ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


ПЕРЕДСВЯТКОВІ БУДІВЕЛЬНІ КЛОПОТИ

Юрій ЛІСНИЧЕНКО, Олег ШРАМКО (фото)

21.08.2009, 08:04

Незадовго до початку нового навчального року міський голова Володимир Пузаков разом зі своїм заступником Валентиною Пупишевою, начальником управління капітального будівництва міської ради Віктором Ксенічем та очільником міського  управління освіти Ларисою Костенко у черговий раз оглянули ті школи (а також кілька інших об’єктів), де за кошти з міського бюджету тривають ремонтні роботи.

У школі №6 дорожники саме завершували асфальтувати подвір’я, а технічні працівниці – фарбувати в’їзні ворота. Плац школи використовують не лише як місце для проведення лінійок, а й як спортивний майданчик, беручи до уваги необхідність дотримання при цьому особливих правил безпеки. Тепер школярі не перечіпатимуться через виступи асфальту, постеленого в різний час. У 34-ій школі на проспекті Комуністичному триває спорудження капітального цегляного паркану і металевих воріт.  Цьогоріч до першого вересня буде зведено одну його половину, наступного – іншу. І асфальтування двору, і будівництво паркану не входили до списку запланованих робіт на цей рік. Однак після попереднього відвідування названих шкіл Володимир Пузаков  на прохання директорів усе ж віднайшов можливість виділення коштів на це. У ЗОШ № 2 (Кущівка) будівельники завершують внутрішні й зовнішні роботи в новому спортивному залі та переобладнують котельню навчального закладу із твердого палива на газ. Проклали від неї до школи нову теплотрасу. А ще викопали нову вигрібну яму. До свята першого дзвоника пообіцяли завершити всі заплановані будівельні роботи. Територія тридцятої школи, що на Великій Балці, донедавна була відкрита з одного боку для всіх вітрів. Це так постаралися ласі на дурничку люди, яким старий паркан припав до смаку. Тепер там за 75 тисяч бюджетних гривень зведено нову металеву огорожу із господарськими ворітьми. Як сказав Володимир Пузаков, оглядаючи зроблене будівельниками, якби не необхідність поновлювати розкрадені паркани у школах, дитячих садочках та інших навчальних закладах, то можна було б витрачені на це гроші спрямувати на інші невідкладні справи. Наприклад, заасфальтувати двір тієї ж ЗОШ № 30, вкритий старезним пощербленим асфальтом.

Основний корпус ЗОШ № 1 на тій же Кущівці тепер відповідає вимогам будь-якого фешенебельного закладу: в його тамбурі та в частині коридору першого поверху капітально відремонтовано підлогу й вимощено її спеціальною плиткою. На школярів першого вересня очікує ще один сюрприз – футбольне поле, створене за короткий час на території навчального закладу. Щоби дорога до школи учням, їхнім батькам та вчителям була зручною, Володимир Пузаков зразу після оглядин школи розпорядився заасфальтувати частину провулку Середнього, що прилягає до неї. А переїдуть туди дорожники з вулиці Івана Франка, яку вони заасфальтували від початку її  до ЗОШ № 23, що на Новій Балашівці. Двадцять друга школа в селищі Гірничому тепер – із новим внутрішнім водопроводом. Старі труби там замінено на нові. А зараз у двох туалетах першого поверху будівельники закінчують монтувати необхідне обладнання. На черзі – невеликий ремонт даху спортзалу, який почав протікати.

Із Гірничого маршрут міського голови з працівниками міської ради проліг до Кіровоградської станції юних техніків. Там уже другий рік триває реконструкція будови і прилеглої території. Добігає кінця ремонт у двох навчальних класах та встановлення металевої огорожі. Наступного року з’являться нові вхідні двері, буде оновлений фасад будівлі, басейн для випробування моделей суден.

Старобалашівська ЗОШ № 21 нині перебуває у стані глобальної перебудови. Під час святкування сторіччя закладу адміністрація звернула увагу міського голови на те, що від залізничного переїзду й аж до правобережної Лелеківки немає жодного дитячого садочка. Зваживши на це, міська влада виділила кошти на відкриття двох дитсадівських груп при двадцять першій школі. У відведеному для них приміщенні зараз триває капітальний ремонт. Його заплановано завершити до першого жовтня. Це буде неабияким подарунком місцевим дошкільнятам і їхнім батькам.

Опісля відвідин навчальних закладів надійшла черга й інших об’єктів, де тривають або щойно закінчилися ремонтні роботи. Перший з них – гребля теплоелектроцентралі. Торік там замінили один із трьох шандорів, якими регулюють рівень води в Інгулі. Цьогоріч замінено другий. Зараз на березі поблизу греблі очікує встановлення і третій. Здійснений ремонт має вагоме значення, адже за десятки років експлуатації старих конструкцій вони проіржавіли. Унаслідок цього могли не витримати потоку води під час льодоходу чи танення снігів. Тепер цю загрозу усунено.

Віднедавна на території колишнього міліцейського гаража розмістилося комунальне підприємство “Кіровоградська аварійна диспетчерська служба (080)”. Там зроблено капітальний ремонт. Адміністративні приміщення, диспетчерська, гаражі, слюсарний, токарний, зварювальний цехи, електроцех – в ідеальному стані, обладнані хоч і не новим, але вміло повернутим до життя інструментарієм. Завдяки цьому аварійні машини завжди на ходу. Спеціалісти служби не лише локалізують аварії в каналізаційних, водопровідних, теплових і електричних мережах, а й усувають їх. Останній штрих, який остаточно переконав, що на територію КАДС можна водити екскурсії, – це голубник та шикарне місце для куріння. Радше не місце, а зі смаком облаштована альтанка, де й не курцям хочеться посидіти.

Завершальним пунктом тривалого огляду оновлених та оновлюваних об’єктів став парк ім. Пушкіна. Тут лишається лише звести зі світу очерет, який оперезав півострів-парк, і ще на одне облаштоване місце відпочинку в Кіровограді стане більше. Хоча такою ця місцина вже є й зараз.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!