ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


ДІТИ ПІД ПРИЦІЛОМ ГРИПУ

18.12.09
Оксана ВЕРСТЮК

Як уже повідомляла минулого номера "ВГ", Кіровоград накрило другою хвилею епідемії грипу. Якщо минулого тижня обмежилися закриттям окремих класів, у яких захворіло більше 30 відсотків учнів, то вже 14 грудня на черговому засіданні міської протиепідемічної комісії було вирішено ввести карантин у всіх навчальних закладах Кіровограда до 24 грудня. Таке ж рішення прийняв виконком Кіровоградської міської ради. Рівень захворюваності на цей момент перевищив епідпоріг у два рази.

Як повідомив нашому кореспонденту головний лікар міської дитячої поліклініки № 1 Микола Макеєнко нині зберігається тенденція до збільшення захворюваності серед дітей. Зокрема, щодня дільничні лікарі виїжджають майже на тисячу викликів до хворих хлопчиків і дівчаток. І якщо у понеділок було зафіксовано 410 випадків захворювань на ГРВІ серед дітей, то вже у вівторок – 777. 53 дітлахам поставлено діагноз "грип".

Микола Григорович зауважив, що дільничним лікарям доводиться працювати у надскладних умовах. Вірусні недуги "підкосили" і багатьох лікарів, які контактують із хворими дітьми. Так, у дитячій амбулаторії на Балашівці захворіли всі дільничні педіатри, тому доводиться терміново замінювати їх, навантажувати додатковою роботою інших медпрацівників.

З огляду на те, що тенденція до збільшення випадків захворюваності зберігається, на засіданні міської протиепідемічної комісії було прийнято рішення про виділення дитячій поліклініці додаткового транспорту для роботи на викликах. Члени комісії звернулись до міського голови Володимира Пузакова, який дав доручення керівництву департаменту розвитку торгівлі, побутового обслуговування, транспорту та зв’язку міської ради забезпечити додатковим транспортом медичні заклади міста. Заступник директора департаменту Володимир Горбатенко попросив перевізників надати допомогу на час епідемічної ситуації у місті. На сьогодні відгукнулись такі оператори легкового таксі, як "Альфаавтотранс" (директор – Олександр Прокоф’єв), "Сузір’я" (директор – Сергій Заїка), "Альянс-таксі" ( директор – Андрій Буткевич) та ВАТ "Таксомоторний парк" (директор – Олександр Зубченко). Щодня вони виділяють транспорт для міської дитячої поліклініки й амбулаторії загальної практики сімейної медицини в селищі Гірничому. Відтепер лікарі виїздять до своїх пацієнтів не лише на лікарняному транспорті, а ще й на мікроавтобусі та автомобілях-таксі.

Також з ініціативи Володимира Пузакова додаткові кошти виділені на лікування 54 вихованців дитячого будинку "Барвінок", які захворіли на грип та ГРВІ (коли верстався номер, п’ятьох з них уже виписали з лікарні). Як тільки діти були госпіталізовані, міський голова відразу ж взяв над ними опіку,особисто контролював питання лікування, харчування та умов перебування у лікарні. Він доручив виділити з міського бюджету 100 тисяч гривень для придбання ліків, продуктів харчування та інших необхідних матеріалів. Завдяки цьому діти забезпечені всім необхідним, фактична вартість ліжко-дня для кожного з них становить 150 гривень на лікування та 16 гривень – на харчування. Одночасно за клопотанням директора гуманітарного департаменту – заступника міського голови Валентини Пупишевої хворим дітям надійшла благодійна допомога від меценатів (Євгена Бахмача та Ігоря Волкова) для придбання медикаментів і продуктів харчування. Не залишилися байдужими до проблем вихованців будинку і працівники аптечної мережі "Ліки Кіровоградщини", які за зверненням начальника управління охорони здоров’я міської ради Любові Пивоварчук безоплатно забезпечили у свій вихідний день необхідні для лікування медикаменти.

*  *  *

У цілому на Кіровоградщині, за даними обласної санепідстанції, епідпоріг перевищено в 2,7 раза (в окремих районах – у 3 й 3,5 раза). За день фіксується понад 2500-2800 випадків захворюваності на ГРВІ та грип. У стаціонарних відділеннях районних та міських лікарень зараз перебувають 1023 особи. Дев’ятеро хворих знаходяться в реанімації. Навчання призупинено у 397 навчальних закладах області, найважливіші предмети для випускних класів подаються педагогами в ефірі каналу "Кіровоград". Усього з моменту епідемії на Кіровоградщині захворіло більше 53 тисяч осіб, десятеро померли. В області відмінені усі масові святкові передноворічні заходи у закритих залах.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!