ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


КІРОВОГРАДУ ВИДІЛИЛИ КОШТИ НА ДОБУДОВУ ШКОЛИ

Оксана ВЕРСТЮК, Олег ШРАМКО (фото)

31.07.2009, 08:00

У те, що в кризовий для країни рік тому чи іншому населеному пункту із державного бюджету дадуть кошти на будівництво корпусу навчального закладу, важко було повірити. Однак для Кіровограда це стало реальністю. Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів, виданим минулого тижня, із резервного фонду державного бюджету виділено на цей рік 4,8 мільйона гривень на спорудження нового корпусу Кіровоградської загальноосвітньої школи №15.

Виділення коштів стало можливим завдяки тому, що з таким проханням під час недавнього візиту на Кіровоградщину Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко до неї звернувся кіровоградський міський голова Володимир Пузаков. Варто зауважити, що раніше міська влада вже клопотала перед урядом про фінансування робіт, однак отримала відмову. Друга спроба виявилася вдалою. За словами Володимира Тихоновича, він нагадав Юлії Володимирівні, що на Кіровоградщині вона починала свою політичну кар’єру, і до Бобринецького округу, від якого вона балотувалася, входила і частина Кіровограда, а саме Стара Балашівка. І Прем’єр відразу дала доручення віднайти необхідні гроші.

Кіровоградська ЗОШ № 15, яка знаходиться на вулиці Казанській, мало не найстаріша у нашому місті. Побудовано її ще в 1904 році. Зрозуміло, споруда вже багато в чому не відповідає сучасним вимогам перебування в ній дітей та належній організації навчального процесу. До всіх проблем мешканців цього мікрорайону додавалася і та, що поряд не було жодного дошкільного закладу, де могли б перебувати і виховуватись діти дошкільного віку. На зустрічах із міським головою люди неодноразово порушували це питання. І ось нарешті, справа зрушить із мертвої точки. Люди просили, щоб при реконструкції цієї школи тут були відкриті і класи для дошкільнят на 160 місць.

За словами начальника управління капітального будівництва міської ради Віктора Ксеніча, проект перебудови школи розроблений ще десять років тому. Два роки тому тут введено в дію нову газову котельню, яка обігріває навчальну установу. Тепер же планується прибудувати учбові корпуси, актовий зал, майстерні тощо. Тоді школа буде вміщувати 650 учнів (зараз – 320), що цілком задовольнить потребу мікрорайону в сучасному освітньому закладі. Один з корпусів – триповерховий, де розміщуватимуться класи, а другий – двоповерховий, в якому розмістяться актовий зал, їдальня та майстерні. Будівля старої школи буде з’єднана з новими корпусами теплим переходом.

Планується також відремонтувати і стару споруду.

– Ми знаємо, що і дах там у поганому стані, а коли будемо прибудовувати перехід, то доведеться його "врізати" у стару конструкцію. Буде споруджено нову огорожу, реконструйовано приміщення, відновлено внутрішні та зовнішні водопровідні й каналізаційні мережі, модернізовано трансформаторну електричну підстанцію тощо, – каже Віктор Ксеніч. – До речі, саме в нинішньому році ми обладнали в школі за кошти міського бюджету внутрішній туалет, адже такого блага цивілізації в навчальному закладі досі не було. Тепер же буде можливість зробити у школі повноцінні туалети, душові.

Усі роботи повинні завершитись до кінця нинішнього року – це обов’язкова умова використання коштів державного бюджету. Будівельні роботи жодним чином не перешкодять навчальному процесу, адже це окремі приміщення. Єдине, коли буде "врізатись" перехід, то виникнуть деякі незручності. Можливо, роботи проводитимуться під час канікул. А спорудження туалетів та заміна мереж на навчальний процес не вплинуть: так робилось в інших навчальних закладах, і жодних нарікань педагогів та батьків учнів не було.

До речі, фундаменти під нові корпуси вже споруджено, тож не потрібно проводити земляні роботи. Незавершене будівництво знаходиться на балансі нашого управління, у нас є всі проектно-кошторисні та дозвільні документи, тому саме наше управління мало б виступати замовником будівельних робіт. Будемо сподіватись, що саме так і буде. А освоїти кошти та виконати якісно будівельні роботи ми встигнемо у належні терміни, до кінця року.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!