ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


Володимир ЛИТВИН: ЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ
МАЄ БУТИ НАШОЮ НАЦІОНАЛЬНОЮ ІДЕЄЮ

27.11.09
Віктор ІВАНЕНКО, Олег ШРАМКО (фото)

Минулої п’ятниці на Кіровоградщині побував Володимир Литвин. Він зустрівся з жителями Ульяновського та Голованівського районів, відвідав розташований на Голованівщині музей ракетних військ стратегічного значення, а також провів у Кіровограді прес-конференцію для журналістів.

Запитання до гостя були найрізноманітнішими: і як він оцінює теперішню епідемічну ситуацію в країні, і як ставиться до бізнесу на брухті, і яких першочергових заходів слід очікувати від нього у разі перемоги на виборах.

"Про здоров’я нації згадали під час епідемії, – сказав Володимир Литвин жителям Уляновського району, відповідаючи на запитання щодо грипу. – З одного боку, я не можу заперечити нинішні дії влади, бо йдеться про здоров’я людей, а з іншого – не можна спокійно спостерігати за цим цинізмом". Цинізм Володимир Литвин вбачає в тому, що народ намагаються залякати. "Одягли людям маски, щоб вони мовчали", – образно сказав про це Володимир Михайлович на прес-конференції в Кіровограді. І повідомив, що останнім часом щороку від пневмонії в Україні помирають від шести тисяч до шести з половиною тисяч людей. Але поки не було передвиборчої кампанії, про це мовчали. Це політична епідемія, зазначив спікер. Та у нагнітанні пристрастей навколо епідемії грипу Володимир Михайлович вбачає і певний позитив, який полягає в тому, що привернуто громадську увагу до здоров’я людей. Литвин не хоче, щоб про цю проблему забули після 17 січня. Мало говорити про наслідки того чи іншого явища, треба з’ясувати його причини, переконаний він. За його спостереженнями, українці хворіють з багатьох причин – і через неналежне харчування, і через низьку якість житлово-комунальних послуг. "Мені вдалося досягти того, що в наступному році буде проводитися суцільна диспансеризація населення", – сказав Литвин про особистий внесок у попередження вимирання народу. "Збереження українського народу має бути нашою національною ідеєю", – підкреслив Литвин на прес-конференції в Кіровограді.

Цікавилися у гостя і його баченням подолання бідності в країні. "Потрібно прийняти закон про частку заробітної плати у собівартості продукції, – сказав Литвин на прес-конференції у Кіровограді. – Вона занижена утричі як мінімум, а має становити тридцять відсотків. Це проблема не державного бюджету. Це проблема державної волі". Володимир Литвин знає: власники підприємств хімічної та металургійної промисловості "до кризи заробили на десятки років наперед", а зараз "скиглять, не платять зарплати".

До речі, відповідаючи на запитання одного із мешканців Голованівського району щодо надто великої різниці між розмірами мінімальної та максимальної зарплат, Володимир Литвин сказав, що це співвідношення має складати 1 до 5. Голова Верховної Ради навів і приклади інших держав: співвідношення зарплат учителя і президента у США становить 1 до 6, у Росії – 1 до 8, у Литві – 1 до 3,5. В Україні – 1 до 40.

Коментуючи пункти своєї виборчої програми щодо створення банку землі в Україні, Володимир Литвин сказав у Голованівську, що слід надати людині право продажу своєї землі державі. "Але без права подальшого її продажу державою, – зауважив Литвин. – У цьому випадку держава зможе акумулювати землю, що згодом приведе до створення великотоварного виробництва", – наголосив він.

Сьогодні існує безліч схем, як обійти закон про заборону продажу земель сільськогосподарського призначення, констатував Литвин. На його думку, щоб зупинити таку практику, державі треба знати, хто продає і купує ці землі – а для цього слід створити земельний банк. "У кожній сільраді буде висіти карта, де буде зазначено, скільки землі в селі, скільки кому роздали і скільки залишилося в резерві. Переконаний, що ми маємо навести порядок у питанні української землі, адже маємо 30 відсотків світових запасів чорнозему", – розповів спікер.

До речі, на прес-конференції в Кіровограді Литвин сказав, що наведення ладу в земельних відносинах буде одним з його першочергових заходів як президента. А ще Володимир Литвин планує одразу після отримання президентського мандата зайнятися визначенням балансу ресурсів країни. На його переконання, щоб відродити українську економіку, слід знати, які підприємства забезпечують життєдіяльність країни, її міст, селищ, сіл. У кожному населеному пункті потрібно мати хоча б одне бюджетоутворююче підприємство, впевнений Литвин. Також він має намір зобов’язати усіх безробітних відпрацьовувати ті кошти, які вони отримують у центрах зайнятості. Радикальні плани й щодо апарату державного управління – його у разі перемоги чекає скорочення на 40 відсотків. "Дожилися до того, що міністри мають по півтора десятка заступників, – сказав Володимир Литвин на прес-конференції в Кіровограді. – А до 2004 року їх дозволялося мати не більше чотирьох".

У ході все тієї ж прес-конференції кореспондент нашої газети повідомив Володимиру Литвину про те, що в Кіровограді небезпечних обсягів набуло розкрадання люків, огорож, інших металевих предметів. Журналіст поцікавився у Голови Верховної Ради, чи поділяє він висновок місцевих посадовців про те, що для подолання цього явища слід видачу ліцензій на здійснення операцій з брухтом віднести до повноважень органів місцевого самоврядування, а самі ці операції зробити предметом діяльності лише комунальних та державних підприємств.

Виявляється, Володимир Литвин – такої ж думки. "Кожна територіальна громада має визначати, скільки пунктів прийому металолому їй потрібно", – сказав Литвин. На його переконання, "слід заборонити приватний бізнес на брухті". "Зроблю все, щоб ці пропозиції (посадовців виконавчих органів Кіровоградської міської ради. – Авт.) реалізувати, – запевнив він. – Працівники юридичного управління вивчать ці питання з метою внесення відповідних змін до законодавчої бази".

Коментуючи ситуацію, що склалася у ході розгляду проекту держбюджету-2010 на пленарних засіданнях Верховної Ради, Володимир Литвин зазначив, що повернення цього законопроекту на доопрацювання не повинно позначитися на строках його прийняття. Через два тижні Кабінет Міністрів має його подати для повторного розгляду до Верховної Ради, але є загроза, що до президентських виборів він не буде прийнятий. Литвин наголосив, що це вигідно, в першу чергу, опозиційним фракціям, які, використовуючи найвищу державну трибуну, критикують кожну ініціативу уряду. За словами Литвина, з іншого боку, Кабінету Міністрів теж невигідне прийняття бюджету, оскільки в разі його неприйняття уряд зможе керувати коштами в "ручному" режимі. Володимир Литвин також сказав: "Якщо в парламенті ситуацію з розглядом бюджету різні політичні сили будуть використовувати на свою користь, то я повернуся з відпустки і зроблю все можливе, щоб державний бюджет країни на наступний рік був прийнятий у належний термін".

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!