ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


САМІ НЕ БЕРУТЬ, РОЗКРАДАТИ НЕ ДАЮТЬ

20.11.09
Віктор ІВАНЕНКО

Інформацію про діяльність державного підприємства “Дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд” має розглянути Кіровоградська обласна рада на пленарному засіданні сьогодні, 20 листопада.

Про те, чим зумовлений інтерес облради до об’єкта, яким вона не управляє, розповів учора кіровоградським журналістам народний депутат України Валерій Кальченко. На думку Валерія Михайловича, депутати облради мають зажадати у центральних органів виконавчої влади вироблення єдиної державної політики щодо долі КГЗКОРу. Потреба в цьому загострилася після того, як комбінат почали розкрадати ("красти" – визначення Валерія Кальченка).

За спостереженнями народного депутата, посягання на недобудований комбінат почалися ще у 1998 році. Саме тоді кредитори ініціювали процедуру банкрутства КГЗКОРу. Розповідаючи про це, Валерій Кальченко наголосив на тому, що вартість комбінату складає понад 1,1 мільярда доларів, а заборгованість – менше 8 мільйонів гривень. Вимоги на 7,9 мільйона гривень і заявив до комбінату комітет кредиторів у 2001 році. Нинішнього року, після тривалої судової тяганини, розпочалася процедура банкрутства і санації підприємства. На думку Кальченка, незаконно. По-перше, 8 вересня втратила ліцензію арбітражного керуючого особа, призначена ліквідатором комбінату. По-друге, ще у 2007 році Президент України видав указ про заборону відчуження будь-якого майна КГЗКОРу. До того ж, 9 вересня цього року Кабмін виділив з держбюджету 9 мільйонів гривень на погашення боргів цього підприємства. На думку Валерія Кальченка, ліквідатор мав зрозуміти це рішення уряду як спрямоване на припинення процедури банкрутства і санації КГЗКОРу. Та, очевидно, ліквідатор мав іншу думку щодо цього, оскільки за його участі 11 вересня відбувся аукціон, на якому продано ряд об’єктів комбінату. За оцінками Валерія Кальченка, продавали корпуси КГЗКОРу за зниженими цінами. Народний депутат припускає, що покупці цього майна мають намір розпорядитися ним як звичайним залізяччям, тобто хочуть порізати металеві конструкції і здати їх у брухт.

Бачачи в недобудованому комбінаті інше призначення, Валерій Кальченко звернувся до центральних органів державної влади та правоохоронних органів із депутатськими запитами, в яких попросив вжити заходів для попередження варварства. Прокуратура Кіровоградської області порушила за вказаними Кальченком фактами кримінальну справу. Зацікавилася продажем майна КГЗКОРу і прокуратура Дніпропетровщини.

Що ж стосується Кіровоградської обласної ради, то, на переконання Валерія Кальченка, цей орган місцевого самоврядування має взяти прокурорське розслідування під свій контроль. І, як уже зазначалося, депутати облради повинні зажадати від центральної влади вироблення державної політики щодо КГЗКОРу.

Як же по-державницьки розпорядитися комбінатом? На думку Валерія Кальченка, тут є кілька варіантів. Перший: вкласти в об’єкт ще мільярд доларів і запустити виробництво. Другий: скористатися пропозицією російського мільярдера Алішера Усманова, який, за інформацією нардепа, береться добудувати комбінат і владнати відносини з іноземними інвесторами й задовольниться при цьому 49 відсотками акцій (решта належатиме українській державі). А от у доцільність передачі КГЗКОРу в комунальну власність Кіровоградської області Кальченко не вірить. Кіровоградщині не під силу утримувати цей об’єкт, знає нардеп.

Про кримінальну справу, яку згадав Валерій Кальченко, наша газета з посиланням на прес-службу прокуратури області уже повідомляла. Нагадаємо, справу порушено за "фактом розкрадання службовими особами державного підприємства "Дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд" (м. Долинська Кіровоградської області) та товарної біржі "Регіональна універсальна біржа" (м. Дніпропетровськ) майна державного підприємства шляхом його розтрати в особливо великих розмірах, що спричинило тяжкі наслідки".

"Службові особи, – пише прес-служба прокуратура області, – вказаного державного підприємства, за попередньою змовою зі службовими особами товарної біржі, у вересні цього року, усупереч вимогам закону та незважаючи на запроваджений мораторій на реалізацію державного майна, шляхом укладання незаконних договорів купівлі-продажу вчинили розкрадання майна держпідприємства шляхом його розтрати на суму 59,5 мільйона гривень.

 Досудове слідство у справі проводить слідчий відділ прокуратури області. Хід слідства перебуває на контролі прокурора області.

Окрім того, прокуратура області направила до господарського суду Кіровоградської області позовні заяви в інтересах держави в особі Міністерства промислової політики України, Фонду державного майна України до двох товариств з обмеженою відповідальністю про визнання недійсними спірних договорів купівлі-продажу майна державного підприємства від 11 вересня 2009 року та зобов’язання повернути державне майно".

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!