ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


У КІРОВОГРАДІ ВІДБУДЕТЬСЯ ПЕРШИЙ ЗЕМЕЛЬНИЙ АУКЦІОН

Олена КОБЕЦЬ

21.08.2009, 08:06

Як відомо, відповідно до законодавства, з 2008 року вільні земельні ділянки, які мають комерційне призначення, можуть надаватися в оренду або виставлятися на продаж тільки через аукціони. Перший такий аукціон у Кіровограді має відбутися 25 серпня. Про це повідомив на прес-конференції начальник управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Кіровоградської міської ради Сергій Максименко.

За словами Сергія Петровича, на цей аукціон виставлено п’ять земельних ділянок. Три з них – на вулиці Волкова, поряд із новою дорогою, що зараз будується. Одна із них площею 1,43 гектара, оціночна вартість – 2 мільйони 843 тисячі гривень, стартова ціна права набуття оренди – 284 31 гривні, тобто, десять відсотків від оціночної вартості. Друга – площею 2,07 га, оціночна вартість – 5 мільйонів 277 гривень, стартова ціна набуття права оренди – 527 797,2 гривні. Третя – площею 3, 53 га, оціночна вартість – 7 мільйонів 214 тисяч гривень, стартова ціна – 721450 гривень. Четверта земельна ділянка знаходиться на перехресті проспекту Інженерів та вулиці Джерельної, її площа – 6846 квадратних метрів, оціночна вартість – 1 мільйон 602 тисячі гривень, стартова ціна – 106024 гривні. П’ята ділянка – по вулиці Єгорова, біля стадіону "Зірка", площа – 240 квадратних метрів, оціночна вартість – 125 тисяч гривень, стартова ціна – 12565 гривень.

Термін оренди земельних ділянок, які призначені під розміщення комерційних об’єктів, - десять років. За словами Сергія Максименка, це оптимальний строк, адже оціночна вартість земельних ділянок, відповідно до законодавства, переглядається раз на сім років, тож якщо термін оренди встановити більший, можуть виникати проблеми з переглядом умов договору оренди. Такі ж терміни зазвичай визначають під час проведення аукціонів і в інших містах. Аукціон проходитиме у приміщенні Кіровоградської міської ради, останній строк подання заявок – за два дні до його проведення, тобто до 23 серпня.

Як зазначив начальник управління, аукціон дозволить залучити додаткові кошти до бюджету, адже особи, які його виграють, не лише перерахують плату за набуття права оренди земельної ділянки, а й надалі сплачуватимуть орендну плату. Водночас Сергій Максименко зауважив, що аукціон відбудеться лише по тих земельних ділянках, на які свої заявки подадуть не менше двох учасників. На сьогоднішній день, на жаль, поки що є узагалі лише одна заявка – на ділянку по вулиці Єгорова. Сергій Максименко припустив, що у кризовий рік для частини підприємців ціна набуття права на оренду виявилася не підйомною. Крім того, мабуть, дехто ще не встиг призвичаїтися до думки, що віднині, аби взяти вільну земельну ділянку в оренду, треба спочатку заплатити кошти за набуття права на оренду. Також серед факторів, які могли вплинути на ситуацію, – великі розміри ділянок на вулиці Волкова та відсутність інформації про проведення аукціону у всеукраїнських ЗМІ (серед місцевих відповідні оголошення друкувалися у "Вечірній газеті", "Народному слові", а також виставлялися на сайті міської ради). Враховуючи, що цей аукціон – так би мовити, пробний, Сергій Петрович зауважив, що його результати та допущені недоліки будуть ретельно проаналізовані, аби другий аукціон пройшов уже наче по маслу. Загалом же, начальник управління переконаний: навіть якщо вищезгадані земельні ділянки ніхто не візьме в оренду під час першого аукціону, то в майбутньому ними все одно обов’язково зацікавляться, адже вони є потенційно привабливими для підприємців, особливо ділянки на вулиці Волкова, де зараз будується нова дорога, й, відповідно, буде розвинена інфраструктура, де є необхідні комунікації. Не виключено, у ході аукціону, ціна на набуття права оренди цими ділянками, урешті-решт, може піднятися навіть до рівня оціночної вартості (один крок учасника аукціону дорівнює десяти відсоткам цієї вартості).

На запитання щодо ситуації навколо земельних ділянок у паркових зонах, Сергій Максименко відповів, що міська влада вживає заходів для того, аби зберегти їх за територіальною громадою, далі розвивати і захистити від забудови. Так, на розгляд міської ради підготовлені питання про визначення меж і передачу на баланс тресту зеленого господарства парків Молодіжного та Космонавтів, замовлена відповідна документація по парку імені Степняка Кравчинського.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!