ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


КАТРАНІВЦІВ У ПЕРШУ ЧЕРГУ ТУРБУЄ СТАН ДОРІГ

Юрій ЛІСНИЧЕНКО, Олег ШРАМКО (фото)

21.08.2009, 08:08

Більшість запитань, які ставили жителі Катранівки під час зустрічі із кіровоградським міським головою Володимиром Пузаковим, що відбулася минулого четверга в приміщенні ЗОШ №1, стосувалася стану доріг у мікрорайоні.

Зокрема, жителі звернули увагу на відсутність кількох бордюрів та "лежачих поліцейських" обабіч проїжджої частини на вулицях Преображенській і Генерала Родимцева, що зараз будується, а також знищення зелених насаджень вздовж неї.

– Будівництво дороги не завершене, – зазначив на це Володимир Пузаков. – Потрібно покласти ще один шар асфальту, а тоді вже встановити бордюри й "лежачих поліцейських" там, де це необхідно. Дорогу прокладали за гроші з державного бюджету. Цього року нових надходжень, напевно, вже не слід очікувати. Що буде наступного року – сказати не можу, бо економічна криза в державі загалом і Кіровограді зокрема не дає можливості через відсутність фінансування завершити будівництво дороги. Хоча я все ж сподіваюся, що за результатами восьми, дев’яти місяців нам можуть виділити певну суму для завершення її побудови й цьогоріч. Якщо так станеться, то дорожники швидко закінчать свою роботу.

Дуже емоційно говорили катранівці про незадовільний стан вулиць Десантників, Водоп’янова, Байкальської, Тульської. Володимир Пузаков відповів, що в місті, на жаль, вулиць із проїжджою частиною у незадовільному стані дуже багато. Чимало років на них ніхто не звертав уваги. Тепер же зразу усі їх капітально відремонтувати неможливо через брак коштів.

 – Коли я 2007 року почав виконувати свої обов’язки, – зазначив міський голова, – у міському бюджеті було закладено близько п’яти мільйонів гривень на капітальний ремонт доріг. На 2008 рік уже за мого головування в міському бюджеті було передбачено на це 15 мільйонів, які всі використали за призначенням. На 2009 рік заплановано було 25 мільйонів. Однак вони існують зараз лише на папері. Причина цього – економічна криза. Та навіть за нинішньої складної економічної й фінансової ситуації міська влада робить усе від неї залежне для створення в обласному центрі комфортних умов проживання. Що стосується ремонту доріг на названих вами вулицях, то в переліку запланованих до капітального ремонту наступного року їх немає. Однак намагатимемося знайти можливість при формуванні міського бюджету на наступний рік звернути і на них увагу. Прогрейдеруємо їх. Але повторюю, що довгі роки на дороги в місті ніхто уваги не звертав. Тому нам сьогодні дуже важко за короткий час їх відновити.

Володимир Пузаков розповів про велетенську шкоду від діяльності легальних і нелегальних пунктів прийому металу. Мисливці за ним тягнуть туди огорожі навчальних закладів, люки, надгробки і хрести із кладовищ. І за це отримують гроші. Із міського ж бюджету доводиться постійно виділяти кошти на відновлення вкраденого негідниками комунального майна, хоча їх можна було спрямувати на інші нагальні потреби. Нарешті терпець у міської влади урвався.

 – Ще будучи народним депутатом, – емоційно казав Володимир Пузаков, – я звертався із трибуни Верховної Ради України з вимогою заборонити діяльність приватних пунктів прийому металу, які "висмоктують" його з усієї України варварським способом. І лишити лише державні пункти, працівники яких не прийматимуть метал сумнівного походження. Розрубати цей гордіїв вузол можна лише на державному рівні, бо ліцензії на свою діяльність (хоч і легальні, але від того не менш піратські) пункти прийому металу отримують у Києві. Саме тому я підписав листи Президентові України, Прем’єр-міністрові й міністрові внутрішніх справ із викладенням аргументів, що доводять шкідливість діяльності пунктів.

Чимало запитань, які ставили міському голові мешканці Катранівки, стосувалися стану житлових будівель, їх комунікацій тощо. Однак це ті проблеми, які до снаги розв’язати й керівникам та спеціалістам житлово-експлуатаційних підприємств. Тож на них і поклали це завдання. Скаржилися люди й на перепади напруги в електромережах. Причину цього міський голова пообіцяв з’ясувати в керівництва обленерго.

Хоча в Кіровограді зараз уже більше двох десятків ринків, та катранівці хочуть мати свій. Володимир Пузаков з цього приводу навів статистику щодо кількості ринків у місті. Однак сказав, що, якщо люди так уже його потребують саме тут, то його створення є цілком можливим.

Ображають мешканців багатоповерхівок Катранівки їхні сусіди з приватного сектора, які тишком-нишком заповнюють контейнери для сміття зрізаними гілками та різним мотлохом. Володимир Пузаков пообіцяв за потреби подбати про збільшення кількості контейнерів, а керівник спецінспекції міської ради Віктор Іванов – перевірити, чи жителі приватного сектора сплачують за вивезення сміття, чи й надалі по-піратськи користуються сміттєвими контейнерами, призначеними для мешканців багатоповерхівок.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!