ПОДІЇ У КІРОВОГРАДІ


ОБЛРАДА ВИРІШУЄ ДОЛЮ "КОРОЛІВСТВА ЛОЗІНСЬКОГО"

Віктор ІВАНЕНКО

31.07.2009, 08:18

Поки вся країна гадає, де ховається Віктор Лозінський, Кіровоградська облрада вирішила долю угідь, до яких утікач має стосунок та на яких загинув Валерій Олійник (у зв’язку з його вбивством Лозінського якраз і розшукують, з недавнього часу – з використанням ресурсів Інтерполу).

Минулої п’ятниці відбулося пленарне засідання облради, на якому розглядалося й питання "Про протест прокурора Кіровоградської області на рішення обласної ради від 21 березня 2008 року № 424 “Про надання мисливських угідь у користування ТОВ ”Мисливське господарство “Голованівське”.

Як наша газета повідомляла у попередньому номері, у Генпрокуратурі, провівши перевірку, дійшли висновку про те, що Кіровоградська облрада незаконно віддала 26,4 тисячі гектарів угідь товариству "Мисливське господарство “Голованівське", у статутному фонді якого є частка заснованого Лозінським ТОВ "Манжурка". ГПУ подала до господарського суду Києва позов про скасування 424-го рішення Кіровоградської облради. А прокурор Кіровоградської області Геннадій Тюрін звернувся з протестом до облради.

Оскільки головний законник Кіровоградщини минулої п’ятниці перебував на засіданні колегії ГПУ, його позицію перед депутатами облради озвучив заступник прокурора області Леонід Лахтюк. Він наголосив, що рішення облради № 424 є незаконним і підлягає скасуванню через відсутність погодження власників або користувачів земельних ділянок, зокрема Голованівської та Ульяновської райдержадміністрацій, відсутність відповідного клопотання облуправління лісового та мисливського господарства.

Але більшість депутатів облради не сприйняла це як належний аргумент для того, щоб скасувати 424-е рішення. У процесі обговорення питання вони цікавилися у Леоніда Лахтюка, чому раніше прокуратура не звертала уваги на обставини, за яких угіддя віддано в користування згадуваному вище ТОВ. Дехто цілком недвозначно повів мову про інвестиції товариства "Мисливське господарство “Голованівське" у віддані йому угіддя. Мовляв, якщо зараз розірвати договір з "Голованівським", воно заявить про повернення йому капіталовкладень. (Це ТОВ зобов’язувалося протягом 15 років витратити на відтворення та охорону мисливських тварин 877200 гривень, а на ведення мисливського господарства – аж 2 мільйони гривень, і хтозна, скільки воно задекларувало б витрат у разі розірвання з ним договору.)

Леонід Лахтюк упевнено відповідав на запитання депутатів, поки БЮТівець Анатолій Перевозник не нагадав йому про рішення Конституційного суду України від 16 квітня 2009 року № 7-рп/2009. Анатолій Володимирович процитував це рішення в тій частині, де зазначається, що "органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов’язані з реалізацією певних суб’єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб’єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення".

Лахтюк не зміг переконливо відповісти на запитання Перевозника, чому прокуратура області не виконує це рішення КСУ.

За задоволення прокурорського протесту проголосували всього сім депутатів. Прихильників залишення 424-го рішення в силі було 56, що становить більшість складу облради. Таким чином, угіддя на заході Кіровоградщини продовжують бути у розпорядженні контрольованого екс-нардепом-утікачем товариства. Щоправда, при цьому депутати взяли до уваги недавнє рішення обласної державної екологічної інспекції про тимчасову заборону спеціального використання державного мисливського фонду на території мисливських угідь, закріплених за ТОВ “Мисливське господарство ”Голованівське". В ухваленому минулої п’ятниці рішенні йдеться про те, що облрада рекомендує облдержадміністрації й облуправлінню лісового та мисливського господарства розглянути та надати до кінця літа раді пропозиції щодо подальшого використання мисливських угідь, які, відповідно до рішення № 424, були надані у користування товариству з обмеженою відповідальністю “Мисливське господарство ”Голованівське" строком на 15 років.

 

"ВГ" №
(00.00.0000)

Погода, Новости, загрузка...

 


Copyright © 2001–2009 "Вечiрня газета", (admin@vechirka.com.ua) , Vechirka.com.ua
Використання матерiалiв cайту дозволяється лише з посиланням (гіперлiнком) на www.Vechirka.com.ua. Використання фотоматеріалів сайту без письмового дозволу ЗАБОРОНЕНО!
Использование материалов сайта разрешается только со ссылкой (гиперссылкой) на www.Vechirka.com.ua. Использование фотоматериалов сайта без письменного разрешения ЗАПРЕЩЕНО!