ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


НАВІТЬ ШАХРАЇ РОБЛЯТЬ ПОПРАВКУ НА ІНФЛЯЦІЮ

20.11.09
Олена КОЛЕСНИКОВИЧ

У травні нинішнього року наша газета розповідала про те, в яку халепу вскочив кіровоградець Володимир Назаров, намагаючись через приватну фірму працевлаштуватися. Втративши внаслідок кризи роботу, чоловік вирішив найнятися охоронцем. За оголошенням у газеті знайшов фірму "Х", що спеціалізувалася на працевлаштуванні, вона знаходилися в офісі на вулиці Дзержинського. Приємні дівчата повідомили чоловікові, що знають, де він може знайти роботу, яка його влаштує, однак спочатку треба підписати договір про надання інформаційних послуг та сплатити 200 гривень. Чоловік погодився. Йому пообіцяли, що організують зустріч із роботодавцем, повідомивши про час і місце телефоном. Однак зустріч ця так і не була організована, фірма почала давати клієнтові якісь номери, за якими або ніхто не відповідав, або це виявлялися така ж фірма з працевлаштування, або взагалі квартира. Так клієнта промучили місяць, а потім термін дії договору сплив. Чоловік, який і так потерпав від безгрошів’я, втратив 200 гривень і чимало нервів.

Коли наш читач переповідав цю історію, я згадала, як про щось подібне казав на одній з прес-конференцій начальник спецінспекції Кіровоградської міської ради Віктор Іванов. Він, зокрема, повідомив, що в полі зору інспекторів опинилася фірма, яка розвісила по всьому Кіровограду у невстановлених місцях свої рекламні оголошення про надання дешевих кредитів, високооплачуваної роботи та здавання квартир в оренду за низькими цінами. За словами Віктора Анатолійовича, ця фірма обіцяє людям золоті гори, бере з них по 200 гривень, а потім зникає. Як з’ясувалося згодом, йшлося по одну і ту ж фірму – "Х". Спритні шахраї "гастролюють" Україною, переїжджаючи з одного обласного центру в інший, знімаючи офіси за різними адресами. У Кіровограді на той момент фірма "засвітилася" двічі. Міліція з нею нічого вдіяти не могла, адже люди добровільно підписували договори, в яких немає жодних гарантій, що вони отримають бажане, фірма підтверджувала лише, що надаватиме інформаційні послуги, а це, як розумієте, поняття розпливчасте…Однак працівники спецінспекції не здалися – вони почали буквально переслідувати цю фірму, закидали її протоколами про адмінпорушення, примусили познімати зі стовпів та дерев рекламні оголошення, і, врешті-решт, "гастролери" Кіровоград залишили в спокої.

Однак днями "Х" знову з’явилася в нас. Правда, тепер додавши слово "плюс" у назві. Розмістилася в квартирі, перебудованій під офіс, у багатоповерхівці у "спальному" мікрорайоні. (Цікаво, що йдеться про той самий будинок, перед яким півроку тому підприємець, яка захотіла зробити офіс у своїй квартирі, знищила фруктові дерева – "ВГ" про цей кричущий факт повідомляла). За кілька тижнів тут уже встигли обдурити чимало кіровоградців.

– Мені терміново потрібен був кредит – необхідно за навчання сина в академії заплатити, – розповідає Володимир Кондрашин. – У фірмі сказали, що знають, де можна отримати кредит за низькою ставкою, однак ця послуга платна – 300 гривень. Я підписав договір, сплатив кошти, мені видали відрізний купон. Пообіцяли надати інформацію протягом п’яти банківських днів. Однак ніхто так і не зателефонував. Тоді я почав сам щодня ходити до фірми. Але дівчата там постійно мінялися, давали якісь телефони, за якими ніхто не відповідає. З часу, як я вперше звернувся до фірми, минуло 25 днів, через п’ять днів термін дії договору спливає…

– Я знаю ще одного кіровоградця, який став жертвою цих шахраїв, – каже кіровоградець Олег Віталійович, пенсіонер. – Схема та ж. Пообіцяли дали кредит, взяли 300 гривень, і на тому все.

Побачивши рекламні оголошення "Х плюс", Віктор Іванов знову узявся за шахраїв.

Разом зі своїми підлеглими та журналістами він вирушив до офісу фірми.

У невеликій кімнаті нас зустріли кілька дівчат. На запитання, де власниця фірми, відповіли, що вона – за межами міста, хто старший на момент її відсутності, казати не захотіли. Працівниці заявили, що вони взагалі проходять тут стажування і спілкуватися відмовилися. Але викликали юриста, який захищає інтереси фірми, згідно з укладеним договором. Цей юрист – кіровоградець, має приватну фірму, є членом одного з місцевих громадських об’єднань. У принципі, від нього якихось чітких відповідей інспектори теж недочекалися – мовляв, шукайте власницю і її розпитуйте. Правда, на слово "кидалово" відреагував досить емоційно: "Поки суд не встановив, що ця фірма – "кидалово", ніхто так казати не має права". З точки зору закону, цей чоловік, безумовно, правий. Як юрист він чудово розуміє, що в суді довести факт шахрайства в цьому випадку надзвичайно важко, якщо не неможливо. Ну, а закликати до совісті таких людей просто безглуздо… А ще під час непроханого візиту до фірми розважив такий діалог між інспектором та працівницею "Х плюс":

– Ви ж під час минулого приїзду брали за свої послуги 200 гривень…

– Так інфляція ж!

Виявляється, навіть шахраї роблять поправку на інфляцію і деруть зі своїх клієнтів за послуги, яких насправді не надають, три шкури!

– До нас "Х плюс" побувала в Черкасах, інших обласних центрах, – каже Віктор Іванов. – В усіх містах, куди приїжджає, фірма отримує в місцевій реєстраційній палаті свідоцтво про діяльність, винаймає на певний час якийсь офіс. Кіровоград за півтора року відвідала вже тричі. Спочатку працювала в офісі на Дзержинського, прямо поряд з приміщенням УМВС в області, потім – на Карла Маркса, цього разу – у "спальному" мікрорайоні. Діє за простою схемою – з клієнтом підписується договір про надання послуг, він здійснює передоплату, а потім фірма або дає йому липові номери телефонів, за якими йому начебто мають надати інформацію, або просто зникає. Працівниці фірми – з інших міст. Одна – з Дніпропетровська, друга – із Севастополя, третя – з Черкас…Власниця знаходиться у Херсоні. Під час минулого приїзду цієї фірми я особисто відвів до Ленінського райвідділу міліції п’ятьох потерпілих, однак міліція нічим зарадити їм не змогла – люди ж самі підписали угоди. Мене як начальника спецінспекції турбує не лише те, що ця фірма обдурює людей, а й те, що вона засмічує місто своєю рекламою, розвішуючи її у невстановлених місцях. Ми виписали протокол на порушника і зобов’язали всі рекламні оголошення познімати. Зі свого боку обіцяю, що в спокої шахраїв не залишу, однак і кіровоградцям слід бути обачнішими. Не ведіться на заманливі пропозиції сумнівних фірм, ви лише втратите свої кошти.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!