ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


НЕ ДОВІРЯЙТЕ ФІРМАМ, ЩО НЕХТУЮТЬ ДОГОВОРАМИ

Олена КОБЕЦЬ

28.08.2009, 08:48

Літо – пора, коли кіровоградці активно встановлюють прилади автономного опалення. Інколи не обходиться без проблем. Так, нещодавно до відділу захисту прав споживачів Кіровоградської міської ради звернулася жінка, яка поскаржилася на те, що виконувач робіт не оформив документи на встановлення автономного опалення, хоча це обумовлювалося умовами договору.

– Як з’ясувалося замовниця і виконувач робіт (приватна фірма, яка зареєстрована в Кіровограді) не зрозуміли один одного, – коментує ситуацію головний спеціаліст відділу захисту прав споживачів Ганна Денисенко. – Замовниця заявила, що їй не оформили документи на автономне опалення, хоча це передбачено договором, а виконувач робіт так зрозумів клієнтку, що вона відмовилася від оформлення документів, вирішила зробити все сама, а тому цю послугу не надавав і не включив її вартість у загальні витрати. Урешті-решт, нам вдалося врегулювати цей конфлікт, заявниця отримала й цю послугу, причому за нижчою ціною. Однак цієї ситуації могло б і не бути, якби споживачі уважніше читали умови договорів, а надавачі послуг – ретельніше їх виписували. У договорі мають бути перелічені всі послуги, які планується надати, визначений кошторис робіт. При встановленні, наприклад, електричного автономного опалення звертайте увагу, аби було обумовлено, що надавач послуг налаштує його, адже робиться це лише раз, і якщо обладнання не налаштували під час установки, згодом за цю послугу з вас можуть вимагати додаткові кошти. Також обговоріть таке питання, як прокладання силового кабелю – надавач послуг має забезпечити всі умови, щоб при роботі "автономки" у вас не "вибивало" інші електричні прилади. Крім того, фірма має видати вам гарантійний документ на встановлене обладнання, у договорі повинні бути вказані термін виконання робіт, відповідальність сторін за недотримання вимог. Загалом, навіть якщо вам надали готовий договір, ви маєте право вносити до нього зміни, додаткові пункти. Якщо вам щось незрозуміло – не соромтеся звертатися до надавача послуг за додатковими роз’ясненнями.

До речі, як зазначила Ганна Денисенко, у Кіровограді діє досить багато фірм, які узагалі не укладають договори зі споживачами, і останні не надають цьому значення. А дарма. Автономне опалення – річ серйозна, і якщо не будуть дотримані всі необхідні умови, може навіть виникнути небезпечна ситуація. Крім того, ви ризикуєте переплатити зайві кошти, адже, не виключено, матимете справу із фірмою-посередником, а не реальним надавачем послуг.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!