ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


ГРИП ЗДАЄ ПОЗИЦІЇ,
але маємо жертви

20.11.09
Олена КОЛЕСНИКОВИЧ, Оксана ВЕРСТЮК

Епідемія грипу в Кіровограді поступово йде на спад. Про це повідомили у вівторок на прес-конференції начальник управління охорони здоров’я міської ради Любов Пивоварчук, фахівці Кіровоградської міської санепідстанції та профільні лікарі.

– За останню добу в обласному центрі зареєстровано 225 випадків захворювань на ГРВІ та грип, – зазначила Любов Пивоварчук. – Це удвічі менше, ніж ми реєстрували хворих протягом доби в жовтні, за підсумками минулого тижня маємо 84 хворих на 10 тисяч населення при пороговому показникові 89 хворих  на 10 тисяч населення. Усього з початку епідемії в Кіровограді зареєстровано близько 6700 випадків захворювання, 119 хворих госпіталізовано у центральну міську лікарню, ще двоє лікуються в пологових будинках. Зафіксовано 35 випадків грипу, підтверджено лабораторно із них поки що сім.

Водночас маємо й жертву грипу – днями в обласній лікарні померла жінка, яка була на 27-у місяці вагітності. Клінічна картина дає підстави припускати, що вона захворіла на грип типу А/H1N1, а померла від ускладнення – пневмонії. (До речі, за словами учасників прес-конференції, її чоловік повернувся нещодавно із Західної України, він перехворів на грип, але в легкій формі). Однак остаточний діагноз поки що не встановлено, оскільки немає ще ні результатів розтину, ні результатів аналізів, які відправили у Лондон. Лікарі кажуть, що вагітна не відразу звернулася за медичною допомогою – певний час лікувалася вдома. Ще один хворий – молодий чоловік – помер у центральній міській лікарні. Діагноз – бактеріальна пневмонія (усього таких випадків по області чотири, і всі їх медики не пов’язують із грипом чи ГРВІ). За словами медиків, хлопець відноситься до так званої асоціальної групи, перебуваючи більшість часу на вулиці, часто переохолоджувався, а за медичною допомогою звернувся запізно.

Учасники прес-конференції акцентували увагу на тому факті, що у групі ризику під час нинішньої епідемії – саме майбутні мами. Усього в Україні від грипу померли 16 вагітних. У Кіровограді на стаціонарному лікуванні перебувають сім жінок, є й такі, що лікуються амбулаторно.

– Під час вагітності у жінки знижений імунітет, крім того, трапляються у вагітних і супутні захворювання, тому їм треба бути особливо обережними, – зазначила головний акушер-гінеколог міста Наталія Журжер – По можливості їм зараз треба менше відвідувати людні місця, якщо така необхідність є – то обов’язково одягати маски, мити частіше руки з милом. Водночас від прогулянок свіжим повітрям не варто відмовлятися – треба лише тепло одягатися, аби не переохолодитися, оскільки переохолодження сприяє зниженню імунних сил. Якщо почуваєтеся нормально, краще в жіночу консультацію зараз не ходити.  На час епідемії двічі на тиждень акушер-гінеколог консультує свою підопічну по телефону. Якщо з’явилися перші симптоми застуди, ГРВІ, грипу – негайно викликайте лікаря додому, якщо дільничний не може терміново прибути, а піднялася висока температура, дзвоніть до "швидкої допомоги". Нагадаю, що нині в Україні фіксуються випадки дуже токсичного  грипу, який протікає миттєво і може спричинити пневмонію, тому своєчасне звернення до лікаря – обов’язкова умова успішного лікування. Якщо лікар наполягає на стаціонарному лікуванні, не відмовляйтеся – краще пролікуватися під наглядом спеціаліста. (До речі, в пологових будинках вагітні, хворі на ГРВІ,  зараз лікуються у закритому відділенні, так що, пацієнтам цих закладів не треба боятися, що вони заразяться від них).

І в жодному випадку не вдавайтеся до самолікування. Категорично заборонено вагітним самостійно приймати противірусні препарати, антибіотики, аспірин. Якщо до приїзду лікаря хочете збити температуру, обмежтеся лише парацетамолом.

Вищезгаданих рекомендацій, зауважили головний інфекціоніст міста Людмила Завгородня та завідувач епідвідділу Кіровоградської міської санепідстанції Наталія Дьяченко, варто дотримуватися не лише вагітним, а й усім кіровоградцям. А ще порадили не панікувати, знову підкресливши, що епідемія йде на спад.

На думку заступника міського голови Валентини Пупишевої депутата від фракції БЮТ, поступовому зниженню рівня захворювання посприяли дії уряду щодо локалізації хвороби, ряд профілактичних заходів та введення карантину по всій Україні, зокрема і в Кіровограді. Три тижні учні шкіл та дитячих садочків перебували на канікулах. Обмежувальні заходи були введені і в лікувальних закладах. Позитивну роль відіграв і той факт, що міська влада доклала максимуму зусиль щодо забезпечення мешканців Кіровограда марлевими пов’язками, виготовленими з матеріалу, отриманого з державного резерву. На даний час пошито та розповсюджено серед населення 180 тисяч масок багаторазового використання. Зараз місто очікує надходження вакцини від грипу російського та нідерландського виробництва – ваксигрип та інфлувак. Усі бажаючі пройти вакцинацію можуть скористатись цим правом безкоштовно. Держава виділила необхідні кошти для проведення  процедури  серед медиків, освітян, держслужбовців та інших категорій населення. Вакцинація проходитиме у добровільному порядку та лише за медичними показниками. Тому кожен бажаючий повинен проконсультуватись у лікаря.  Дітей у шкільних колективах, вихованців дитячих садків будуть вакцинувати лише за згодою батьків.

Валентина Пупишева висловила сподівання, що в результаті профілактичної та роз’яснювальної роботи населення досить активно включиться у процес вакцинації, тим самим попередивши другу та третю хвилі епідемії, які медики пророкують на січень–лютий наступного року.

Варто відзначити, що нині усі аптеки майже повністю забезпечені  необхідними препаратами проти грипу та застуди, визначеними як обов’язкові для реалізації населенню в період епідемії постановою уряду. Загалом, до цього  переліку входять 15 найменувань лікарських засобів. Якщо в аптеці немає того чи іншого препарату, то повинен обов’язково бути його замінник. За цим пильно стежать  контролюючі органи. Стабілізувалась і цінова політика. Зник  ажіотаж на медичні препарати, який спостерігався у перші дні епідемії. Тож дотримуйтеся порад лікарів, не забувайте про профілактичні заходи, а у випадку появи перших симптомів захворювання – негайно звертайтеся до лікаря, підсумували учасники прес-конференції.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!