ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


ЗУПИНКОВИЙ РЕНЕСАНС

29.01.10
Юрій ЛІСНИЧЕНКО, Олег ШРАМКО (фото)

Нинішньої зими всім нам допікають холоди. Особливо, коли стоїш на зупинці без будь-якого прихистку й потерпаєш від дошкульного вітру та пекучого морозу. Але все більше стає в Кіровограді зупинок, на яких виростають цілі комплекси – криті павільйони з лавочками разом з розміщеними поруч крамничками. Їх будують за власний кошт приватні інвестори. Ідея залучення до створення нових зупинок громадського транспорту приватного капіталу належить міському голові.

Минулої середи Володимир Пузаков разом з представниками кіровоградських мас-медіа оглянув кілька тільки-но збудованих комплексів на зупинках і один уже експлуатований. А перед цим розповів кореспондентові "Вечірньої газети" про те, що спонукало запропонувати приватникам разом з міською владою активно розпочати в місті зупинковий ренесанс:

– Двадцять – тридцять років тому зупинки громадського транспорту в місті будували й обслуговували підприємства, яких нині мало лишилося на плаву. Ті зупинки сьогодні здебільшого перебувають у вкрай незадовільному стані. Тому й виник задум попрацювати на благо кіровоградців разом з приватними інвесторами. Міська влада дає згоду на будівництво зупинкових комплексів, до яких, окрім крамниць, обов’язково мають входити й закриті від дощу, снігу та вітру павільйони з лавочками. Таких комплексів уже зведено чимало, ще більше заплановано побудувати. За угодою, власники магазинів зобов’язуються забезпечити цілодобовий догляд за ними.

Спочатку ми оглянули щойно зведені комплекси на вулицях Пацаєва й Жовтневої Революції. Це так звані малі архітектурні споруди, побудувавши які, приватні інвестори вбили кількох зайців одразу: і для себе матимуть зиск з торгівлі (зокрема, на вулиці Пацаєва пристроями й предметами для глухих і людей з послабленим слухом), і пасажирам є де сховатися від негоди, відпочити на лавочці, очікуючи на громадський транспорт, купити щось у магазині. І безробітні можуть працевлаштуватися продавцем, охоронцем, прибиральником тощо. Поблизу автовокзалу №1 магазином (він уже функціонує) та критим павільйоном задоволені не лише пасажири, а й мешканці Некрасівки. У тому краю міста не так уже й багато магазинів продовольчих товарів. Тож учасник Великої Вітчизняної війни Євген Чехович подякував міському голові та партнерам міської влади за зведення в зручному для нього та інших його сусідів-пенсіонерів місці цієї крамнички, де й ціни невисокі, і продавці привітні.

На вулиці Полтавській нещодавно зведено невеличкий кіоск із таким же павільйоном з лавочками. Зручно, затишно. Було… Бо вже якісь варвари вирвали "з м’ясом" дошки з лавки, облили якоюсь гидотою стіну павільйону. Невже ж комусь у нашому місті заважають ці зупинкові комплекси? Гадаю, що таких абсолютна меншість. Тож решті, напевно, слід берегти створене для всіх добро й не давати плювати на добрі справи ні на що загальнокорисне не здатним нікчемам.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!