораторія відкриває нові можливості для її учнів та вчителів. Тепер, наприклад, можна буде створювати відео- та аудіоматеріали для дітей з особливими потребами в межах шкільного проекту "Культура здоров’я", а також значно урізноманітнити навчальний процес. І все це – завдяки Настиним талантові й наполегливості.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!